Skocz do zawartości

RIP GM Opel 1931-2017


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, grogi napisał:

 

No to dawaj. Tylko konkrety - a nie plotki... 

Przecież od lat GM narzekał na nierentowne fabryki, ale Niemcy je wspierali, by nie zamknąć.

Nie chce mi się szperać, jak to dokładnie przebiegało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Przecież od lat GM narzekał na nierentowne fabryki, ale Niemcy je wspierali, by nie zamknąć.

Nie chce mi się szperać, jak to dokładnie przebiegało.

 

No jak wspierali? Finansowo z budżetu państwa sypali? A może GM nie miał jaj żeby je zamknąć i wypłacić odpowiednie odprawy pracownikom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grogi napisał:

 

No jak wspierali? Finansowo z budżetu państwa sypali? A może GM nie miał jaj żeby je zamknąć i wypłacić odpowiednie odprawy pracownikom?

Z tego co pamiętam, GM dostał miliardy, by nie sprzedać Opla lub nie zamknąć fabryk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rwIcIk napisał:

Z tego co pamiętam, GM dostał miliardy, by nie sprzedać Opla lub nie zamknąć fabryk.

 

To poszukaj dokładnie co dostał... Pewnie pożyczkę, wraz z dokładnym planem restrukturyzacji...

Dla kontrastu w USA koncerny dostawały... zaraz... pożyczki?! A może nawet rząd federalny skupił akcje i znacjonalizował część tych koncernów?! 

 

Europejski protekcjonizm nie różni się od jakiegokolwiek innego. Fakt - wiele państw europejskich miało bardziej rozwinięte socjalne świadczenia - i przeświadczenie o globalnym komunizmie w Europie przeszło do ogólnej świadomości, szczególnie wśród nie-europejczyków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Ale GM wykolegował PSA.  :D

 

Opel musiał przestał sprzedawać Ampera-e w Europie: bo raz - GM preferuje produkcję za znaczkiem Chevrolet; oraz dwa - życzy za to auto tyle, że Opel musiałby go sprzedawać ze stratą ~€10000 na egzemplarzu. A bez Ampery średnia emisja CO₂ sprzedanych samochodów jest o 10 g/km za duża - miliard euro rocznie kary... 

 

Teraz PSA chce połowy pieniędzy, które za Opla zapłacił, z powrotem. Wygląda, że idą na noże... 

 

http://www.carscoops.com/2017/11/psa-reportedly-seeking-huge-refund-from.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rwIcIk napisał:

W ostatnich latach zrezygnowali z pomocy publicznej.

Nie zrezygnowali, tylko po prostu jej nie otrzymali. W 2009 była w D debata publiczno - parlamentarna na ten temat. Zakusy udzielenia pomocy mieli czerwoni. Nie zostawiono na tym pomyśle suchej nitki. Jednym z wielu argumentów było m.in., że oznaczałoby to faktycznie publiczną pomoc dla obcego koncernu. I na tym temat pomocy się zakończył.

Jednym z realnych rodzajów pomocy (nie dla koncernu) było np. sfinansowanie przez gminy i land przeszkoleń zawodowych dla pracowników zlikwidowanych największych zakładów Opla w Europie w Bochum. Pomoc obejmowała również znalezienie nowej pracy. W ten sposób kilkudziesięciu "Opelanerów" nalazło się u mnie w firmie. Bezpośrednie koszty likwidacji zakładów w Bochum, także wynegocjowane przez związki zawodowe odprawy dla pracowników, obciążyły de facto podatnika amerykańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, mrBEAN napisał:

 

To jest masakra szczerze mówiąc.

 

Za 10 lat VAG zdominuje EU rynek całkowicie.

Ale co tu sie dziwic? Pezot 308 to vs golf nawet bym nie spojrzal. Wnetrze, wyglad, silniki, prowadzenie doslownie wszystko na korzysc golfa. Maja te SUVy ale samym 2008 swiata nie zwojuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2017 o 13:48, wujekcybul napisał:

Ja jestem ciekaw jak sobie Pezot poradzi z Oplem razem z citroenem. Beda sprzedawac 3 takie same auta C4/P308/Astra. IMO citroena powinni zaorac. Polaczyc know how i zaorac Opla. Powinna zostac jedna marka IMO. Bo bedzie tak jak z Fiatem. Alfa nie wiadomo dlaczego reaktywowana. Lancie zamkneli.

