Jump to content
bzyczek00

Wiosna idzie, więc dziwne pomysły przychodzą do głowy CC inaczej

Recommended Posts

Nie nie :D

Wiedzialem,  kurcze.  

Sam sie do tego przymierzalem,  ale za dlugo sie bawilem w szukanie dawcy i porzucilem pande na rzecz centrala c20xe. 

A teraz juz za pozno :)

Hehe,  bede sledzil projekt z zapartym tchem :)

Teraz, Rapid136 napisał:

na 90% była to lancia y10, ale jak w necie szukałem to wychodzi że to nie to

Do tylu?  

Seicento electra. 

• Like 1

Ale to i tak trzeba belke przerabjac bo sie z walem nie minie.  Do tego wywalic zbiornik paliwa.  Chyba bym wolal oryginala belke z pandy mk2 wpasowac z wahaczami i calym zawieszeniem.

ale takie wahacze z eletry to chyba "lekki" rarytasik jest? 

5 minut temu, bzyczek00 napisał:

No trochę tak ale wiem kto ma takie i jak wszystko dobrze pójdzie to w poniedziałek będą u mnie :)

Jak bedą dwa komplety w cenie nie wiekszej niz cale auto :D to daj znać :D

Ten elektryczny to moze nie jest to o czym myslisz.  Wersja climb miala blokade mostu,  moze ten elektryczny to jest wersja z taka blokada wlasnue.?

Rozbierales skrzynie i przystawke?  Masz zdjecia?  Pokazesz? 

Ten przyczłapnik odbierający naped z mechanizmu z przodu delikatny jest :P wytrzyma niuty z turbo? 

26 minut temu, bzyczek00 napisał:

Rozbieralem ale nie mam zdjec. A co potrzebujesz wiedziec? Mam za to takie cos hehe

Fajne,  ale za drogie.  Przekracza moj  budzet :P

Nie drogo to by bylo 400 za dwa :D

i  co wymyśliłeś z dyfrem>

?

przy okazji, tak sobie patrzę na zdjęcia tych tylnych wahaczy z elektorwoza... Tam są inne amortyzatory? Mocowanie amorka jest całkiem w innym miejscu niż w seryjnym wahaczu. Jaki masz na to plan?

przeglądałem w EPR i tylna belka i amortyzatory tył mają inny numer niż normalne cento. Sprawdzałeś to?

inny rozstaw śrub to nie jest jakiś tam duży problem. Wystarczy zeby ze dwie pasowały a kolejne dwie można łatow przerobić bo w wahaczu jest prosta blacha (odlew) który łatwo mozna nawiercić. Opadł by problem z łożyskiem, z tarczami, zaciskami, doborem przegubu. 

Powalczylem dzis troche w temacie. Wahacze z pandy2 tylne pasuja prawie idealnie pod belke z cento.  Trzeba jedynie uchwyty blizej srodka przespawac o kawalek,  doslownie centymetr roznicy jest.  

Na dlugosc tez prawie idealnie,  na oko wydaje sie,  ze jest ok.   Jutro powalcze dalej i sprawdze czy w takiej konfiguracji pasuja oryginalne poloski. Jak nie zapomne to cykne kilka zdjec. 

Jeszcze bedzie potrzeba kilku zmian bo mocowanie amorka jest w innym miejscu i sprezyna tez jest lekko nie w osi.  Ale to pierdoly,  nie takie rzeczy sie przerabialo :D

Tak czy inaczej oryginalną belkę z pandy2 tez przymierze bo wygląda calkiem rozsądnie.  Mi trochę sprawe ułatwia to,  że nie mam  tyłu podłogi.  Pozostałość po centralu :D

Wszystko mam pod kontrolą,  przerabiam belke od cento bo z belką od pandy za duzo kombinacji jest.  Wyjdzie straszna koza tak jak pisales. 

Wiem,  ze wyglada jak drut,  ale uszy sąw tych miejsach gdzie powinny a nie na oko.  Wypiaskowac,  obspawac,  przerobic jeszcze dolne mocowanie sprezyny i amorka (na wahaczu)  i powoli dalej :)

IMG_20170411_113052_HDR.jpg

Przy okazji przerobki na warsztat wrocuł stary pomysł na adaptacje amorkow z chądy cbr...  :D

Refulacja wysokosci + regulacja twardosci dobicia + regulacja twardosci odbicia. Trzeba to tylko sensownie rozplanowac :DIMG_20170413_194844.jpg.dcd89e0ed3ce04119c7e6fcf4702a13e.jpg

@bzyczek00 jak tam postępy? 

Najbardziej mnie ciekawi czy masz wał i czy robiles przymiarki czy idzie w osi auta? 

o kurcze, elektryk :D Sprawny? Może w czasach elektrycznie modnych lepiej go sprzedać w całości za dobrą kasę niż rozbierać :D

Co do amorka, nie będę go robił. Za dużo zmiennych :P  Oryginalnie ten amorek pracuje na takiej kości aluminiowej, dodatkowej dzwigni. On ma mały skok i trzeba by poświęcić sporo czasu na testowanie gdzie mają być mocowania zeby to jakoś rozsądnie działało. Nie chce mi się z tym bawić dla tego odpuszczam. wolę przesunąć mocowanie sprężyny i postawić to na "zwykłym" tylnym zestawie sprężyna + amorek FK-50 i krosno

Ok,  ale o ile?  Jak jest bardziej w prawo to trz trafia w tunel? 

