Skocz do zawartości

Laguna 2 ph 2, hamulec postojowy - zwolnienie


cherry_man

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Panowie, potrzebuję pomocy, bo szrotek stoi od zeszłego tygodnia na parkingu i zdałoby się go w końcu do mechanika odstawić.

Objaw jest taki, że po zgaszeniu wozu, automat zapiął ręczny. Po zakupach już samochodem nie ruszyłem, a na wyświetlaczu czerwono i "STOP". Próbowałem zluzować ręczny wajchą z lewej strony - jedyna reakcja to hałas/łomotanie w tylnej części samochodu. 

Diagnoza - pewnie do wymiany cały automat pod podwoziem.

Ale do rzeczy. Jak ruszyć samochód, nawet tylko, żeby swobodnie wtoczyć go na lawetę - szkoda mi opon dartych przy zablokowanych kołach. Próbowałem zrzucić tą żółtą linką w schowku - zero reakcji w chyba wszystkich możliwych kombinacjach. Jest jakiś sposób, żeby przy zaciskach jakoś coś poluzować/odgiąć/wykręcić i albo wtoczyć bez blokady na lawetę, albo dojechać (to byłby luksus) jakieś 5 km do mechaniora?
Dzięki za sugestie, ja szukam już ze dwa dni i jakoś nie znalazłem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, slawek_l_83 napisał:

W podłokietniku wajchę pociągnąć i ma się zwolnić ręczny jak nie to przecinać linki przy kołach lub je powyciągać :)

właśnie wajcha w podłokietniku nic nie dała. jak jakoś zluzuję linki przy zaciskach - da radę odbić ręczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cherry_man napisał:

właśnie wajcha w podłokietniku nic nie dała. jak jakoś zluzuję linki przy zaciskach - da radę odbić ręczny?

 

Jak masz zaciągnięty to nie zluzujesz przy zaciskach.

Lepsza droga IMHO to dobrac sie do mechanizmu elektrycznego, odkrecić mu dekielek i zluzować tam, nie wiem tylko jaki jest dostęp.

 

Czytałem gdzies, ze ktos miał podobny problem w Passacie i jemu pomogło zdjęcie klemy na chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cherry_man napisał:

właśnie wajcha w podłokietniku nic nie dała. jak jakoś zluzuję linki przy zaciskach - da radę odbić ręczny?

 

Ja jeszcze doczytałem, że najlepiej jeszcze programowo softem spróbować poluzować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2017 o 14:23, slawek_l_83 napisał:

W podłokietniku wajchę pociągnąć i ma się zwolnić ręczny jak nie to przecinać linki przy kołach lub je powyciągać :)

i ręczny się zwolnił. jak rwałem linkę, to tylko do pierwszego oporu, bojac się, żeby czegośnie urwać. jak się dodzwoniłem do mechanika, kazał pociągnąć tak, żeby przełamać opór. puściło bez większych zastrzeżeń. także Laguna już na placu u mechaniora, obroniła honor, bo na własnych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ręczny się zwolnił. jak rwałem linkę, to tylko do pierwszego oporu, bojac się, żeby czegośnie urwać. jak się dodzwoniłem do mechanika, kazał pociągnąć tak, żeby przełamać opór. puściło bez większych zastrzeżeń. także Laguna już na placu u mechaniora, obroniła honor, bo na własnych kołach.


Teraz naprawa za kilka zlotowek :)

Go Hard or Go Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.