Skocz do zawartości

E46 Touring nie działa otwieranie tylnej szyby...


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,po zimie przestało banglać otwieranie szyby w klapie z przycisku. :( Z pilota na kluczyku szyba normalnie odskakuje tak jak powinna ale z przycisku spod ramienia wycieraczki reakcji zero. :no:

Klapa ze stycznika na blendzie otwiera się normalnie,wiązka po rogach szyby jest nieuszkodzona tzn peszel delikatnie rozcięty ze starości,ale przewody nietknięte. :ok:

Jakieś pomysły? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM. Jeśli przewody w przejściu klapa-nadwozie są ok to pozostanie przyczyna w samym przycisku. Na forach bmw jest trochę o tym.

Sam przycisk można wymienić - pasuje też od e61. Można też naprawić, tj. wymienić fabryczną dwuwarstwową folię na styki/ microswitch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie prułem poszczególnych elementów,ale zdjąłem kapturek od włącznika otwierania szyby by sprawdzić czy ścieżki nie są poutleniane.Niestety na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dziewiczo.

9git4z.jpg

Na chłopski rozum jak nie działa z przycisku na klapie,a działa z przycisku na kluczyka to nie wina samego mechanizmu,ale włącznika na klapie.Przynajmniej tak logika podpowiada.Natomiast dzisiaj jak stałem na światłach szyba sama z siebie się otworzyła.8]Czary jakieś czy co?:hmm:

Muszę chyba rzeczywiście sprawdzić połączenie masowe przewodu w lewym górnym rogu klapy.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.