Skocz do zawartości

Auto dla emeryta do 35zł


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

 
Na co im diesel z DPF?


Jak to na co.... emeryt nie ma klopotow w pracy to trzeba mu czas zajac i niech maja problemy z autem :)

Ps. Dla dziadkow kupic najprostsza benzyne typu 1.6 w suzuki/citroenie itd... ale nie diesla...

Go Hard or Go Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zakupione. Wybór padł na Scenica III 2013 rok, 1.5 DCI. A teraz odpowiedź na pytanie dlaczego akurat ten i dlaczego Diesel. Auta typowo emeryckie odpadły na wstępie po oglądnięciu kilku rożnych sztuk. Odpadły jedynie ze względu na wysokość wsiadania, teściowa ma problem z kolanami i Scenic od razu jej przypasował i w sumie uparła się na tego Scenica. A że 98% z nich to Diesle to już tak musiało zostać. Pozostało mi jedynie wybrać najlepszy z dostępnych. 
Wiem że jest DPF ale akurat teściowa co dwa tygodnie jedzie autostradą do siostry jakieś 20Km wiec liczę że DPF się nie zapcha. 
Tak więc w skrócie wygoda wygrała z kosztami eksploatacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matadorRS napisał:

Auto zakupione. Wybór padł na Scenica III 2013 rok, 1.5 DCI. A teraz odpowiedź na pytanie dlaczego akurat ten i dlaczego Diesel. Auta typowo emeryckie odpadły na wstępie po oglądnięciu kilku rożnych sztuk. Odpadły jedynie ze względu na wysokość wsiadania, teściowa ma problem z kolanami i Scenic od razu jej przypasował i w sumie uparła się na tego Scenica. A że 98% z nich to Diesle to już tak musiało zostać. Pozostało mi jedynie wybrać najlepszy z dostępnych. 
Wiem że jest DPF ale akurat teściowa co dwa tygodnie jedzie autostradą do siostry jakieś 20Km wiec liczę że DPF się nie zapcha. 
Tak więc w skrócie wygoda wygrała z kosztami eksploatacji :D

Bardzo wspolczuje tego wyboru oby nie bylo z tym klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujekcybul napisał:

Bardzo wspolczuje tego wyboru oby nie bylo z tym klopotow.

 

Nie wiem czemu masz niby współczuć. Wybrała sobie auto które jej najbardziej odpowiadało i była świadoma tego wyboru wszystkich wad i zalet. Musisz tylko pamiętać że jak ktoś ma problemy z kolanami i trudności z wsiadaniem do auta to jeżdżenie takim przykładowo 301 było by codzienna katorga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zakupione. Odpadły jedynie ze względu na wysokość wsiadania, teściowa ma problem z kolanami i Scenic od razu jej przypasował i w sumie uparła się na tego Scenica. A że 98% z nich to Diesle to już tak musiało zostać.
Wiem że jest DPF ale akurat teściowa co dwa tygodnie jedzie autostradą do siostry jakieś 20Km wiec liczę że DPF się nie zapcha. 
Tak więc w skrócie wygoda wygrała z kosztami eksploatacji :D


Dopilnuj tylko wymian oleju co 10kkm i ile ma przejechane ten scenic? U mnie w Aso zalecaja wymiane panewek miedzy 180-220kkm koszt 2000-2500zl ale jak auto caly czas serwisowane u nich to da sie partycypowac w kosztach.

Go Hard or Go Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, matadorRS napisał:

151 tysięcy ma nalatane. Teraz wymieniam rozrząd i wszystkie filtry. Te nowsze tez mają problem z panewkami?

 

Z tego co w ASO mi mówili, zalecają wymianę bez względu na rocznik auta, skwitowali, że po 2010r niby poprawione ale polecają wymienić dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.