Skocz do zawartości

awaria rozrządu


Rekomendowane odpowiedzi

witam,podczas jazdy strzelił pasek rozrządu brava 1,2 16 v 1999r ,czy jest to do zrobienia czy już nieopłacalne ?mam stary pasek i chcę spróbować założyć i ustawić rozrząd czy zapali,chociaż liczę się z awarią głowicy,proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malat napisał:

nie da się nic zrobić bez ściągania głowicy ?

To jest silnik kolizyjny, głowicę masz do roboty. Koszty naprawy są dosyć wysokie, masz pogięte zawory, szukaj używanej głowicy, lub nowego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem czy jest sens remontować ,auto było fajne i od nowości u nas ,zadbane , ale skoro jego wartość to około 2500 zł (na chodzie) to nie wiem czy naprawa ma sens ?nie wiem jaki byłby koszt naprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem 2 głowice jedna za około 350 zł druga około 450 zł ,do tego trzeba uszczelkę pod głowice około 80 zł (pod pokrywę ,pod kolektory ,termostat nie wiem jaki koszt) nie wiem ile może kosztować robocizna ?czy coś jeszcze pominąłem ?głowicę trzeba jeszcze planować (wyrównać)?a jak w tej wersji jest głowica z dwóch części to planowanie x 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, malat napisał:

na allegro znalazłem 2 głowice jedna za około 350 zł druga około 450 zł ,do tego trzeba uszczelkę pod głowice około 80 zł (pod pokrywę ,pod kolektory ,termostat nie wiem jaki koszt) nie wiem ile może kosztować robocizna ?czy coś jeszcze pominąłem ?głowicę trzeba jeszcze planować (wyrównać)?a jak w tej wersji jest głowica z dwóch części to planowanie x 3 ?

 

Dolicz zawory i prowadnice zaworów, kompletny rozrząd... w 2 tyś. z robocizną, będzie ci się ciężko zmieścić.

Dawno temu przerabiałem temat, jakieś 11-12 lat temu, kosztowało mnie to ok.1700 zł z tym, że robił to znajomy mechanik, który ze mnie nie zdarł. Za głowicę płaciłem znacznie więcej, niż kwoty które podałeś, nie pamiętam już dokładnie ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/fiat-bravo-brava-1-2-16v-glowica-silnika-i6570894805.html

http://allegro.pl/glowica-fiat-bravo-brava-1-2-16-v-99r-i6734792388.html#thumb/1

jeśli bym kupił taką głowicę to chyba (jeśli do końca działała ) wystarczy tylko przełożyć +  uszczelki i to planowanie chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do 2 mechaniorów i twierdzą że lepiej kupić kolejną głowicę niż naprawiać tą moją ,co sądzicie o tych z linków ?bo kupno używanej to też loteria

http://allegro.pl/fiat-bravo-brava-1-2-16v-glowica-silnika-i6570894805.html

http://allegro.pl/glowica-fiat-bravo-brava-1-2-16-v-99r-i6734792388.html#thumb/1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie jak Steyr napisał głowica to pikuś. Zdejmij Glowice i zobacz czy dziur w tłokach nie ma. Mimo ze te silniki kolizyjne są jest szansa że nic się nie stało, zależy wszystko  od wielu czynników. Ale w sumie jak masz stary pasek a chce ci się bawić załóż i zobacz czy silnik odpali :)) POZDRO 600

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Założyć stary pasek i spróbować - to nic nie kosztuje, ale raczej sukcesu nie wróżę. Odpalić może odpali, ale równo chodził nie będzie i moc :papa:

W Golfie 1.4 na skutek rozsypania się pompy wody i przeskoczenia rozrządu pogięło tylko 2 zawory. Zrobiłem sam :mlotek: i koszt zamknął się o ile pamiętam w 300 zł (dwa nowe zawory, pasty do docierania, UPG, uszczelki kolektorów, nowe śruby głowicy, pompa wody). Taka robota to trochę drut (sprawdzenie szczelności przez zalanie głowicy alko ;]), ale jeździło bez problemów i jako alternatywa dla złomu można spróbować. Do mechanika i żeby zrobić porządnie - nie opłaci się. Zawory rozpinałem ściskiem stolarskim z dorobioną końcówką z rury hydraulicznej z wyciętym okienkiem ;].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee tak to jest jak się włóczy po wszystkich kącikach i nie spogląda na daty ;]

W każdym razie nie jemu pierwszemu i nie jemu ostatniemu tak się stało a wpisy mogą się przydać dla potomności :skromny:

BTW pytających o problem jest wielu a pokazujących rozwiązania lub wyjaśniających jak je rozwiązano mało :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.