Skocz do zawartości

Czujniki parkowania- co polecicie ?


Gregor_BS

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu czujników. Mogę wydać tak 350 zł.

Interesuje mnie tylko tył nie koniecznie z wyświetlaczem ( moze byc sam brzeczyk).

Raczej chciałbym iść w stronę czegoś porządniejszego .p VALEO albo Amervox ( chyba oryginał dla VW i Porsche ale Opel tez je domontowuje za dopłatą).

Pytanie czy coś jesteście w stanie polecić , czy warto w ogóle tyle płacić czy nie ma różnicy co do no namów ?

Czujnik będą do astry j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem w ub. Valeo - sam pikacz, bez wyświetlacza.

Cena wysoka (ponad 200), działa OK. Zaleta jest taka że można dokupić pojedyncze czujniki jakby padł któryś po gwarancji.

Z tańszych polacali ludzie Stiga za coś koło 100. Generalnie brałbym takie, do których nie trzeba wiercić dziur wielkości 5zł... (bo łatwiej kijek obcinkować, niż go potem pogrubasić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z trwoga wywalilem ori(3 czujnki z 4 padly) na no name zakupione za cale 50zl.Warunkiem byla taka sama srednica otworów.Zostalo mi samo podlaczenie zasilania -jutro dam znac czy spełniają swoja funkcję .Insza inszość to ich dzialanie po roku czy dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gregor_BS napisał:

Pytanie czy coś jesteście w stanie polecić , czy warto w ogóle tyle płacić czy nie ma różnicy co do no namów ?

 

Jak chcesz tanio, to jak koledzy podpowiedzieli. Jak dobrze, to "Logic". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mordor napisał:

Valeo z samym pikaczem! Polecam! Dobre wykonanie i w razie problemów (kolizja albo wandal) można kupić pojedynczy czujnik na podmianę!

 

W cenie całego zestawu noname...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

 

W cenie całego zestawu noname...

No, powiedzmy połowy ;] (koło 30zł kosztował jak patrzyłem)

Ale powiem szczerze nie chciałbym ściągać zderzaka ponownie i zmieniać cały zestaw w przypadku awarii, żeby 100zł zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rostex napisał:

Jak mi w zestawie za 50 dych padnie któryś czujnik to kupuje drugi zestaw za 50 dych i mam 3 sztuki na zapas. Brawo dla Valeo.

 Tyle, że takie padnięcie może się wiązać z wjechaniem w jakiś słupek i już tak różowo nie będzie.
Przerabiałem kilka takich szit-zestawów i albo padały połączenia czujników, albo oszukiwały w czasie opadów śniegu... I ZAWSZE kończyło się kupieniem porządnego zestawu. Nikt komu założyłem Valeo nigdy nie narzekał. I żeby nie było, nie jestem pracownikiem czy dystrybutorem tej marki. Polecam ją w oparciu na własne doświadczenia. Uważam, że zamiast pakować się w jakieś badziewie no name za 100pln , to za nieco ponad 200pln warto kupić produkt uznanej marki. Oczywiście wolny kraj, wolna wola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi w zestawie za 50 dych padnie któryś czujnik to kupuje drugi zestaw za 50 dych i mam 3 sztuki na zapas. Brawo dla Valeo.


Robote masz za free?
Bo jak nie to lepiej wg mnie dolozyc pare groszy i miec spokoj na dluzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 


Robote masz za free?
Bo jak nie to lepiej wg mnie dolozyc pare groszy i miec spokoj na dluzej.

 

Sam zakładam, więc koszt czujników z montażem to właśnie 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sobotę montowałem czujniki firmy Blow. Kosztowały 50 zl i narazie działają poprawnie. Czy wytrzymają 2 lata to się okaże. Latwo jest do nich dokupić pojedyncze czujniki jakby któryś padł i czeka też nie zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rostex napisał:

Sam zakładam, więc koszt czujników z montażem to właśnie 50 zł.

 

To sporo zmienia :ok:

W momencie jak montaz kosztuje wiecej niz czujiniki to montowania chinskiego dziadostwa troche mija sie z celem ;)

Jak bedziesz miec farta, to podziala dlugo, jak nie to za tydzien padnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rostex napisał:

Sam zakładam, więc koszt czujników z montażem to właśnie 50 zł.

Ja też sam zakładałem, co nie znaczy, że mam ochotę to robić co rok, żeby zaoszczędzić 150zł :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem i sprawdziłem. Działają, przetrwały mycie  ale... mogłoby być lepiej. Są dziwnie wyskalowane tzn. stojąc 1 m od przeszkody pika co 2 sekundy, zbliżając sie na odległosć 70-80 cm pikają co sekundę,  a już dystans 60 cm  powoduje sygnał ciągły. Zakup determinowała średnica otworu po ori czujniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2017 o 17:14, iwik napisał:

Z tańszych polacali ludzie Stiga za coś koło 100.

 

Ja również polecałem. Ale z 4 trzy mi padły i musiałem wymienić.

 

Obecnie chyba są świadomi awaryjności bo sprzedają z szybkozłączką. Wcześniej przewód był zamontowany na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Liwek napisał:

Ja również polecałem. Ale z 4 trzy mi padły i musiałem wymienić.

 

Obecnie chyba są świadomi awaryjności bo sprzedają z szybkozłączką. Wcześniej przewód był zamontowany na stałe.

 

Trzy lata bez padu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Liwek napisał:

Może trafiłem jakąś słabszą serię. ;) Albo czujnik w ogóle nie działał, albo wypiskiwał jakieś melodyjki nie mające nic wspólnego jego wzbudzaniem. ;)

 

Ja zamówiłem srebrne - do srebrnego auta... Dostałem czujki czarne; z Korka odsyłać nie chciałem, to założyłem takie. Może im głupio było, więc nie padały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.