 

Już sprzedają. Nowy P3008 ma klona u Opla (Crossland X czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujekcybul napisał:

Ale co tu sie dziwic? Pezot 308 to vs golf nawet bym nie spojrzal. Wnetrze, wyglad, silniki, prowadzenie doslownie wszystko na korzysc golfa. 

Do tego jeszcze na 308kę nie widać żadnych rabatów.

Jeśli za popierdółkę z 1.2 miałbym dać ponad 70k to rzeczywiście wolałbym już tą kasę wydać na golfa. Wnętrze 308 mi się podoba, ale niestety nie stać mnie na fanaberie, więc kupiłbym auto rozsądniejsze kosztowo (również w perspektywie odzyskania części kasy przy odsprzedaży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rado_ napisał:

Nie 5008 jest dluzszy, wiekszy rozstaw osi 7 miejsc. Crossland to 2008

 

Ok, to jeszcze u Opla musi się pojawić jakiś GiantLand X czy coś...

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ryb napisał:

 

Już sprzedają. Nowy P3008 ma klona u Opla (Crossland X czy jakoś tak).

Zobaczymy za pol roku jak bedzie wygladala sprzedaz. Jak 3008 mi sie podoba wizualnie to srodek ma IMO ciasny. W nowym oplu nie siedzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, iwik napisał:

Do tego jeszcze na 308kę nie widać żadnych rabatów.

Jeśli za popierdółkę z 1.2 miałbym dać ponad 70k to rzeczywiście wolałbym już tą kasę wydać na golfa. Wnętrze 308 mi się podoba, ale niestety nie stać mnie na fanaberie, więc kupiłbym auto rozsądniejsze kosztowo (również w perspektywie odzyskania części kasy przy odsprzedaży)

Otoz to za 70k jest duzy wybor. Jeszcze nie popsuta Astra, Golf, Leon, Focus. 5 lat gwarancji i wyzsza kasa przy odsprzedazy. I teraz mozemy to porownac z Megane - wogole na ulicach nie ma, C4 kto to kupi? I P308. Jesli chodzi oo SUV to tez 2008 czy 3008 za duzo nie widac. 

 

Statysyki za 2016 cala EU.

 

Pezot 308 194k

Astra 250k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wujekcybul napisał:

Otoz to za 70k jest duzy wybor. Jeszcze nie popsuta Astra, Golf, Leon, Focus. 5 lat gwarancji i wyzsza kasa przy odsprzedazy. I teraz mozemy to porownac z Megane - wogole na ulicach nie ma, C4 kto to kupi? I P308. Jesli chodzi oo SUV to tez 2008 czy 3008 za duzo nie widac. 

 

Ale patrząc na Europę i sprzedaż całych grup, mamy do sierpnia 2017 (za AŚ):

1. Grupa VW (VW, Audi, Skoda, Seat, Porsche, Bentley, Lamborghini, Bugatti)   2,5 mln.

2. Grupa PSA (Opel, Peugeot, Citroen, DS)   1 102 tys.

3. Grupa Renault (Renault, Dacia, Łada)   1 087 tys.

4. Grupa FCA (Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Lancia, Ferrari)   741 tys.

5. Ford   709 tys.

 

SUVy segmentu C w Europie do połowy 2017 r.

1. Nissan Qashqai    136 239
2. Volkswagen Tiguan    127 392
3. Peugeot 3008    82 448
4. Hyundai Tucson    79 410
5. Ford Kuga    78 430
6. Kia Sportage    70 976
7. Renault Kadjar    63 095
8. BMW X1    61 223
9. Audi Q3    41 754
10. Seat Ateca    41 335

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rwIcIk napisał:

Ale patrząc na Europę i sprzedaż całych grup, mamy do sierpnia 2017 (za AŚ):

 

 

Ogólnie w Europie sprzedano w 2016 r. 15,131,719 samochodów, z czego grupa VW 3,641,012. Czyli jakieś 20 parę % udziału w rynku. Nie sądzę, by pad Opla, który miał w okolicach 6% rynku, wpłynął na jakąś "dominację" VW. Tak, VW sprzedaje najwięcej, ale o dominacji na rynku nie ma mowy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wladmar napisał:

 

Ogólnie w Europie sprzedano w 2016 r. 15,131,719 samochodów, z czego grupa VW 3,641,012. Czyli jakieś 20 parę % udziału w rynku. Nie sądzę, by pad Opla, który miał w okolicach 6% rynku, wpłynął na jakąś "dominację" VW. Tak, VW sprzedaje najwięcej, ale o dominacji na rynku nie ma mowy.   

