Skocz do zawartości

Syczenie przy dodawaniu gazu.


ancka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam dziwny dla mnie objaw, być może tak już było i ma być ale dopiero teraz to zauważyłam. Focus MK2 1.6 ben 100km, na postoju jak dodam lekko gazu przez sekundę czy pół da się usłyszeć jakby zasysanie powietrza dokładnie tak jak na tym filmiku. Nie wiem czy tak już było. Zmieniłam olej i filtry kilka dni temu. Filtry oryginały, poprzedni tylko jakby ciaśniej wchodził,  olej Liqui Moly wcześniej był oryginalny fordowski i teraz się nasłuchuję jak chodzi :hehe: i właśnie przez moje nasłuchiwanie zwróciłam uwagę na taki objaw. Znając życie to szukam dziury w całym jak zawsze ale wolę się upewnić. Dodam, że nie spadają obroty ani nie ma spadku mocy, normalnie odpala, żadnych innych niepokojących objawów nie zauważyłam. Moje pytanie to czy to normalne i tak ma być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, wole zawsze wcześniej reagować ale wyszło jak zwykle tzn szukam dziury w całym.  :hehe: Ale tak z ciekawości skąd ten dźwięk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.03.2017 o 11:20, ancka napisał:

Dzięki za odp, wole zawsze wcześniej reagować ale wyszło jak zwykle tzn szukam dziury w całym.  :hehe: Ale tak z ciekawości skąd ten dźwięk? 

 

Dnia 31.03.2017 o 12:46, Gregs0N napisał:

ten dźwięk pochodzi z przepływającego powietrza przez otwierającą się przepustnicę. W większości samochodów jakiem miałem ten dźwięk był podobny.

 

Mam co prawda inny model Forda, ale silnik ten sam i żadnego takiego dźwięku syczenia nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.