Skocz do zawartości

Niespodzianki Toyoty


Toost

Rekomendowane odpowiedzi

Corolla rocznik 2017 ma możliwość wprowadzenia do systemu tylko jednego kompletu czujników ciśnienia w oponach. Przy zmianie kół na zimowe panowie wykasowali letnie i wprogramowali zimowe, szkoda tylko, że słowem o tym nie wspomnieli. Teraz po przykręceniu kół letnich znów muszę wykasować zimowe i wprowadzić letnie. Możliwośc zaprogramowania 8 czujników ma avensis, auris, ale corolla nie. Usługa banalna, ale winszują sobie 100zł. Znajomy serwis oponiarski programujący czujniki poległ, bo oprogramowanie zbyt nowe.

Jak by panowie z ASO sprzedając mi koła zimowe wspomnieli o tej drobnej niedoskonałości to olał bym ten unijny wynalazek za 800zł i jeździł zimą z zapaloną kontrolką.

Mogę oczywiście jechać do aso na zamianę kół i przeprogramowanie jest w cenie, ale nie po to kupiłem drugi komplet, żebym musiał płacić za zmianę.

Coś czuję, że jesienią w miejsce czujników w zimówkach pójdą zwykłe wentyle, a czujniki na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toost napisał:

Corolla rocznik 2017 ma możliwość wprowadzenia do systemu tylko jednego kompletu czujników ciśnienia w oponach. Przy zmianie kół na zimowe panowie wykasowali letnie i wprogramowali zimowe, szkoda tylko, że słowem o tym nie wspomnieli. Teraz po przykręceniu kół letnich znów muszę wykasować zimowe i wprowadzić letnie. Możliwośc zaprogramowania 8 czujników ma avensis, auris, ale corolla nie. Usługa banalna, ale winszują sobie 100zł. Znajomy serwis oponiarski programujący czujniki poległ, bo oprogramowanie zbyt nowe.

Jak by panowie z ASO sprzedając mi koła zimowe wspomnieli o tej drobnej niedoskonałości to olał bym ten unijny wynalazek za 800zł i jeździł zimą z zapaloną kontrolką.

Mogę oczywiście jechać do aso na zamianę kół i przeprogramowanie jest w cenie, ale nie po to kupiłem drugi komplet, żebym musiał płacić za zmianę.

Coś czuję, że jesienią w miejsce czujników w zimówkach pójdą zwykłe wentyle, a czujniki na allegro.

 

Trzeba bylo wrzucic opony caloroczne I zapomniec o problemie ;)

W Astrze J jest dokladnie tak samo rozwiazane :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Trzeba bylo wrzucic opony caloroczne I zapomniec o problemie ;)

W Astrze J jest dokladnie tak samo rozwiazane :no:

 

Jak bym wiedział ... to bym wiedział.

Z salonu wyjechała na letnich, zimowe się przydają bo w ferie w góry jeżdżę, ale jak bym wiedział to olał bym czujniki w zimówkach i kontrolke zakleił. A tak wywaliłem 8 stów psu w d...

Zdenerwowałem się zwyczajnie, nie lubie być ładowany od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Toost napisał:

 

Jak bym wiedział ... to bym wiedział.

Z salonu wyjechała na letnich, zimowe się przydają bo w ferie w góry jeżdżę, ale jak bym wiedział to olał bym czujniki w zimówkach i kontrolke zakleił. A tak wywaliłem 8 stów psu w d...

Zdenerwowałem się zwyczajnie, nie lubie być ładowany od tyłu.

 

A nie da sie kupic tego programatora na Aliexpress za pare groszy?

Popatrz na forum Toyoty, bo do Opla ludzie kupuja po ok 150PLN I dziala bez problemu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vadero napisał:

a w Beetlu wciskałem guziczek w schowku i wszystko się robiło samo... ;)

Guzik to jest do kalibracji. W avenie jest 8 czujników zaprogramowanych i zmieniasz lato zima. U mnie dziady miejsce na jeden komplet zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można kupić zamienników i "sklonować" te zaprogramowane w aucie? A dodatkowe spieniężyć na Allegro?

 

Wiem, ze teraz to trochę spóźniony pomysł, ale przynajmniej TPMS będzie działał cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to rozwiązanie rozważałem. Tylko cenowo wychodzi skórka za wyprawkę.

Pojade do ASO niech wgrają letnie, a do jesieni coś wykombinuję. Albo wywale oryginały i wstawie sklonowane uniwersalne, albo zimą będę jeździł z kontrolką.

Tak czy inaczej przy każdej wymianie kół stówki za programowanie płacił nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianek ciąg dalszy.

Okazuje się, że do kompa w corolli można jednak wgrać dwa komplety czujników i oba mam wgrane. Żeby przełączyć z "letnich" na "zimowe" wystarczy włączyć zapłon i trzy razy nacisnąć przycisk do kalibracji.

Szkoda, że pani w serwisie Bielany tego nie wiedziała, oszczędziło by mi to wizyty w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, skodan napisał:

Czyli jednak gittarra z tą Toyotą ;]

Serwis to inna bajka i ich wiedza lub raczej jej brak.

Gitara gitara, jest jak powinno być. A serwis, no cóż to tylko serwis, jest nie po to by naprawiać tylko żeby brać pieniądze i wstawiać pieczątki do gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2017 o 11:25, Toost napisał:

Gitara gitara, jest jak powinno być. A serwis, no cóż to tylko serwis, jest nie po to by naprawiać tylko żeby brać pieniądze i wstawiać pieczątki do gwarancji.

toyki się nie psują to nie dziwne że nie wiedzieli o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

toyki się nie psują to nie dziwne że nie wiedzieli o co chodzi :)

Tylko, że to nie kwestia psucia a zwykłej obsługi. programowali i nie pamiętali, że oba komplety są w kompie. Trafiłem na panią co zorientowana była średnio, mimo że tam kogoś obok pytała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.