Ale mój post podkreślał udział Grupy Peugeota :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wladmar napisał:

 

Wiem, ale pisałem to też w kontekście wypowiedzi @mrBEAN o dominacji VW za 10 lat. Tej dominacji nie widać i nie sądzę, by nastąpiła. 

 

Już jest dominacja, a będzie większa :skromny:

Idą hybrydy i elektryki to raz, i dużo tego idzie u VAGa.

Poza tym  ilość modeli oraz duża gama silnik/skrzynia będzie zbierać żniwo.

Po prostu efekt skali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Autentycznie jestem zaskoczony wysoka pozycja 3008 oraz, ze Ateca jest w pierwszej 10tce. Nic lepszego od kysz kysz i tiguana nie ma co akurat sie zgadza. Ford bardzo slabo.

zaskoczony jesteś ? IMO 3008 to teraz najciekawszy SUV w tej klasie :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Zaskoczony i to bardzo bo konkurencja silna.

z tego co wiem mieliby znacznie lepsze wyniki sprzedaży, ale nie mają wystarczająco aut, żeby pokryć zapotrzebowanie. Podobno muszą walczyć o auta, bo inne rynki czyszczą produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

z tego co wiem mieliby znacznie lepsze wyniki sprzedaży, ale nie mają wystarczająco aut, żeby pokryć zapotrzebowanie. Podobno muszą walczyć o auta, bo inne rynki czyszczą produkcję.

 

Dla mnie ten Pug 3008 jest jak teledysk gwiazdki pop ;] Niby ladny z zewnatrz ale jak sie temu przyjrzec to tresci w tym niewiele...

Brak napedu 4x4, brak sensownych silnikow poza dieslem 2.0, cala masa niekoniecznine przydatnych gadzetow, etc.

No ale widac takie czasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Dla mnie ten Pug 3008 jest jak teledysk gwiazdki pop ;] Niby ladny z zewnatrz ale jak sie temu przyjrzec to tresci w tym niewiele...

Brak napedu 4x4, brak sensownych silnikow poza dieslem 2.0, cala masa niekoniecznine przydatnych gadzetow, etc.

No ale widac takie czasy ;)

też tak myślałem, póki nie pojeździłem. Ten 1.2 turbo radzi sobie świetnie. Naprawdę warto się przekonać. A wnętrze w moim odczuciu absolutny top 1 w całej kategorii. Oczywiście wszystko zależy od gustu, na mnie zrobił naprawdę dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Dla mnie ten Pug 3008 jest jak teledysk gwiazdki pop ;] Niby ladny z zewnatrz ale jak sie temu przyjrzec to tresci w tym niewiele...

Brak napedu 4x4, brak sensownych silnikow poza dieslem 2.0, cala masa niekoniecznine przydatnych gadzetow, etc.

No ale widac takie czasy ;)

To samo mogę napisać o Talismanie .. dzisiaj takiego odebrałem z wypożyczalni. Na pierwszy rzut oka ładne duże auto o nowoczesnym designie, ale jak się wsiądzie czar pryska. Słaby silnik 1.6, mocno przeciętne siedzenie, oczojebna deska rozdzielcza, kompletny brak logiki w sterowaniu, kiepska navi (mimo MY17), siedzenie z prawej strony tylko dla ludzi o małym wzroście (podłoga nad przeciętnie wysoko). Myślałem, że tylko jp auta jadą w testach za plastiki z recyklingu ale te w kl D na prawdę nie przystroją wszystkie twarde i bez polotu :(

Ale za to jest tryb jazdy eco, zielone podświetlanie, punktacja kierowcy i dobre razy przy wyłączeniu silnika :phi:. Nigdy nie przepadałem za Reno, ale myślałem, że się lepiej postarali z flagową limuzyną :zgryz:

Aha zapomniałem o "kluczyku /karcie" wielkości smartfona sprzed kilku lat 8]

 

20171212_130014_proc.jpg.8d140dd4e2e491870b1bdbdbfcce37e9.jpg

20171212_130014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

Dla mnie ten Pug 3008 jest jak teledysk gwiazdki pop ;] Niby ladny z zewnatrz ale jak sie temu przyjrzec to tresci w tym niewiele...

Brak napedu 4x4, brak sensownych silnikow poza dieslem 2.0, cala masa niekoniecznine przydatnych gadzetow, etc.

 

I 4x4, i mocniejsze silniki - to wyposażenie, którego 99% klientów nie potrzebuje i nie chce za nie płacić. To po co je pakować? 

