Skocz do zawartości

Za co dostałem mandat ?


jqr

Rekomendowane odpowiedzi

Mało jest filmów z zatrzymań z perspektywy kierowcy.

 

za co dostałem mandat  (podpowiedź - nie za prędkość)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Citric napisał:

Coś w tym rodzaju mignęło blisko początku filmu.

http://www.znakidrogowe.eu/pliki_z/a-03dystans.gif

 

prawie dobrze ;)  w 0:32 widaćZnalezione obrazy dla zapytania zakaz wyprzedzania

i zakaz nie jest przez nic odwołany przez następne 3km

Policjanci byli 'łagodni' i poczęstowali 5pkt. i 50zł mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, matadorRS napisał:

Tym bardziej że przed samym wyprzedzeniem wg mnie jest skrzyżowanie

To wiejska droga więc bez większej perspektywy trudno jednoznacznie powiedzieć czy to skrzyżowanie czy tylko wyjazd z prywatnej posesji (jak to czasem na wsiach widać, siedlisko głęboko na polu z drogą wyjazdową, jednak zwykle nie stanowi to skrzyżowania, a jedynie wyjazd z posesji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dawiddawidowski napisał:

Odebrać dożywotnio prawo jazdy;]

 

dwa razy i zakaz prowadzenia pojazdów dla dzieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matadorRS napisał:

Ja bym nie przyjął. Tym bardziej że przed samym wyprzedzeniem wg mnie jest skrzyżowanie.

Bez jaj, to jakaś droga gruntowa:)

1 godzinę temu, jqr napisał:

prawie dobrze ;)  w 0:32 widaćZnalezione obrazy dla zapytania zakaz wyprzedzania

i zakaz nie jest przez nic odwołany przez następne 3km

 A co to za znak po przeciwnej stronie jezdni (dla przeciwnego kierunku) widoczny w 42/43 sekundzie filmu? Też zakaz wyprzedzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby już tak na początku miesiąca. Jeszcze bym zrozumiał jakby nie mieli limitu wyrobionego w okolicach 28-go ;)

 

Ktoś wie co za znak jest po lewej stronie drogi w 43-44s filmu?

I o co chodzi z tą 70-tką w 54s? Z lewej znak odwołania, z prawej ograniczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, volf6 napisał:

Bez jaj, to jakaś droga gruntowa:)

 A co to za znak po przeciwnej stronie jezdni (dla przeciwnego kierunku) widoczny w 42/43 sekundzie filmu? Też zakaz wyprzedzania?

 

odwołanie zakazu wyprzedzania

15 godzin temu, rallyrychu napisał:

I o co chodzi z tą 70-tką w 54s? Z lewej znak odwołania, z prawej ograniczenia...

 

znak w porównaniu do google maps jest obrócony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki poziome i pionowe powinny się zgadzać. Generalnie poziome są uzupełnieniem pionowym. Nigdzie w ustawie nie jest napisane że znak pionowy jest ważniejszy. A jeśli jest niespójność oznakowania to jest to spokojnie do obronienia w sądzie. O ile komuś się chce kopać z koniem. A krawężnik powinien najlepiej o tym wiedzieć. A jak nie wie to niech pilnuje krawężników a nie idzie do drogówki.

 

Cytuj

Art. 5.
1
. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.
2. Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.
3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają sukinkoty chyba jakiś prikaz, żeby ..... budżet łatać, bo od kilku dni widać ich wszędzie. Dosłownie stoją co kawałek. Dziś jechałem z Legionowa Modlińską, Północnym i Wisłostradą to 5 radiolek stało... Wczoraj też ze 4 w drodze z roboty do domu. No nic, trza jeździć spokojnie ......................., który narobili się nie dokładać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

Znaki poziome i pionowe powinny się zgadzać. Generalnie poziome są uzupełnieniem pionowym. Nigdzie w ustawie nie jest napisane że znak pionowy jest ważniejszy. A jeśli jest niespójność oznakowania to jest to spokojnie do obronienia w sądzie. O ile komuś się chce kopać z koniem. A krawężnik powinien najlepiej o tym wiedzieć. A jak nie wie to niech pilnuje krawężników a nie idzie do drogówki.

