Skocz do zawartości

Sprężyny zawieszenia


T1944

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mianowicie uno mam od 2 lat  lecz chciałbym zmienić zawieszenie na wyższe lub zostać przy standardzie jakiej firmy polecacie sprężyny ? Proszę o pomoc jakie są najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podnieść przód - możesz zastosować sprężyny z diesla

Ja takie mam i wygląda to tak:

post-138756-0-92891700-1471553765_thumb.jpg

 

Jeśli chodzi o firmy, to przypuszczam, że cokolwiek to nie będzie, będzie dobre i przeżyje budę ;) Chcesz dobre - weź Kyb (Kayaba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pojdzie do gory zależy jeszcze od tego, jaki masz silnik (większa pojemność to większy i cięższy silnik)

 

niecałe półtora roku temu u mnie (przy silniku 999ccm) z przodu wylądowały oryginalne fiatowskie nowe sprężyny od Uno 1.4...

 

P.S. jak starczy mi czasu to mogę je wyjąć i sprzedać, bo przeżyły moją budę ;]

 

 

DSC_0376.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp  teraz  już wiem majkel z jakiego diesla masz konkretnie  taki efekt chcę właśnie moje uno też ruda zżera ale szukam nowej budy lub zrobię tą  zależy co koszta na to pewnie cała buda lepiej by wyszła  silnik u mnie 899 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój silnik jest za lekki chyba na sprężyny z diesla ja miałem w 1.4 i było dobrze ale z krawężników musiałem zjeżdżać powolutku bo sprężyny rozciągały amortyzator do końca -było słychać jak stuka dobijając do górnej pokrywy cylindra,

przy twoim silniku może być tak sztywno że stracisz komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok dzięki za podpowiedź

to co polecacie włożyć aby był wysoko   ?  

co wy powiecie na kayabe rc1052 bo to standardy niby mówią ale ja nie miałem styczności z zawieszeniem  w uno wogóle  jeszcze z góry dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jeździsz zbyt szybko po zakrętach to uno fajnie się podnosi na oponach 155/80 R 13 na tył wszystkie sprężyny są takie same -ja miałem z fiata sienny tylko górną część pół zwoju musiałem na gorąco rozgiąć bo była ciut mała średnica ,do tego gumy w sprężyny usztywniające.

Przód jak masz silnik 900 lub 1.0 to wystarczą ci sprężyny z 1.4 .

Jeśli chodzi o amortyzatory to Kayab ,Monroe  bez problemu - ja miałem gazowe kayaby i kolega na glebie też je miał i w obu przypadkach było dobrze.

 

Nie ma zbytnio sensu windować przodu do góry bo z tyłem jest problem nawet sprężyny z vana nic nie dają - realnie prześwit to na oponach uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.