 

Takie auto ma sprawnie przejeżdżać przez krawężniki i studzienki kanalizacyjne oraz być wysokie, dzięki czemu wkładając kanalie lub wsiadając nie naciągniesz pleców. Ma przy tym ładnie wyglądać. Czek czek czek... 

 

Brak sensownych silników? 120 czy 130 doładowanych koni to moc naprawdę wystarczająca żeby sprawnie poruszać się i po mieście, i na autostradzie. Gdzie potrzeba więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał:

też tak myślałem, póki nie pojeździłem. Ten 1.2 turbo radzi sobie świetnie. Naprawdę warto się przekonać. A wnętrze w moim odczuciu absolutny top 1 w całej kategorii. Oczywiście wszystko zależy od gustu, na mnie zrobił naprawdę dobre wrażenie.

Mnie osobiscie ten 1.2 nie zachwycil. VW 1.2 TSI czy 1.0TSI sa IMO jakies bardziej zwawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grogi napisał:

 

I 4x4, i mocniejsze silniki - to wyposażenie, którego 99% klientów nie potrzebuje i nie chce za nie płacić. To po co je pakować? 

 

Takie auto ma sprawnie przejeżdżać przez krawężniki i studzienki kanalizacyjne oraz być wysokie, dzięki czemu wkładając kanalie lub wsiadając nie naciągniesz pleców. Ma przy tym ładnie wyglądać. Czek czek czek... 

 

Brak sensownych silników? 120 czy 130 doładowanych koni to moc naprawdę wystarczająca żeby sprawnie poruszać się i po mieście, i na autostradzie. Gdzie potrzeba więcej?

Ostatnio w tv powiedzieli, ze Karaq jest 4cm wyzszy od Octavii. Dodatkowo sprzedaja go na wielkich kolach to gdzie ta wygoda jesli chodzi o krawezniki i dziury? Zostaje tylko latwiejsze wsiadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wujekcybul napisał:

VW 1.2 TSI czy 1.0TSI sa IMO jakies bardziej zwawe.

 

Jeździłem w tamtym tygodniu Golfem 1.2 TSI 85 KM. Dramat. Hałasuje, nie jedzie, przy czym pali bardzo dużo z racji tego, że pedał gazu trzeba traktować zerojedynkowo, żeby jakoś to jechało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2017 o 23:45, bergerac napisał:

zaskoczony jesteś ? IMO 3008 to teraz najciekawszy SUV w tej klasie :ok: 

 

Tylko z wyglądu, bo jako jedyny na liście nie oferuje napędu 4x4, nawet za dopłatą.

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grogi napisał:

Brak sensownych silników? 120 czy 130 doładowanych koni to moc naprawdę wystarczająca żeby sprawnie poruszać się i po mieście, i na autostradzie. Gdzie potrzeba więcej?

 

Zalezy czego oczkujesz od auta. Wez takie 3008, zapnij 150-160km/h na tempomacie to bedzie sie juz meczyl i palil sporo.

Ja mam teraz 140KM w kompakcie i niestety na 5-6 biegu mocy juz brakuje.

Zeby dynamicznie wyprzedzic to musze juz redukowac do 3-4 biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wladmar napisał:

Jeździłem w tamtym tygodniu Golfem 1.2 TSI 85 KM. Dramat. Hałasuje, nie jedzie, przy czym pali bardzo dużo z racji tego, że pedał gazu trzeba traktować zerojedynkowo, żeby jakoś to jechało. 

 

Kwestia oczekiwań najwyraźniej albo autokącikowa mantra "min 150 KM na tonę". Jak dla mnie to wszystkie TSI, nawet te najsłabsze, jeżdżą bardzo przyjemnie, a Toledo 1.2 TSI 85KM spalił mi minimalnie więcej niż 6l/100km przy (wg mnie oczywiście) dość dynamicznej jeździe z Wrocławia na Górny Śląsk.  

 

8 minut temu, Maciej__ napisał:

Zalezy czego oczkujesz od auta. Wez takie 3008, zapnij 150-160km/h na tempomacie to bedzie sie juz meczyl i palil sporo.

Ja mam teraz 140KM w kompakcie i niestety na 5-6 biegu mocy juz brakuje.

 

Ja mam realistyczne wymagania. Raz, że jeżdżenie 160 km/h nie ma żadnego uzasadnienia praktycznego, a dwa praktycznie nigdy nie wyprzedzam. Jak jest duży ruch i gdzieś już utykam, to wyprzedzanie niczego w mojej podróży nie zmieni (poza odczuciem, że jestem kierowcą przynajmniej tak świetnym, jak Hamilton), bo 200 m do przodu utknę znowu. 