No niestety od dawna już pionowe nie są nadrzędne nad poziomymi tylko jak dyskutować z niebieskim? Czasami się odpuszcza bo ciąganie się po sądach czasami jest droższe od mandatu i chodzi mi tu o czas poświęcony na takie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam___ napisał:

U nas wzięli się za zielone strzałki. Tzn za nie zatrzymanie się przed nimi jak się pali i jest czerwone światło

Bardzo dobrze (pare dni temu jakis dziadek w ten sposob o malo dzieciaka wychodzacego zza autobusu nie przejechal) , jeszcze tam gzie nie wolno zawracac powinni oduczyc na swiatlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2017 o 20:49, volf6 napisał:

Bez jaj, to jakaś droga gruntowa:)

 A co to za znak po przeciwnej stronie jezdni (dla przeciwnego kierunku) widoczny w 42/43 sekundzie filmu? Też zakaz wyprzedzania?

 

Z perspektywy filmu ciężko ocenić co jest droga gruntowa a co nią nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, matadorRS napisał:

 

Z perspektywy filmu ciężko ocenić co jest droga gruntowa a co nią nie jest. 

 

Tam jest droga gruntowa, ale przy samym wyjeździe z niej jest asfalt... Więc mamy taką sytuację: nie wiadomo, czy traktować to jako gruntową, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, teg napisał:

Tam jest droga gruntowa, ale przy samym wyjeździe z niej jest asfalt... Więc mamy taką sytuację: nie wiadomo, czy traktować to jako gruntową, czy nie...

Raczej wiadomo, gruntowa i koniec dyskusji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek linii przerywanej i nawet wyprzedzić nie można, kraj sprzeczności (linia przerywana sugeruje, że zakaz wyprzedzania został już zniesiony przez skrzyżowanie - nie masz obowiązku rozpoznawać czy coś jest drogą gruntową, wyjazdem z posesji czy skrzyżowaniem - masz być skoncentrowany na jeździe a nie interpretowaniu sprzeczności), ja bym nie przyjął mandatu i powiedział im kilka ciepłych słów i pochwalił się, że mam kamerę i wszystko jest nagrane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fakcie człowiek mądrzejszy, ale można było im powiedzieć, że masz wideorejestrator i odnosisz wrażenie, że chcą wymusić łapówkę. Dodać jeszcze, że tak zeznasz w sądzie i pewnie skończyłoby się bez mandatu, bo mieli by z tego powodu więcej problemów. Przecież jechałeś zgodnie z przepisami tylko ten odcinek drogi jest źle oznakowany - ewidentnie brakuje odwołania zakazu wyprzedzania albo ktoś mógł ukraść znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dla odmiany inna historia. Lata 90-te, ul. św. Wincentego w Warszawie, odcinek od bramy cm. Bródnowskiego do ul Gilarskiej, po lewej mur cmentarny. Zawsze, od 100 lat, na początku tego kawałka był zakaz wyprzedzania, potem 2 lekkie zakręty w lewo, odwołanie zakazu (i koniec linii podwójnej) i długa prosta. Jechałem se do domu mocarnym CC 700. Z przystanku przy cmentarzu ruszył przede mnie Ikarus. Odczekałem zakręty, prosta, :but: i wyprzedziłem zawalidrogę. Nagle patrzę a tu na poboczy stoi granatowa Nyska. A jakże, lizaczek i :milicja: zapraszają mnie do środka. Pan wie, za co pana zatrzymaliśmy?? 8] Nie. Za wyprzedzanie na zakazie. W tym momencie se uświadomiłem, że NIE BYŁO na słupie końca zakazu. No cóż, po miłej pogawędce pokazałem że mam w portfelu 50 zł, dałem im to do łapy i pojechałem dalej.

