Skocz do zawartości

Hankook vs Vredestein vs Pirelli - czyli szukamy nowych wielosezonówek


Ozarek

Rekomendowane odpowiedzi

a konkretniej

Hankook Optimo 4s H730

Pirelli Scorpion Verde A/S

Vredestein Quatrac 5

205/70R15 nie daje dużego pola do popisu i poza trzema wymienionymi wyżej nic mojej uwagi nie przykuło.

Ktoś ma doświadczenia z którąś z w/w opon w aucie AWD? @ppmarian dobrze pamiętam, że jeździłeś na tych Hankookach w Forku?

 

Pirelli wygląda najbardziej szosowo, a czasami jednak zdarza mi się wjechać w zaorane pole i nie chciałbym tam utknąć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Teraz w Tribece mam całoroczne nokian weatherproof suv i imo lepsze sa w kopnym sniegu

niestety nie ma ich w 15, musiałbym się na 16 przesiąść, co też gdzieś z tyłu głowy mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.03.2017 o 10:50, Ozarek napisał:

a konkretniej

Hankook Optimo 4s H730

Pirelli Scorpion Verde A/S

Vredestein Quatrac 5

 

Vredesteiny wnet pomacamy - a nawet porównanie z Quatrac 3 będzie :) No chyba, że wynegocjuję Nokiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 22:28, volcan napisał:

Vredestein Quatrac 5

 

Używam od ponad roku w Caddy, nie mam zastrzeżeń i w sumie polecam. W śniegu dają radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

przed zimą założyłem verdesteiny Quatrac 5   do lybry (205/55/16 bodajże ) Jestem bardziej niż zadowolony, zimą (trochę śniegu w Cz-wie było ) sprawdziły się znakomicie, teraz w lato również bez zastrzeżeń. Do tego są naprawdę ciche.  Przed kolejną zimą kupuje komplecik do drugiego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
Tak 4s Mialem w outbacku i złego slowa nie powiem. Teraz w Tribece mam całoroczne nokian weatherproof suv i imo lepsze sa w kopnym sniegu (ansolutnie nie ustepuja zimowym) a na suchym nie przeszkadzają czy ok

wysłane z tel.


Miałem 4s w poprzedniej hondzie bez ABS. Oj kilka razy na mokrym pojechałem za daleko.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2018 o 15:16, AxiT napisał:

Miałem 4s w poprzedniej hondzie bez ABS. Oj kilka razy na mokrym pojechałem za daleko.

na jesieni wpadły 4S na auto i na chwilę obecną nie mam takich doświadczeń. Gryzą bdb, trzymanie i kontrola nad autem jest zdecydowanie lepsza niż na 5letnich Pirelkach STR ale to nic dziwnego.

Hankooki wyrwałem na jesieni za ca 60% obecnej ceny. Są głośniejsze i to jest ich główna wada, błoto, śnieg, woda bez zastrzeżeń, mają też trochę miększe boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 12.03.2017 o 10:50, Ozarek napisał:

Ktoś ma doświadczenia z którąś z w/w opon w aucie AWD? @ppmarian dobrze pamiętam, że jeździłeś na tych Hankookach w Forku?

 

Pirelli wygląda najbardziej szosowo, a czasami jednak zdarza mi się wjechać w zaorane pole i nie chciałbym tam utknąć ;]

Ja mam w Murano AWD opony Pirelli Scorpion Verde A/S w rozmiarze 255/50R20 109W XL JRL.

To pierwsze wielosezonówki i jestem z nich bardzo zadowolony. 

Na trasie cisza w warunkach zimowych dają radę - nie testowałem ich w warunkach ekstremalnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.