 

Cytuj

Zeby dynamicznie wyprzedzic to musze juz redukowac do 3-4 biegu.

 

Jeśli masz oczekiwania, że dynamiczne wyprzedzanie ma się odbywać bez redukcji, to faktycznie potrzebujesz dużo mocniejszy silnik. Albo skrzynię automatyczną, która zrobi to za Ciebie... 

 

9 minut temu, Ryb napisał:

Tylko z wyglądu, bo jako jedyny na liście nie oferuje napędu 4x4, nawet za dopłatą.

:facepalm:

 

I ten 1%, który szuka 4x4, go nie kupi. Reszcie klientów to zupełnie zwisa i powiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2017 o 12:42, OZI napisał:

Pytanie czy w PL 'Der Pasnik' to Premium? emoji848.pngemoji146.pngemoji146.pngemoji146.png

 

Takie "premium" dla biorących 500+. Prawdziwe premium to takie, którego raty nie da się z 500+ pokryć.

;]

 

Dnia 14.03.2017 o 12:42, OZI napisał:

Pytam bo na AK widzę 'hate Skoda' emoji200.pngemoji201.png

 

Skoda miała być tanią marką koncernu VAG. I szło jej tak dobrze, że wielu klientów woli ją od VW, bo w międzyczasie VW dla kontrastu miał się stać "premium" ale nie wyszło. Więc VAG ma te same samochody z różnymi znaczkami, z których jeden jest tańszy. Więc postanowili zrobić z ludzi idiotów i wywindować tę Skodę w górę, zwłaszcza na rynkach gdzie ta marka jest nieznana. IMO całkiem skutecznie, jeszcze może się okazać że Skoda będzie pozycjonowana wyżej niż VW (któremu sama nazwa nigdy nie pozwoli stać się premium - jak może należeć do klasy wyższej coś, co się nazywa Volkswagen?).

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ryb napisał:

Skoda miała być tanią marką koncernu VAG. I szło jej tak dobrze, że wielu klientów woli ją od VW, bo w międzyczasie VW dla kontrastu miał się stać "premium" ale nie wyszło. Więc VAG ma te same samochody z różnymi znaczkami, z których jeden jest tańszy.

 

Usiądź w Polo a potem w Ibizie. To wg gminnej wieści "to samo auto".  Jeśli dalej będziesz uważał, że to te same samochody, sugeruję udać się do okulisty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grogi napisał:

I ten 1%, który szuka 4x4, go nie kupi. Reszcie klientów to zupełnie zwisa i powiewa.

 

W takiej Polsce jeśli już kogoś stać na SUVa większego niż klasa B czy C to najczęściej stać go też na wersję 4x4. Zauważ, że  u nas w kraju wśród SUVów doskonale sprzedają się auta bardzo drogie i dobrze wyposażone. O ile 3008 mogę jeszcze wybaczyć brak napędu to w 5008 już nie uchodzi, zwłaszcza że kosztują tyle co auta wyposażone w 4x4. Co dowodzi tylko, że ludzie kupują oczami.

 

Trend ten się trochę zmniejsza za sprawą małych, miejskich SUVów, które stają się coraz bardziej popularne (i coraz tańsze) i w tej klasie rzeczywiście 4x4 to rzadko spotykana fanaberia klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grogi napisał:

Usiądź w Polo a potem w Ibizie. To wg gminnej wieści "to samo auto".  Jeśli dalej będziesz uważał, że to te same samochody, sugeruję udać się do okulisty. 

 

Czy Ibiza to Skoda?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

W takiej Polsce jeśli już kogoś stać na SUVa większego niż klasa B czy C to najczęściej stać go też na wersję 4x4. Zauważ, że  u nas w kraju wśród SUVów doskonale sprzedają się auta bardzo drogie i dobrze wyposażone. O ile 3008 mogę jeszcze wybaczyć brak napędu to w 5008 już nie uchodzi, zwłaszcza że kosztują tyle co auta wyposażone w 4x4. Co dowodzi tylko, że ludzie kupują oczami.

 

Trend ten się trochę zmniejsza za sprawą małych, miejskich SUVów, które stają się coraz bardziej popularne (i coraz tańsze) i w tej klasie rzeczywiście 4x4 to rzadko spotykana fanaberia klienta.

 

I koncern ma się przejmować tym, co im możesz wybaczyć? A może tym, czego oczekują i czym kupują klienci? 

 

Było już wiele firm, które robiły "porządne" samochody... I zwykle kończą kupione przez kogoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.