Skocz do zawartości

Poduszka skrzyni się rwie


maaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdy dwa lata temu kupiłem Sieko żonie musiałem wymienić poduszkę pod skrzynią biegów gdyż była urwana. Na drugiej nie pojezdziłem nawet  czterech miesięcy i też się urwała.

To była ewidentnie moja wina bo  żle zabrałem się za wymianę. W tej chwili muszę wymienić już trzecią poduchę bo też ją wyrwało.

Może ma ktoś  podobne doświadczenia i podpowie mi gdzie leży przyczyna tak krótkiego żywota tego elementu.

Po głowie  chodzi mi tylko  przypuszczenie że pozostałe poduszki już ledwo żyją i dlatego na "nowa"  przejmuje większe obciążenia niż powinna.

Z góry dziękuję  !    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupujesz jakies tandety rzemieślnicze i dlatego padają Miałem tak z koncówkami drążka jak kupiłem tanie z neta to po 3 miesiącach juz było po nich kupiłem firmowe i mam spokój 2 rok. Ja mam prawie 300 tys i nigdy nie wymieniałem poduszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepamietam dokładnie,ale jest opcja założyć tą poduszke odwrotnie...u mnie ktos tak zalozyl i rwało,druga opcja kupiłem kiedyś nowa poduszke chyba corteco i miała w sobie plastik usztywniajacy w miejscu gdzie niema gumy,niewyciągałem tego plastiku i bylo git rok na turbo wiec mozna cos takiego sprobowac,tam jest chyba jeszcze jakas podkladka co ma znaczenie.Dokladnie niepowiem bo seja juz niemam jakis czas,a dawno to robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#bolekatepl
Fakt że pierwszą poduszkę kupiłem raczej średniej jakości ale zależało mi na czasie. Drugą nabyłem w innym sklepie , innej firmy i ta wytrzymała dłużej.

 

#wojownik89

Mam książę Sam naprawiam... więc   poduszkę zamontowałem  prawidłowo :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Są 2 rodzaje poduszek w oryginale- do 899cm i 1.1-druga mocniejsza. A jak chcesz wieczną poduszkę i godzisz się na lekkie wibracje szczególnie zimą to wpakowujesz wkładki poliuretanowe(te miększe) np. czerwone z olkusz i pracuje to razem z gumą.;-) Od 2 lat tak mam i spokój z obrywaniem poduchy-a tak wymieniałem średnio co 3 miesiące. 900-kowa nie wytrzymała jednego startu spod świateł.-a silnik to nie 150km w T tylko 74,2/96nm 1.1spi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.