Jump to content
Ozarek

Hankook vs Vredestein vs Pirelli - czyli szukamy nowych wielosezonówek

Recommended Posts

a konkretniej

Hankook Optimo 4s H730

Pirelli Scorpion Verde A/S

Vredestein Quatrac 5

205/70R15 nie daje dużego pola do popisu i poza trzema wymienionymi wyżej nic mojej uwagi nie przykuło.

Ktoś ma doświadczenia z którąś z w/w opon w aucie AWD? @ppmarian dobrze pamiętam, że jeździłeś na tych Hankookach w Forku?

Pirelli wygląda najbardziej szosowo, a czasami jednak zdarza mi się wjechać w zaorane pole i nie chciałbym tam utknąć ;]

Tak 4s Mialem w outbacku i złego slowa nie powiem. Teraz w Tribece mam całoroczne nokian weatherproof suv i imo lepsze sa w kopnym sniegu (ansolutnie nie ustepuja zimowym) a na suchym nie przeszkadzają czy ok

wysłane z tel.

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Teraz w Tribece mam całoroczne nokian weatherproof suv i imo lepsze sa w kopnym sniegu

niestety nie ma ich w 15, musiałbym się na 16 przesiąść, co też gdzieś z tyłu głowy mam.

Dnia 12.03.2017 o 10:50, Ozarek napisał:

a konkretniej

Hankook Optimo 4s H730

Pirelli Scorpion Verde A/S

Vredestein Quatrac 5

Vredesteiny wnet pomacamy - a nawet porównanie z Quatrac 3 będzie :) No chyba, że wynegocjuję Nokiany...

• Like 1

Dnia 31.03.2017 o 22:28, volcan napisał:

Vredestein Quatrac 5

Używam od ponad roku w Caddy, nie mam zastrzeżeń i w sumie polecam. W śniegu dają radę. 

Mam verdesteiny 225/45/17 w bravo [165km] i jestem bardzo zadowolony.

Nawet pojechałem na nich kzk na lodzie i dało się ostatecznie powalczyć ;] 

przed zimą założyłem verdesteiny Quatrac 5   do lybry (205/55/16 bodajże ) Jestem bardziej niż zadowolony, zimą (trochę śniegu w Cz-wie było ) sprawdziły się znakomicie, teraz w lato również bez zastrzeżeń. Do tego są naprawdę ciche.  Przed kolejną zimą kupuje komplecik do drugiego auta

• Thanks 1

Tak 4s Mialem w outbacku i złego slowa nie powiem. Teraz w Tribece mam całoroczne nokian weatherproof suv i imo lepsze sa w kopnym sniegu (ansolutnie nie ustepuja zimowym) a na suchym nie przeszkadzają czy ok

wysłane z tel.

Miałem 4s w poprzedniej hondzie bez ABS. Oj kilka razy na mokrym pojechałem za daleko.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Verdestein-y u mojej :piekna: spisują się zaskakująco dobrze ale w FWD.

Z resztą trójki, które miała wcześniej też były super.

Dnia 17.02.2018 o 15:16, AxiT napisał:

Miałem 4s w poprzedniej hondzie bez ABS. Oj kilka razy na mokrym pojechałem za daleko.

na jesieni wpadły 4S na auto i na chwilę obecną nie mam takich doświadczeń. Gryzą bdb, trzymanie i kontrola nad autem jest zdecydowanie lepsza niż na 5letnich Pirelkach STR ale to nic dziwnego.

Hankooki wyrwałem na jesieni za ca 60% obecnej ceny. Są głośniejsze i to jest ich główna wada, błoto, śnieg, woda bez zastrzeżeń, mają też trochę miększe boki.

Dnia 12.03.2017 o 10:50, Ozarek napisał:

Ktoś ma doświadczenia z którąś z w/w opon w aucie AWD? @ppmarian dobrze pamiętam, że jeździłeś na tych Hankookach w Forku?

Pirelli wygląda najbardziej szosowo, a czasami jednak zdarza mi się wjechać w zaorane pole i nie chciałbym tam utknąć ;]

Ja mam w Murano AWD opony Pirelli Scorpion Verde A/S w rozmiarze 255/50R20 109W XL JRL.

To pierwsze wielosezonówki i jestem z nich bardzo zadowolony. 

Na trasie cisza w warunkach zimowych dają radę - nie testowałem ich w warunkach ekstremalnych :)