Skocz do zawartości

Zacisk 4-tłoczek na 284mm


Kooboosh

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś kolega w uno kjs w a grupie mial taki zestaw zaciski z Fiata coupe Turbo 4 tłok i tarcze 280mm. Jak się nie mylę to pytając go mówił że zaciski są pod tarcze 305mm ale to jest ich górna granica i można założyć mniejsze. Ale na 100% nie jestem tego pewien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem czy Brembo z Coupe (20V turbo dla ścisłości bo w 16VT są normalne zaciski i tarcze 284) by jakoś tam nie weszło na 284. Podobne zaciski są w też w Alfach ale ogólnie to Brembo jest bardzo masywne i ciężko je w cokolwiek zmieścić (wiem bo nieraz męczyłem się z dopasowaniem felg do mojej qpety :hehe: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z coupe i jakos nie bardzo widze mozliwosc zalozenia mniejszej tarczy niz 305,tzn tak ale nie wykorzystujac adaptery tylko spawajac cos do zwrotnicyIMG_1082.JPG

tutaj juz zacisk lekko liznolem zeby do uszu do jaźma  nie dotykał

 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez adamek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamek12 napisał:

O ile pamietam to tak

Tylko zapomnijcie o kole 15 cali przy zacisku z Cupy Turbo


 

Na standardowej tarczy 305mm to nawet niektóre 16" potrafią zawadzić a już szczególnie naklejonymi ciężarkami. Poza średnicą bardzo istotne staje się też nie tylko ET ale i wewnętrzny kształt ramion - poza oryginalnymi 16" z FC 20VT (w 16VT są inne felgi tzw. "wiatraki" i nie wejdą) do tej pory żadna felga nie wchodziła mi bez dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ten zacisk co jest na pierszym foto pogladowym -a raczej tak-w tym poscie to taki zacisk jak w abarth 500 czy tam grande abarth to mysle ze podejdzie z mniejsza tarcza bo on ma mocowanie czolowe,wiec te eliminuje duze odsuniecie zacisku od zwrotnicy,po dorobieniu odpowiedniego adaptera oczywista

 

9113ecd939009268gen.jpg

Edytowane przez adamek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie zaciski D2 (chyba nawet 6 tłoczkowe to były) podobne wielkością do tych Brembo z Coupe ale znacznie od nich węższe przez co więcej felg pasuje od razu lub z dużo węższym dystansem. Może da się znaleźć używki w jakiejś rozsądnej cenie.

 

A te Abarthowe po ile chodzą?

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Dzisiaj zacząłem sobie coś tam dłubać z zaciskiem jednotłoczkowym, o takim:

 

th_IMG_20170706_193919_zpseqi0jxo5.jpg

 

z tarczą 284 brakuje doslownie ciut:

 

th_zaciski_niepasuja_zpso3c9ojka.jpg

 

W międzyczasie wpadły mi w ręce takie adaptery (niestety z góry jestem uprzedzony do takiego rozwiązania):

 

th_IMG_20170706_193937_zpssuknaloq.jpg th_IMG_20170706_194343_zpsiykyjlj2.jpg

 

Próbowałem to wszystko złożyć, ale jakoś nie przekonuje mnie taka konfiguracja, nawet z jakimiś dodatkowymi dystansami...

 

th_IMG_20170706_195603_zpsfpbijxup.jpg th_IMG_20170706_195757_zpslobasfkx.jpg th_IMG_20170706_195611_zpsbxdohzlf.jpg

 

Wydaje mi się, że jedyne sensowne rozwiązanie, to montaż bezpośredni do piasty i znalezienie tarczy w okolicach 270-275mm, aczkolwiek nie wiem, czy takowa w ogóle jest produkowana:

 

th_IMG_20170706_193654_zpsf0ase14s.jpg th_IMG_20170706_194020_zpsuzl2say4.jpg 

 

Chyba, że macie jakiś lepszy pomysł na złożenie tego...

PS. użyte śruby do przymiarek były jakimikolwiek, które były pod ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lesiu_Zett napisał:

Z tym,  ze 4tlko z bmw jest baaardzo szeroki.  Dla tego felga wymaga malego et i jeszcze dystans.  Zaciski brembo z pierwszych 156 GTA lub GTV lub FC na tarcze 305mm są sporo mniejsze gabarytowo od zaciskow z bmw. 

pewnie tak, zalezy co kto chce. dla przykladu dałem fotke. powierzchnia tarczy i klocka pewnie tez inna.

d14f2fe985106f3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już poszukałem, to to, co w linku wyżej.

 

nawet znalazłem takie spasowanie:

http://www.300mm.de/299mm/001/kreuzspeiche.htm

 

Jednak to jest zacisk na tył, tam klocek wygląda na nieduży. A ja mam nie tyle problem z zaciskiem, co z grzejącą się tarczą, dlatego szukam większej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
widziałem wątek bmw na racingforum. Pokombinuje sobie w tym kierunku.
Szkoda tylko wydać 1200 zł na zaciski, aby je tylko przymierzyć
4-ry tłoki ot BMW pasują z małym adapterem, bez problemu na kawałku stalowej flanszy to ogarniesz.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tommi napisał:

4-ry tłoki ot BMW pasują z małym adapterem, bez problemu na kawałku stalowej flanszy to ogarniesz.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Mówisz? Te zaciski z BMW są w chOOj szerokie, z alfy/puga/evo są sporo węższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kooboosh napisał:

ha, słowo klucz - adapter

kto w Polsce robi sensowne adaptery z jakiegoś porządnego materiału, a nie liźnie aluminium i się cieszy, że tanio wyszło??

Potrzebuję tarczę, zacisk i trochę czasu to wycustomuję :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kooboosh napisał:

ha, słowo klucz - adapter

kto w Polsce robi sensowne adaptery z jakiegoś porządnego materiału, a nie liźnie aluminium i się cieszy, że tanio wyszło??

mi robił te z foto powyzej na cnc [email protected] Joachim tel 501923349,juz mi robił kilka kpl,perfekt robota.Maila piszsz bo ciezko sie dodzwonic.koszt ok 500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze zacisków Stoptech . będąc w UK ciapaty montował taki zestaw do cywilnego Fiata 500 ...ale czy to były zestawy jedno ,2 ,4 tloczkowe to już nie wiem ....

 

:chipsy:

Edytowane przez HARDTECHNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

A tak przy temacie big brake, montuje u siebie w seju tarcze 284mm i jak narazie mam zaciski alfy GT ale jakoś tak kusi mnie ten 4tłok, zacisk tzw. Małe brembo z fiata 500 z tarczy 305x28mm z tego co kiedyś mierzyłem i zmieści się w felge 15 cali tylko problemem jest grubość tarczy, ja mam 22mm a ten zacisk był przy tarczy 28mm no i czy to nie jebnie tzn czy klocek nie wypadnie albo coś? Ten zacisk jest dobry bo ma przykręcane jarzmo także łatwo go byłoby dopasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.