Skocz do zawartości

Wiosna idzie, więc dziwne pomysły przychodzą do głowy CC inaczej


bzyczek00

Rekomendowane odpowiedzi

Nie badz leniem pokaz foto jak to u Ciebie wisi :P wczoraj zaczalem montowac wal i przy ustawieniu silnika i skrzyni takim jak jest na ori lapach w cento przegub walu przy skrzyni jest daleko od ze tak powiem srodkowego polozenia. Tak jak by w pandzie skrzynia tylem byla nizej tyle ze nic z tym nie zrobimy bo trzeba by dorabiac wszystkie lapy a mysle ze to nie bedzie problem dla tego przegubu.

Co do wydechu to z przodu jest duzo miejsca nad walem i tam planuje przejsc na druga strone. Trzeba bedzie troche kolanek popasowac ale mysle ze tak bedzie najlepiej.

20171125_102723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,  az tak sie nie przygladalem temu jeszcze bo cienki stoi na koziolkach a z ppziomu podlogi na leząco to ciezko coś wywnioskowac.  Ale wyglada podobnie jak u Ciebie,  wal bedzie jakieś 2cm nad stabilozatorem przeczodzil.  

 

Zobaczymy. 

 

Przy okazji moze masz jakis numer katalogowy z tego przegubu ktory kupowales?  Zapytam sie u mnie lokalnie w poniedzialek czy mi nie zalatwią w sklepie,  ale  jak bym mial jakis numer na początek to łatwiej bedzie poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to mialem rozebrane to juz chyba pisalem tu ze przelozenie jest 4.9 tyle ze nie 64/13 tylko inna ilosc zebow jest. A ja wlasnie mialem sie pytac co Ty planujesz za silnik. Narazie chyba poskladam jakies 1.1 turbo bo mam graty ale chodzi mi po glowie 1.4 8v na 4p takie jak w pandzie kit car tylko naazie jeszcze nie wiem skad wziac plaskie tloki do 8v bo to nowe 1.4 8v ma komore spalania dosc duza w tloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Lesiu_Zett napisał:

Ok,  czemu cztery? 

A bo raz ze seryjne chyba za dlugie by byly bo dyfer z pandy jest szerszy niz w zwyklej skrzyni a dwa ze do kielichow z pandy 4x4 potrzeba wieksze tripody i wzialem polosie z punto 2 bo i tripod pasuje i przeguby do piast od cento pasuja tylko skrocic wystarczylo. A no i tak popatrzylem i Ty tez kupiles skrzynie bez kielichow a bedziesz musial kupic kielichy z pandy 4x4 bo zwykle sa za krotkie i zawleczka sie w satelitach nie zawleka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bzyczek00 napisał:

Sprawdz dobrze zeby ci sie nie wysunely bo olej stracisz. Jutro zmierze bo mam na wierzchu to porownam.

Nie porównywałem samych kielichów,  ale mierzyłem szerokosc dyfra z obudową oraz szerokosc calosci z zalozonymi polosiami i przegubami i bylo dokladnie tak samo szeroko... Musze sie przyjzec jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, możesz mieć rację. Co prawda kielich wchodzi na tyle ciasno i głęboko, że nie daje rady go wyciągnąć ręką, ale delikatnie podważając śrubokrętem wyskakuje bez problemu... :P
 

 

 

 

Nie masz kielichów/półosi z pandy do odsprzedania??? :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie fotki dzis. Nie ma sensu kupowac calych polosi bo wykozystasz tylko polowe. Przegub zew. od pandy 4x4 ma chyba 25 zebow a my mamy 22 w cento. Kup same kielichy i polosie z punto 2 1.2 8v wtedy przegub zewnetrzny spasuje do piasty z cc a tripod jest taki jak w pandzie tylko trzeba skrocic. Mi wyszlo 77 i 72 mm ale mysle ze 75 mm dla obu stron bylo by ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2017 o 00:42, JohnnyR napisał:

4x4 jakiekolwiek, jezdzilo w 4 klasie , z lanserami i innymi ulepami  :phi:

 

To chyba zależy od organizatora, bo w ogólnych regulaminach KJS nie ma nic o sposobie napędu, wyłącznie liczy się pojemność silnika przy podziale na klasy (samochody z turbo mają przelicznik pojemność x 1,7) i w większości imprez nie ma znaczenia jaki masz napęd, przynajmniej ja się nigdy nie spotkałem z takim podziałem na klasy w zależności od napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bzyczek00 napisał:

Naped mam juz gotowy tylko pozakladac wszystko jak zmecze sprawe zbiornika. Terax tylko jest dylemat co z silnikiem. Co radzicie? Tak zeby do kjsow bylo sensownie.

 

jak to co? tjet 300KM.

Co teraz innego jest sensownego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.