Skocz do zawartości

Myjka ciśnieniowa Parkside z Lidla- warta coś?


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, fenix8 napisał:

Jak w temacie, warto to za 400zł

Mam mniejszy, tańszy model i niestety daje słabe ciśnienie. Samochodu nie da się dobrze umyć.

Nie wiem jak ta, którą obecnie sprzedają. Wygląda poważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jakie jest praktyczne zastosowanie myjki. Pytam bez kąśliwości.

Ja na razie stwierdziłem:

- pranie dywanów na dworze

- usuwanie mchu spomiędzy kostki brukowej

- opłukiwanie pojazdów z błota

- usuwanie pasty polerskiej z aut

 

Natomiast nie wiem jak koledzy myją samochody myjką. Może czegoś nie wiem. Próbowałem kiedyś umyć autko myjką, jedynie opłukało błoto i luźny kurz. :nie_wiem:

Drugie pytanie jaką myjke kupić za niewielkie pieniądze, by starczyła "na wieki". Czyli na ładnych parę lat. Na razie miałem kilka budżetówek, co z tego że pompa działa gdy w węża leci gdzie chce. Te węże są jakieś znormalizowane? Można je zastąpić innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam myjke Black decker PW 1700 za 400 z Castorama. 2 lata wytrzymała bez najmniejszej awarii. Po 2 latach puściła uszczelka na pompie( że starości) i oringi uszczelniajace na lancach. Umyć umyjesz - auto,rower,bruk,dywan, silnik itp. W parkside bym się nie bawił. Po przygodach z wiertarka - podziękuję, gorsze niż topex 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nilfiska od 5 lat, dałem za nią coś koło 400pln  i działa do dziś. Fakt jest taki, że sama auta nie umyję, trzeba użyć gąbki itd. ale jeśli chodzi o jej trwałość to z czystym sumieniem mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem kupować tą z lidla. Jednak po głębszym wczytaniu się w opinie osób, które kiedyś ją kupiły (bo to już któraś edycja tych myjek). Spasowałem i jak się obecna popsuje to kupię nilfiska albo zaciekawiły mnie myjki firmy lavor.

Chociaż w przypadku lidla gwarancja 2 lata to też argument, bo jak się popsuje to idąc po bułki mozesz ja oddać na reklamacje/naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam myjke Black decker PW 1700 za 400 z Castorama. 2 lata wytrzymała bez najmniejszej awarii. Po 2 latach puściła uszczelka na pompie( że starości) i oringi uszczelniajace na lancach. Umyć umyjesz - auto,rower,bruk,dywan, silnik itp. W parkside bym się nie bawił. Po przygodach z wiertarka - podziękuję, gorsze niż topex 

A co działo się z wiartarką?

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walizka na wiertarkę to dno. Po kilku otwarciech/zamknieciach pourywaly się zaczepy- tandetny plastik .pomijając to 

 

Wiertarka raz działała raz nie, nie reagowała płynnie na guzik,potrafiła sama się wyłączyć w trakcie wiercenia w drewnie. 2 sprawa to uchwyt wiertarki sam się luzowal. Albo źle skonstruowany albo źle dopasowany. 3 miechy wytrzymałem. Oddałem na lidla i oddali kasę. Wykończył bym się nerwowo przy tej wiertarce. Parkside to dno jak dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ją od ok 4 lat i jedyna awaria to pęknięcie węża ciśnieniowego. W zakładzie zajmującym się hydraulika siłową zakuli nowy, porządny wąż (dłuższy, bardziej elastyczny i nie skręcający się) i jest :oki: Uważam tylko, żeby pompa nie chodziła na sucho. Tak na marginesie to nowy wąż robi różnicę, ale kosztował 1/4 wartości nowej myjki ;]

A i przypomniałem sobie, że urwałem korbę na bębnie do nawijania węża.

Ja bym drugi raz kupił. Czytałem też, że to jest to samo co LAVOR (nie wiem czy to prawda, ale wyglądają podobnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.