Skocz do zawartości

Zabezpiecznie


Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... czy zabezpieczacie moto? jakaś blokada na koło? łańcuch do słupa? ;] Czy jeszcze cos innego?

Myślę o zamontowaniu czegoś, co mi pozwoli na dłuższa chwile odejść od moto... nie myslac ciągle o tym, ze ktos mi go zaraz podp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że KTMy jak i inne motocykle crossowe nie mają nawet stacyjki...

 

A jeśli szukasz porady to GPS, alarm, albo jak masz miejsce to stary smartfon + apka z lokalizacją i powiadamianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zet napisał:

Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że KTMy jak i inne motocykle crossowe nie mają stacyjki - podchodzisz pstyk i jedziesz

 

A jeśli szukasz porady to GPS, alarm, albo jak masz miejsce to stary smartfon + apka z lokalizacją i powiadamianiem.

 

Myslałem o czyms takim :) Wiem ze to w 100% nie zabezpieczy, ale zawsze jakos utrudni życie :hmm:

 

 

90112916044(1)-500x500.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gonzo napisał:

O właśnie... tez myślałem o blokadzie na tarcze :ok: do tego U-lock i moze troche się utrudni robotę

 

Przedewszystkim utrudni zycie właścicielowi, jest tez ryzyko ze kiedyś się ruszy zapominajac zdjąć blokadę.

Mam wrazenie, ze jedynym skutecznym rozwiązaniem to AC, natomiast z dzialan profilaktycznych to unikanie długotrwałego parkowania w tym samym miejscu pod chmurka (czy to po domem czy miejscem pracy - lepiej parking strzeżony / garaz podziemny) oraz trzymanie motocykla pod innym adresem niż widnieje w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mjedruszak napisał:

 

Przedewszystkim utrudni zycie właścicielowi, jest tez ryzyko ze kiedyś się ruszy zapominajac zdjąć blokadę.

Mam wrazenie, ze jedynym skutecznym rozwiązaniem to AC, natomiast z dzialan profilaktycznych to unikanie długotrwałego parkowania w tym samym miejscu pod chmurka (czy to po domem czy miejscem pracy - lepiej parking strzeżony / garaz podziemny) oraz trzymanie motocykla pod innym adresem niż widnieje w dowodzie.

 

Obserwując liczbę wątków na lokalnych forach to akurat najczęściej kradną motocykle z garaży podziemnych. ;]

Przykładowy wątek

 

Bardziej celowałbym w lokalizatory GPS. Są już dedykowane systemy np. Keratronik (info z forum).

Wszelkie łańcuchy i blokady osobiście bym sobie odpuścił.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thursday, March 30, 2017 o 16:35, Gonzo napisał:

Moto stoi na zamknietym parkingu przed blokiem  :)  "pod chmurką".

Tu głownie chodzi o to, ze jade sobie gdzies... ide np. na lody... ;] wracam z lodów...i moto nadal stoi :phi:

Looknij na łańcuch Pewag. Do tego potrzebna jeszcze jakaś dobra kłódka. Jest też film na YT jak wymiękają markowe łańcuchy za worek złota.

 

Na tarczę zapinam Abusa z alarmem głównie po to, żeby dzieciaki bawiące się w garażu podziemnym płoszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/27/2017 o 15:25, Gonzo napisał:

No właśnie... czy zabezpieczacie moto? jakaś blokada na koło? łańcuch do słupa? ;] Czy jeszcze cos innego?

Myślę o zamontowaniu czegoś, co mi pozwoli na dłuższa chwile odejść od moto... nie myslac ciągle o tym, ze ktos mi go zaraz podp...

