Skocz do zawartości

Jaki bagażnik dachowy do relingów ?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Planuje zakup bagażnika dachowego (poprzeczek) do Accorda 8gen w kombi...  instalowanego do relingów dachowych.  Nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, a nie chciałbym kupić jakiegoś shitu, który będzie mi wył nad głową, albo instalował się godzinę... 

Na bagażniku zamierzam wozić rowery oraz raz na jakiś czas kufer...  

Czy tańsze rozwiązania np. tego typu: https://www.e-bagazniki.pl/reling/quiet-q25,11413.html  są coś warte czy od razu założyć sobie większy wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirron napisał:

Siemka

Planuje zakup bagażnika dachowego (poprzeczek) do Accorda 8gen w kombi...  instalowanego do relingów dachowych.  Nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, a nie chciałbym kupić jakiegoś shitu, który będzie mi wył nad głową, albo instalował się godzinę... 

Na bagażniku zamierzam wozić rowery oraz raz na jakiś czas kufer...  

Czy tańsze rozwiązania np. tego typu: https://www.e-bagazniki.pl/reling/quiet-q25,11413.html  są coś warte czy od razu założyć sobie większy wydatek...

 

Tanie rozwiazania za 400 zł? :) Kupiłbym dwa razy tańsze i też byłyby super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lidlu swego czasu były fajne belki do relingów, niestety brakło mi 5cm (miały 120cm)

więc nie powiem jak się sprawują, ale montowały się dość szybko

zresztą do relingów to nie ma wielkiej filozofii

21881_1.jpg

to masz super tanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spad napisał:

Tanie rozwiazania za 400 zł? :) Kupiłbym dwa razy tańsze i też byłyby super :)

 

Rozwiazania 2 razy tańsze, sa, zazwyczaj, 2 razy głośniejsze.

Pewnie przy boxie to ma mniejsze znaczenie (teraz zwykle boxy zasłaniają relingi), ale przy bagaznikach rowerowych już znacznie zmniejsza komfort podróżowania.

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mar00ha_ napisał:

 

Rozwiazania 2 razy tańsze, sa, zazwyczaj, 2 razy głośniejsze.

Pewnie przy boxie to ma mniejsze znaczenie (teraz zwykle boxy zasłaniają relingi), ale przy bagaznikach rowerowych już znacznie zmniejsza komfort podróżowania.

 

 

 

mar00ha

 

hałasują belki czy uchwyty ? 

przy 100km/h (bo więcej się nie jeździ przeważnie z rowerami) jest to słyszalne ?

 

pytam, bo w fordzie miałem najtańszy bagażnik jaki występuje,

i jakoś nie było go słychać (na dachu jechała deska surfingowa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mar00ha_ napisał:

 

Rozwiazania 2 razy tańsze, sa, zazwyczaj, 2 razy głośniejsze.

Pewnie przy boxie to ma mniejsze znaczenie (teraz zwykle boxy zasłaniają relingi), ale przy bagaznikach rowerowych już znacznie zmniejsza komfort podróżowania.

 

 

 

mar00ha

 

Niekoniecznie bo potrafią też same łapy gwizdać. 

1 minutę temu, Koonrad napisał:

 

hałasują belki czy uchwyty ? 

przy 100km/h (bo więcej się nie jeździ przeważnie z rowerami) jest to słyszalne ?

 

pytam, bo w fordzie miałem najtańszy bagażnik jaki występuje,

i jakoś nie było go słychać (na dachu jechała deska surfingowa)

 

 

Miałem jakiś Auguri co gwizdał już od 80km/h. O dziwo z rowerami było lepiej niż z boxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2017 o 06:28, Mirron napisał:

Siemka

Planuje zakup bagażnika dachowego (poprzeczek) do Accorda 8gen w kombi...  instalowanego do relingów dachowych.  Nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, a nie chciałbym kupić jakiegoś shitu, który będzie mi wył nad głową, albo instalował się godzinę... 

Na bagażniku zamierzam wozić rowery oraz raz na jakiś czas kufer...  

Czy tańsze rozwiązania np. tego typu: https://www.e-bagazniki.pl/reling/quiet-q25,11413.html  są coś warte czy od razu założyć sobie większy wydatek...

Ja od kilku sezonów używam aluminiowego bagażnika czeskiej firmy HAKR. I jestem z niego bardzo zadowolony-bardzo łatwo się go montuje, pasuja do niego wsuwki T od bagażników THULE ( dzięki temu w lecie wożę na dachu 4 rowery ). W zimie jeździ na nim box. Łapy ma wyłożone guma, więc nie rysuje i nie niszczy relingów. Nie zauważyłem żeby był jakoś wybitnie głośny - pod warunkiem, że się zamontuje prawidłowo gumowe uszczelki do niego dołaczone.  Kosztował z tego co pamiętam niecałe 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://aguri.pl/produkty/prestige/

 

Mam i bardzo polecam. cena OK. wygląda dobrze bo chowa się między relingami i nie słychać go. Montaż rowerów i uchwytu na narty na wsuwki T więc prosto łatwo i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.