Skocz do zawartości

Odpływ liniowy


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się pomysł, by nie montować brodzika, a zrobić go z płytek i odpływ "w podłodze".

No i teraz pytanie o wady i zalety takiego właśnie rozwiązania.

 

Jedna z moich znajomych narzeka, że mimo wycierania "podłogi" do sucha po każdym użyciu prysznica,

pojawiają się smugi ,na fugach, po środkach do mycia.

 

Ktoś coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, umberto napisał:

Ktoś coś? :)

 

Mam Vabo. Ładnie wygląda, woda sprawnie spływa, łatwo się czyści (raz w miesiącu wyjmujesz wkład, myjesz, czyścisz korytko, opróżniasz koszyk z włosów i glutów, wkładasz wkład, zapominasz).

 

Po każdym myciu drzwi wodę z drzwi prysznicowych i podłogi ściągam ściągaczką (10 sekund). Fugi mam ciemne i wąskie więc nie widać żeby się brudziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, umberto napisał:

Z tego co widzę najtańsze nie jest...A jakość?

Jakie firmy brać pod uwagę?

 

Po 5 latach bez wahania polecę. Maskownica trochę się porysowała ale wystarczy delikatniej czyścić.

 

Poszukaj w archiwum. Było kilka razy o odpływach liniowych. Szczególną uwagę zwracaj na wypowiedzi osób kompetentnych, m.in. Chorzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, umberto napisał:

Witam,

Pojawił się pomysł, by nie montować brodzika, a zrobić go z płytek i odpływ "w podłodze".

No i teraz pytanie o wady i zalety takiego właśnie rozwiązania.

 

Jedna z moich znajomych narzeka, że mimo wycierania "podłogi" do sucha po każdym użyciu prysznica,

pojawiają się smugi ,na fugach, po środkach do mycia.

 

Ktoś coś? :)

 

A jaką ta znajoma ma wodę? Jakie fugi - zwykłe czy epoksydowe?

U mojej mamy nie ma żadnych smug, pomimo tego że woda jest bardzo silnie zażelaziona - fuga celowo jest ruda - inaczej zrobiłaby się ruda po dwóch myciach ;)

Jaką masz wodę? Jak bardzo twarda albo właśnie zażelaziona, to coś tam może się osadzać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Majkiel napisał:

 

Jaką masz wodę? Jak bardzo twarda albo właśnie zażelaziona, to coś tam może się osadzać. 

 

Wodę mam taką jak koleżanka, bo mieszka tuż obok...

 

PS. właśnie przeglądałem Twój "stary" wątek...kto robił Ci wizualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umberto napisał:

Wodę mam taką jak koleżanka, bo mieszka tuż obok...

 

PS. właśnie przeglądałem Twój "stary" wątek...kto robił Ci wizualizację?

 

Robiłem to w  planerze kuchni Ikea ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam odpływu podłogowego kupionego na allegro. Nie była to droga Viega (czy Vileda) tylko znacznie tańszy produkt. Plusem było to, że maskownica jest dwustronna z nierdzewki: albo nierdzewka albo wklejone płytki.

Od dwóch lat 0 problemów, nie mam żadnych osadów czy plam, nawet mimo małego spadku. Podłoga pod prysznicem zimą wysycha bardzo szybko (ogrzewanie podłogowe), latem trochę póżniej, ale w niczym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17/03/2017 o 13:31, umberto napisał:

Witam,

Pojawił się pomysł, by nie montować brodzika, a zrobić go z płytek i odpływ "w podłodze".

No i teraz pytanie o wady i zalety takiego właśnie rozwiązania.

 

Jedna z moich znajomych narzeka, że mimo wycierania "podłogi" do sucha po każdym użyciu prysznica,

pojawiają się smugi ,na fugach, po środkach do mycia.

 

Ktoś coś? :)

 

Ja miałem Kessel - z nierdzewki do wklejenia płytek i fajnie wygladał i działał. Miałem też w tamtym domu filtr ze zmiękczaczem wody to smug ani zadnych kropek nie uświadczyłem :ok: a prysznic był duży i jak miałbym go wycierać po każdym użyciu to bym chyba zwariował ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
8 godzin temu, Morgan napisał:

A nie są śliskie jak się leje woda?

