Skocz do zawartości

Dylemat z wkrętarką


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, doradźcie, bo nie wiem co zrobić.

Mam wkrętarkę NuPower 14,4V, zestaw z 2 akumulatorami ni-cd. Ma już jakieś 9-10 lat, przerobiła kilka remontów, dziesiątki mebli poskręcała, generalnie jest ok, ale akumulatory już krótko trzymają, ale jeszcze ciągle trzymają. 

No i teraz się zastanawiam co zrobić:

- mogę kupić nowy aku, koszt 41 zł + 26=67 zł przesyłką (serwis Nutools),

- mogę kupić 2 nowe aku, koszt 108 zł z przesyłką (to mi się trochę wydaje bez sensu)

- albo polować na Parkside z Lidla, z aku li-ion, np w pon. będzie 12V za 169 zł. (mniejsza, poręczniejsza i chyba ma większy moment)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka lidlowskich urządzeń i nie narzekam na ich gotowość do pracy. Miałem styczność z serwisem Parkside i powiem tak. Jeśli chcesz u nich zamówić jakąś część na własną rękę to zapomnij, odezw od nich jest taki, że z głuchym szybciej się dogadasz nie znając migowego języka. Jeśli oddasz sprzęt do serwisu poprzez sklep to sprawę załatwisz bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aku do starej wkrętarki mam na mailu ofertę tylko do potwierdzenia, że chcę i już.

Zastanawiam się nad sensem, wczoraj znowu chciałem wiertnąć jedną dziurę w płycie i musiałem ładować 2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze trzecia opcja, wymienić ogniwa wewnątrz obecnych aku na li-ion, ale to nie poprawi poręczności i kosztowo też nie będzie wiele tańsze od nowego Parkside'a.

Mam lidlową 10,8V i jest ok, mam też starego nutool'a z padniętym aku i jeżeli o poręczność chodzi to wkrętarka z aku w kolbie jest dużo wygodniejsza.

Dodatkowo ładowanie lidlowej to jest max 1h, a czasami można dopaść fajny zestaw 4w1, czyli wkrętarka z dodatkowymi narzędziami osobiście teraz bym zapolował na takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.03.2017 o 12:11, Wojtas_BB napisał:

No to chyba spróbuje upolować tą wkrętarkę jutro, zobaczymy czy się uda ;)

U mnie w lidlowskiej wkrętarce 10,8V akumulator li-ion padł gdzieś po 3 latach a za wiele używana nie była:(

W starszym Boschu akumulatory mam ni-cd i nadal działają. 

Nie wiem czy to pech czy może te litowe z lidla tak mają:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.