Ja bym zostawil.  To albo zniweluja krzyzaki na wale albo zamocuj dyfer tez nie w osi i jak bedziesz robil polosie nowe to nie beda dwie takie same tylko jedna bedzie od drugiej o 18mm dluzsza/krodsza. 

Dnia 22.05.2017 o 17:13, bzyczek00 napisał:

Dzisiaj zrobilem lape. Narazie bazuje na poduszce od pandy i juz mi sie to nie podoba wiec pewnie docelowo przerobie tak, zeby jakis poliuretan zastosowac. Na testy bedzie.

Dobrze jest,  zalej klejem do szyb i bedzie ok. 

@bzyczek00 jak tam tuninigi? 

U mnie lipa, brak odpowiednich części oraz brak kanału (walcze na lewarek + koziołki) skutecznie nie studzą z zapału :P

Ten niebieski CC angol jest do sprzedania za 9k£ moze ktos chce?  :D 

46 minut temu, junioras7 napisał:

Z całym szacunkiem ale za tą kasę mam fiata 500 abarth 

No i?? 

• Like 1

Powoli docierają tuningowe graty :D

IMG_20170826_130829_DRO.jpg.6ae4b925abce85f7dbce74ea6c794c21.jpg

Ja wału nie mam jeszcze  i nie mam tez czasu na tuningi.  

Ja tez dzis rozbebeszam skrzynie z pandy w celu przygotowania do swapa.  Znaczy wybierak,  blachy do linek,  wajcha od sprzęgła.  

Spoiler

Fajnie, że wszystko idzie do przodu. Ja tymczasowo mam rozgrzebanego lanosa na swapa dla kogoś i czasu na moje "zabawki" brak :P

7 godzin temu, bzyczek00 napisał:

Tylko jeden bo gosc od ktorego kupilem wal nie przyznal sie ze jeden jest niekompletny.

Placiles normalną cene czy masz namiar na cos taniego? 

7 minut temu, bzyczek00 napisał:

Ta z allegro jest nienormalna :P Ktos sprzedaje za 320zl i to jakies g... Ja kupilem metelli i placilem niecala 100

Poprosze o namiar,   tez potrzebuje jeden :D

24 minuty temu, bzyczek00 napisał:

Moge Ci zamowic

Tak,  chetnie.  Zweryfikuje jeszcze stan drugiego przegubu i jak cos to dwie sztuki bym przygarnął.  Ale jedna na 101% bo jenie mam,  drugą zobacze wieczorem :)

Skrzynie powiesilem,  tylną łape musze tylko zrobic na gotowo.

Tak patrze,  ze caisno bedzie z wydechem sie minąć przy stabilizatorze :P no i po zlej stronie wydech wychodzi,  nie na lewo... 

Wiesz,  az tak sie nie przygladalem temu jeszcze bo cienki stoi na koziolkach a z ppziomu podlogi na leząco to ciezko coś wywnioskowac.  Ale wyglada podobnie jak u Ciebie,  wal bedzie jakieś 2cm nad stabilozatorem przeczodzil.  

Zobaczymy. 

Przy okazji moze masz jakis numer katalogowy z tego przegubu ktory kupowales?  Zapytam sie u mnie lokalnie w poniedzialek czy mi nie zalatwią w sklepie,  ale  jak bym mial jakis numer na początek to łatwiej bedzie poszukać.

Łut łut do odcinki :D 

Czy mnie oko nie myli,  skrzynia z pandy ma glowne 4.9? To szybko ta odcinka bedzie :)

Przy okazji,  @bzyczek00 co tam za motorownia bedzie napedzac to 4x4? Bo raczej nie seryjne 1.1 spi :D 

Oj tam,  w kjs tez mozna z turbo,  i tak z czteronapedem lądujesz w ostatniej klasie z subarakami tak ze jeden ciul z turbo :D

Dnia 26.11.2017 o 19:23, bzyczek00 napisał:

E no gdzie? Swifty 4x4 jezdzily z nami zawsze w 2 klasie

@JohnnyR a jak to u nasz z czterolapami jest?  Bo bylem przekonany,  ze klasa 4...  :D

U mnie sie zatrzasnely,  wskoczyly w swoje miejsce i wyjsc ręką  nie chca

10 godzin temu, bzyczek00 napisał:

Sprawdz dobrze zeby ci sie nie wysunely bo olej stracisz. Jutro zmierze bo mam na wierzchu to porownam.

Nie porównywałem samych kielichów,  ale mierzyłem szerokosc dyfra z obudową oraz szerokosc calosci z zalozonymi polosiami i przegubami i bylo dokladnie tak samo szeroko... Musze sie przyjzec jeszcze raz

hm, możesz mieć rację. Co prawda kielich wchodzi na tyle ciasno i głęboko, że nie daje rady go wyciągnąć ręką, ale delikatnie podważając śrubokrętem wyskakuje bez problemu... :P

Nie masz kielichów/półosi z pandy do odsprzedania??? :P

a jak masz na wierzchu obydwa rodzaje to poproszę o fotek kilka.

Zeby kupno kielichow z pandy bylo takie proste... :P

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.