 

To zależy. Dla dorosłego nie, nawet mocno mokra podłoga daje poczucie że stoi się pewnie. Moja 3-letnia córka kilka razy upadła, zazwyczaj przy wygłupianiu się/zabawie. Tyle, że ona też potrafi się przewrócić w drugiej łazience, gdzie jest wanna.

18 godzin temu, wujekcybul napisał:

Ja mam gladki gres i cholery dostaje bo widac slady po wodzie. Wybrabym matowe jakbym mogl wybrac jeszcze raz.

 

To kwestia wody a nie płytek. Mam gładkie z połyskiem (ale niepolerowane) i nie ma żadnych smug, obok jest tafla szkła i też brak zacieków. Tyle, że ja mam dobrą wodą i filtr, przez co nigdzie nie mam kamienia czy osadów. Przy miejskiej w Warszawie miałem osad wszędzie na dyszach, bateriach, czajniku, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdza się :ok: ja mam chyba wiper pure z wklejonymi płytkami. Fajnie to wygląda.

800x600,pure31.jpg

Płytki wybrałem chropowate. Po prysznicu ściągam wodę ściągaczką, ale chyba nie ma to żadnego znaczenia, bo tylko ja tak robię :hehe:, żona i syn mają to gdzieś.

Płytki Tempelhof 1:

pl_Tempelhof-1-(f3).jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda:

5916da9336424_ResizeofRotationof20140427_121113.jpg.f101ae296d07e033615ec5d6dc50f56a.jpg

 

Woda rozchlapuje się na połowę łazienki, ale kompletnie w niczym to nie przeszkadza, szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym zimą schnie w pół godziny i śladu po niej nie ma.
Żadnych smug nie zostawia. Kafelki na początku były trochę śliskie, ale szybko pokryły się warstwą mydlin i teraz jest w pełni bezpiecznie:)

 

Odpływ mam dokładnie taki z tej strony Aquaprima i niestety polecić go nie mogę.
Pewnie przez jego konstrukcję, a dokładniej przez duże metalowe koryto, woda w nim po paru miesiącach kiśnie i bardzo śmierdzi.

Oczywiście pomimo tego że prysznic jest codziennie używany i teoretycznie woda w syfonie powinna się zmienić.
Wtedy trzeba wyciągnąć maskownicę i wszystko dokładnie wymyć, co nie należy do najprzyjemniejszych zajęć.
Na tych owalach gdzie woda spływa idealnie zaczepiają się włosy od mojej :serce: i usunięcie ich jest dosyć trudne:)
Na ich stronie są inne odpływy z plastikowym syfonem, może te będą lepsze.
Tak czy inaczej kabina typu walk in jest świetna i nie żałuję, że się na taką zdecydowałem:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w jednej z łazienek jest jakiś  jeden z tańszych odpływów z allegro ( ok 300 pln ) i sprawdza się ok. Płytkie nie super gładkie ale i nie jakieś bardzo chropowate. Kabina walk-in i trochę chlapie- ale spadek jest dość duży więc tragedii nie ma. Smug żadnych nie zaważyłem ale ten prysznic używany bardzo sporadycznie

12674652_1141950295824433_536338122_n.jpg

IMG_0059.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 14:31, umberto napisał:

Witam,

Pojawił się pomysł, by nie montować brodzika, a zrobić go z płytek i odpływ "w podłodze".

No i teraz pytanie o wady i zalety takiego właśnie rozwiązania.

 

 

Imho teraz to standard jak jest możliwość. Ja kupiłem przez net, firmy nie pamiętam ok 250zł kosztował-działa. Wziąłem taki z możliwością ułożenia płytek na wierzchniej warstwie, więc nie rzuca się w oczy. Wygodne rozwiązanie, nie trzeba podnosić nogi by wejść do środka. W trakcie remontu pomyśl, czy nie wykuć w ściance półki na środki kąpielowe, u mnie sprawdza się super taka półka w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.