Skocz do zawartości

Kupno nowego auta a złomowanie obecnego


Atr3ju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem w trakcie szukania auta bo moje obecne 17 letnie za rok już będzie mieć tyle usterek że trzeba kupić coś innego ale do rzeczy, nie mam nikogo kto by mi mógł dowieść auto ze znajomych czy rodziny więc chyba będę musiał najpierw kupić drugie auto, dojechać na miejsce (w obrębie komunikacji miejskiej) i odjechać z nowym autem do domu a starsze zostawić na parkingu i w któryś dzieć dojechać autobusem i dojechać nim pod dom. Następny problem to jak to wygląda ze złomowaniem, dostąnę pewnie jakiś kwitek i z tym trzeba wyrejestrować auto w urzędzie miasta a później szybko u ubezpieczyciela OC tak ? Nie złomowałem nigdy wcześniej auta i nie wiem ile dostanę za takie auto, czy to od silnika jest czy od wagi ? A może najpierw zezłomować obecne auto i po wszystkich sprawach papierkowych zaczać szukać dopiero auta ? Jak to najlepiej ugryźć ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że na złomie mogą mi powiedzieć "Nie dziekujemy" ? To jaki jest koniec takiego auta jak na większości złomowcach mi nie przyjmą auta ? Co mam z nim zrobić jak nikt nie przyjmie go ? Przecież musi być jakaś możliwość utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Atr3ju napisał:

Jak to najlepiej ugryźć ?

 

Wystawić auto dzisiaj za 1500 zł, pojutrze zejść do 1000 zł, za dwa kolejne dni na 500 zł.

 

Strzelam, że sprzedasz dzisiaj w ciągu 15 minut.

Kolega pozbył się tak Clio z którego odpadała szpachla, środek przeżył spotkanie z diabłem tasmańskim i silnik nie był w stanie przejechać więcej niż 5 km na raz.

Wystawił ogłoszenie w piątek wieczorem przed wyjście na imprezę i 30 minut później musiał wyłączyć telefon bo nie dawali mu spokoju. W sobotę rano było po temacie.

 

[Edit] …chyba, że jest to stara Corolla to wystaw za 5k ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Atr3ju napisał:

To znaczy że na złomie mogą mi powiedzieć "Nie dziekujemy" ? To jaki jest koniec takiego auta jak na większości złomowcach mi nie przyjmą auta ? Co mam z nim zrobić jak nikt nie przyjmie go ? Przecież musi być jakaś możliwość utylizacji.

 

Bez obaw, przyjmą i zapłacą w zależności od auta i obecnego stanu rzeczy od 400-800zł, dostaniesz kwitek ze stacji, z tym idziesz do Wydziału Komunikacji, wyrejestrowujesz, przesyłasz kwity do ubezpieczyciela, zapominasz. Martwisz się "nowym" autem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze AkuQ. Wezmą, czasem przyjadą nawet lawetą ale wtedy dosłownie grosze dostaniesz.

Tylko uważaj żeby ci nie wygasło OC zanim nie pozbędziesz się złomu, bo wtedy będą schody w WK, bo musisz mieć ważną polisę przy zgłaszaniu samochodu do wyrejestrowania. Miałem taką jazdę parę lat temu jak miałem dzwona i po nim auto postało parę miesięcy nieużywane. W międzyczasie OC wygasło i musiałem nakombinować się żeby złom wyrejestrować nie płacąc przy tym kary za brak OC. A ta nie mała jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie olmet znalazłem taką informację:

Cytuj

 

Ceny recyklingu samochodów osobowych obowiązujące od 28-01-2017 r.

0,50 zł/kg - w przypadku przekazania samochodu bezpośrednio do któregoś z naszych oddziałów

0,45 zł/kg - w przypadku odbioru pojazdu firmową pomocą drogową.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystawiłem 17 letniego caddy za 1500zł, to po 20 minutach wyłączyłem telefon, bo ciągle dzwonił. Samochód sprzedany w ciągu jednego dnia w cenie jaką podałem w ogłoszeniu. Do samochodu trzeba lekko było dołożyć 2 tys, żeby był do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przyjmują tu chodzi o zapłatę za złom.  Dziś autokasacja w moim mieście płaci tylko za niektóre modele resztę przyjmują za darmo i czas im to dostarczyć.  Plac pęka w szwach właściciel mówił mi że że względu na OC ludzie od kilku miesięcy oszaleli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 16:57, Atr3ju napisał:

 

Miałem tak samo nowy samochód a stary na złom.

jak ja kupowałem nowy to stary można było zostawić u nich w salonie i odliczyć tą kwotę od nowego samochodu ,Wolałem oddać na złom (16 lat - POLO 3).

Jak nie chcesz jeździć po złomach i załatwiać samemu to spytaj czy Ci wezmą stare auto i odliczą od nowego.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.