 

Następnego dnia koniec zakazu wisiał na swoim miejscu. :sciana:

 

Nigdy przedtem (a jeździłem tamtędy codziennie) i nigdy więcej :czujnik: tam nie stali... A zakaz i jego koniec stoi tam po dziś dzień:

 

 

Arek2.jpg

Arek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2017 o 18:31, jqr napisał:

Mało jest filmów z zatrzymań z perspektywy kierowcy.

 

za co dostałem mandat  (podpowiedź - nie za prędkość)

Mandat był za wyprzedzanie na zakazie.

I nie było tam - jak sądzą niektórzy - skrzyżowania, które miało prawo odwołać zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

Od kiedy linia przerywana oznacza zakaz wyprzedzania?

 

Przecież to są dwa zupełnie różne znaki. Znak B-25, zakaz wyprzedzania pojazdów silnikowych wielośladowych. Linia, przerywaną możesz przekroczyć, ciągłej nie. Czyli na tej drodze można wyprzedzić rower, motocykl przekraczając linię przerywaną, ale nie można samochodu aż do skrzyżowania lub znaku odwołującego zakaz.

Swoją drogą oznaczenie bez sensu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bednar napisał:

 

Przecież to są dwa zupełnie różne znaki. Znak B-25, zakaz wyprzedzania pojazdów silnikowych wielośladowych. Linia, przerywaną możesz przekroczyć, ciągłej nie. Czyli na tej drodze można wyprzedzić rower, motocykl przekraczając linię przerywaną, ale nie można samochodu aż do skrzyżowania lub znaku odwołującego zakaz.

Swoją drogą oznaczenie bez sensu ;]

Dlaczego bez sensu?

Dla mnie jest to wiadome odkąd zacząłem kurs na prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fred77 napisał:

Jak ktoś doszukuje się jednoznaczności, a nie zna prostych objaśnień znaków to niech potem nie ma pretensji, że płaci karę.

 

Fredziu - wiesz dlaczego na zachodzie jest mniej wypadków? Między innymi dlatego że nie ma takich baboli w oznaczeniach. Oznaczenie ma być proste, czytelne i jednoznaczne. Ono nie jest dlatego żeby testować pamięć tylko żeby poprawić bezpieczeństwo. A jeśli jest byle jakie to lepiej żeby go nie było w ogóle. Bo tak jest bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fredziu - wiesz dlaczego na zachodzie jest mniej wypadków?

Ja osobiście mam wrażenie, że wypadków jest mniej ze względu na koszt ubezpieczenia dla sprawców wypadku gdy będą starali się odnowić polisę po wypadku - rośnie dwukrotnie (wiem bo mam superżonę lubiącą w to i owo przyp*ć).

Jak tak dostaniesz po kieszeni to automatycznie trzymasz się przepisów.

Sent from my Vodafone Smart ultra 6 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mietkow napisał:


Ja osobiście mam wrażenie, że wypadków jest mniej ze względu na koszt ubezpieczenia dla sprawców wypadku gdy będą starali się odnowić polisę po wypadku - rośnie dwukrotnie (wiem bo mam superżonę lubiącą w to i owo przyp*ć).

Jak tak dostaniesz po kieszeni to automatycznie trzymasz się przepisów.

 

To swoją drogą. Natomiast nie spotkałem się z błędnym oznakowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bo za jeżdżenie tak jak u nas grożą drakońskie kary. Gdyby nie to jeździliby dokładnie tak samo.

Dokładnie. Surowe kary dla piratów drogowych, psychopatycznych kiboli, sprzedawców dopalaczy itd. Prosty a bardzo skuteczny sposób na rozwiązanie wielu problemów polskiego społeczeństwa.

Sent from my Vodafone Smart ultra 6 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.