 

blokada dysku (jaskrawa linka-spręzynka zakładana na klamkę pozwoli zawsze pamiętać) i pokrowiec stykną. chodzi o to, żeby odstraszyć głównie jakichś powiedzmy "amatorów" cudzej własności, ale niezbyt zdeterminowanych. (już sama konieczność zaglądania pod pokrowiec działa zniechęcająco). jeśli masz coś wartościowego, to i tak ukradną jeśli będą chcieli. zostawianie gdzieś na parkingach podziemnych, gdzie spokojnie można dłubać z dala od przechodniów czy na parkingach strzeżonych, gdzie w dupie mają Twoją własność i również są zdala od gapiów to niezbyt sensowne rady. a już zmienianie miejsc postoju przy jednoczesnym narzekaniu, że zakładanie blokady dysku to uciążliwość, jest dla mnie niedorzeczne. ja np. zawsze pod domem zapinam do latarni łańcuchem, zakładam blokadę i zarzucam pokrowcem, ale sąsiad stawia często obok odkrytego swojego, wartego ze 3 razy tyle, co mój, czasem zapnie łańcuch wokół koła, czasem założy pokrowiec, ale często po prostu stawia i nic się nie dzieje. zależy pewnie od okolicy. kolega trzyma pod blokiem w wawce SV650 i jedyne co robi, to zarzuca pokrowiec, jak dotąd działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ulik87 napisał:

 kolega trzyma pod blokiem w wawce SV650 i jedyne co robi, to zarzuca pokrowiec, jak dotąd działa :)

 

Wiesz... jest jeszcze stacyjka i (nie wiem, czy to standard, ale mam) blokada kierownicy... :phi: na prawdziwych amatorów powinno wystarczyć :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miasteczku w sezonie co jakiś czas gówniarzeria kradnie sobie jakiś skuter czy 125, szaleją i wypieprzają w krzaki. wnioskuję po tym, że nietrudno te zabezpieczenia sforsować. ja się pocieszam, że mój strupek ma immo :D widziałem filmiki jak szybko i łatwo jest pokonać blokadę kierownicy, nie wiem jak ze stacyjką. dla mnie pokrowiec to jest taki trochę zniechęcacz. nie widać co to, jak zabezpieczone, przyjrzeć się nie można bez podejścia i zdjęcia, nie wiadomo czy alarmu nie aktywuje takie szuranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/27/2017 o 16:25, Gonzo napisał:

No właśnie... czy zabezpieczacie moto? jakaś blokada na koło? łańcuch do słupa? ;] Czy jeszcze cos innego?

Myślę o zamontowaniu czegoś, co mi pozwoli na dłuższa chwile odejść od moto... nie myslac ciągle o tym, ze ktos mi go zaraz podp...

ja mam blokadę tarczy. i zapinam blokadę kierownicy. 

 

ale generalnie moto ma to do siebie - ze 2 sporych chłopa sobie go i tak zapakuje do busa :) zwlaszcza jak to 125.

 

chyba ze go przypniesz do znaku czy coś. ale troche za dużo tego przypinania zeby na codzien stosować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/2/2017 o 14:28, romano11 napisał:

 

Wiesz... jest jeszcze stacyjka i (nie wiem, czy to standard, ale mam) blokada kierownicy... :phi: na prawdziwych amatorów powinno wystarczyć :hehe:

blokadę kierownicy złamiesz sam bez żadnych narzędzi w większości przypadków. niestety. "kierownica" daje spory lewar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/30/2017 o 09:14, mjedruszak napisał:

 

Przedewszystkim utrudni zycie właścicielowi, jest tez ryzyko ze kiedyś się ruszy zapominajac zdjąć blokadę.

 

ruszyles kiedys z blokadą? bo piszesz, jakbys tylko czytał o tym :)

ja ruszylem z blokadą (jeśli można to tak nazwac)... i nic się nie stało ani stać praktycznie nie mogło.

nie wiem jak trzebaby wystartować, aby zrobić sobie krzywdę "zapomniawszy"  o blokadzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 3/27/2017 o 09:25, Gonzo napisał:

No właśnie... czy zabezpieczacie moto? jakaś blokada na koło? łańcuch do słupa? ;] Czy jeszcze cos innego?

Myślę o zamontowaniu czegoś, co mi pozwoli na dłuższa chwile odejść od moto... nie myslac ciągle o tym, ze ktos mi go zaraz podp...

http://roadlok.com/#video-section

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.