Skocz do zawartości

Megane III szarpanie sprzęgła po rozgrzaniu


Maniek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja po sąsiedzku :)

 

W samochodzie mojej dziewczyny - Megane III hatchback, silnik benzyna 1.6 110km 2009 rok,  bardzo trzepie samochodem przy ruszaniu z jedynki i wstecznego. Czasem jest to mocniejsze drganie samego pedału sprzęgła a innym razem cały samochód podskakuje. Dzieje się tak dopiero po przejechaniu krótkiego odcinka i najczęściej w korkach w mieście. Po dłuższej trasie problem nie występuje. Podczas ruszania z drugiego biegu problem nie występuje. Przebieg samochodu to 80tys. Domyślam się, że czeka nas wymiana sprzęgła, tylko czytałem że jest to typowy problem odziedziczony z Megane II i nawet po wymianie sprzęgła wraca po jakimś czasie. Podobno go zlikwidowano i trzeba zmienić sprzęgło o innym numerze. Ktoś zna temat i może powiedzieć, jakie sprzęgło kupić, żeby problem nie wrócił po krótkim czasie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za takie szarpanie zazwyczaj odpowiedzialny jest wysprzęglnik. Może warto najpierw go odpowietrzyć zanim zrzucisz skrzynię.  Ni słyszałem, żeby był jakiś upgrage sprzęgła w MII i MIII, ja kupiłem zamiennik valeo (tarcza, docisk, wyprzęgnik) i problem nie powrócił przez 60kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.