Skocz do zawartości

Jaka fura za 15 klocków


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jest auto z którego byłem zadowolony w miarę. Suzuki Grand Vitara I 2.5 V6. 

Poszukuję coś co charakterystyką jazdy będzie kusić w stronę cruisingu i powolnej jazdy (tak jak ta suzuki) niż do zapierniczania.

Kolejne wymaganie to miły dźwięk silnika przy niskich obrotach.

Może być diesel lub lpg.

Ktoś coś takiego spotkał prócz wspomnianej wyżej suzuki (chodzi o wasze fizyczne wrażenia nie wyczytane z netu ;) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bielaPL napisał:

 

Kolejne wymaganie to miły dźwięk silnika przy niskich obrotach.

Może być diesel lub lpg.

 

jak miły dźwięk to diesel chyba na starcie odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, witek2 napisał:

jak miły dźwięk to diesel chyba na starcie odpada

2.4 5 cylindrowe z volvo ma bardzo fajny dźwięk

 

 

17 minut temu, matadorRS napisał:

Do powolnej jazdy jak znalazł :D

mocy może mieć od groma, chodzi o charakterystykę, mam teraz tego VTSa 1.6 i on tylko krzyczy do CIebie ciśnij i ciśnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

2.4 5 cylindrowe z volvo ma bardzo fajny dźwięk

 

 

mocy może mieć od groma, chodzi o charakterystykę, mam teraz tego VTSa 1.6 i on tylko krzyczy do CIebie ciśnij i ciśnij

 

R6 BMW też brzmi fajnie. Ale E39/E46 z 2.5/3.0d za 15000 to chyba jednak niezbyt zadbane egzemplarze :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matadorRS napisał:

Do powolnej jazdy jak znalazł :D

 

Bez przesady, to tylko 177 koni.

Demon prędkości to nie będzie, ale brzmi fajnie, kosztuje mało i jest względnie bezproblemowy.

Poza tym, są wersje z dużym szyberdachem który uprzyjemni ową, powolną jazdę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, camel00 napisał:

 

Bez przesady, to tylko 177 koni.

Demon prędkości to nie będzie, ale brzmi fajnie, kosztuje mało i jest względnie bezproblemowy.

Poza tym, są wersje z dużym szyberdachem który uprzyjemni ową, powolną jazdę ;) 

chodzi o to żeby przyjemnie brzmiał przy wolnych obrotach i nie za fajnie przy wysokich, albo tak była skrzynia zestopniowana żeby nie chciało się na te wysokie obroty wchodzić, nie wiem czy czaicie o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

chodzi o to żeby przyjemnie brzmiał przy wolnych obrotach i nie za fajnie przy wysokich, albo tak była skrzynia zestopniowana żeby nie chciało się na te wysokie obroty wchodzić, nie wiem czy czaicie o co mi chodzi :)

 

No to zostaje Grand Cherokee 5.9.

Nic w nim nie zachęca do szybkiej jazdy, ale brzmi jakby mógł ;] 

 

45 minut temu, marcindzieg napisał:

Pamiętaj że waży 1200 kg

 

Nie no… ja wiem, że jakoś toto się odpycha ;).

Ustalmy - samochody >10s nie jadą; 8-10s jadą; <7s jadą szybko ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, camel00 napisał:

 

No to zostaje Grand Cherokee 5.9.

Nic w nim nie zachęca do szybkiej jazdy, ale brzmi jakby mógł ;] 

5.9 w tym budżecie nierealne, 5.2 pewnie prędzej... może... tylko leciwe już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bielaPL napisał:

5.9 w tym budżecie nierealne, 5.2 pewnie prędzej... może... tylko leciwe już

4.0 wystarczy z dobrym wydechem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ozarek napisał:

co? bo na pewno nie Forester I.gen.

 

Swego czasu woziłem teściowej jabłka do skupu i zważyłem swojego Forka. Ważył 1320 kg. Zważywszy na to że ma szyberdach, który waży z 50 kg i butlę z gazem, która waży drugie tyle można przyjąć że wersja bez tych rzeczy waży w granicach 1200 kg. Jeśli samochód o aerodynamice kiosku ruchu i w gruncie rzeczy niewielkiej mocy rozpędza się w 8 sekund do 100 to musi z czegoś wynikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

Swego czasu woziłem teściowej jabłka do skupu i zważyłem swojego Forka. Ważył 1320 kg. Zważywszy na to że ma szyberdach, który waży z 50 kg i butlę z gazem, która waży drugie tyle można przyjąć że wersja bez tych rzeczy waży w granicach 1200 kg. Jeśli samochód o aerodynamice kiosku ruchu i w gruncie rzeczy niewielkiej mocy rozpędza się w 8 sekund do 100 to musi z czegoś wynikać.

nie ważyłem swojego to fakt, ale katalog podaje 1,4t stąd moje zdziwienie.

Butla waży poniżej 30kg(toroid max rozmiar), szyber też 50kg nie waży nie przesadzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 10:01, marcindzieg napisał:

Pełna z 40 litrów gazu? ;]l

masz butlę to nie masz pełnego baku benzyny, więc masa paliw się równoważy. (1l LPG jest lżejszy niż 1l noPb)

W łapach szybra nie miałem, ale jeżeli wierzyć angielskiemu forum to z masą przesadziłeś ze 2x ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

masz butlę to nie masz pełnego baku benzyny, więc masa paliw się równoważy. (1l LPG jest lżejszy niż 1l noPb)

 

 

Jak jesteś mentalnym Januszem jeżdżącym ino na rezerwie to może racja. Ja tankuję gazu i benzyny pod korek - łał, co nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DamianB napisał:

Jak jesteś mentalnym Januszem jeżdżącym ino na rezerwie to może racja. Ja tankuję gazu i benzyny pod korek - łał, co nie? ;)

daruj sobie docinki jak nie masz nic merytorycznego do dodania. Ja wolę tankować połowę baku i ją wyjeżdżać, nie lubię mieć starej benzyny, ani nieodpowiedniej sezonowo - tak benzyna też ma różne parametry w zależności od sezonu.

masa lpg ca 0,5kg/l

masa noPb ca 0,7kg/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozarek napisał:

daruj sobie docinki jak nie masz nic merytorycznego do dodania. Ja wolę tankować połowę baku i ją wyjeżdżać, nie lubię mieć starej benzyny, ani nieodpowiedniej sezonowo - tak benzyna też ma różne parametry w zależności od sezonu.

masa lpg ca 0,5kg/l

masa noPb ca 0,7kg/l

 

Wiesz może ile Pb wciąga Twój Forek na 100km?

Bo mój ostatnio (zima, krótkie odcinki) około 2.5-3 l. 

Co oznacza uzupełnianie baku przynajmniej raz w miesiącu.

 

Zastanawiam się ile musiałby palić, żeby starczyło na pół roku ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2017 o 02:32, camel00 napisał:

 

Wiesz może ile Pb wciąga Twój Forek na 100km?

Bo mój ostatnio (zima, krótkie odcinki) około 2.5-3 l. 

Co oznacza uzupełnianie baku przynajmniej raz w miesiącu.

średnio z mieszanego wciągał mi <1l/100km, ale dla mnie mieszany to było 20-30% miasta reszta trasy i to zazwyczaj S/A

Teraz turlam się prawie w 100% po mieście i z ostatniego wyszło na poziomie 1,5-2l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.