Jump to content
115750

Słabe wspomaganie kierownicy po stłuczce?

Recommended Posts

Miałem stłuczkę moją Astrą - uderzenie było w prawy przedni błotnik (uszkodzony: reflektor, błotnik, felga, opona, piasta, amortyzator).

Po miesiącu naprawy w ASO dostałem swój samochód. Przez ten miesiąc jeździłem całkowicie nowym zastępczym samochodem.

I tu mam pytanie, bo sam już nie wiem, czy mi się wydaje czy coś tu może być na rzeczy.

Otóż mam wrażenie, że od czasu tej stłuczki wspomaganie kierownicy jest bardzo słabe inaczej mówiąc muszę dość dużo siły włożyć, żeby kręcić kierownicą. Dużo więcej niż w tym nowym samochodzie i myślę, że dużo więcej niż w moim samochodzie przed tą stłuczką.

Poza tym w kabinie czuje zapach jakby oleju - niezależnie czy silnik pracuje czy nie. Myślałem, że to po ozonowaniu klimatyzacji ale teraz sam już nie wiem.

Czy przy takim zdarzeniu mogło dojść do uszkodzenia jakiegoś elementu, przez który teraz ciężej kręci się kierownicą?

Zacznijmy od uściślenia, czy masz wspomaganie hydrauliczne, czy elektryczne?

Wyczuwasz różnicę w oporze stawianym przez kierownicę z włączonym i wyłączonym silnikiem?

Być może to autosugestia po przesiadce z nowszego pojazdu i tyle... :hmm:

36 minut temu, romano11 napisał:

Zacznijmy od uściślenia, czy masz wspomaganie hydrauliczne, czy elektryczne?

Zdaje się, że tam jest elektro-hydrauliczne, czyli chyba najgorsze z możliwych:hehe:

Tak czy owak zacząłbym od sprawdzenia stanu płynu i ewentualnych przecieków, skoro czuć zapach oleju...

Godzinę temu, volf6 napisał:

Zdaje się, że tam jest elektro-hydrauliczne, czyli chyba najgorsze z możliwych:hehe:

Ale "elementem wykonawczym" będzie hydraulika siłowa, mimo, że pompa pędzona jest elektrycznie, a nie od silnika. Mogła oberwać przekładnia kierownicza :hmm:

fajnie by było jakby napisał  jaka astra 

33 minuty temu, technix napisał:

fajnie by było jakby napisał  jaka astra 

Astra H 1.7 CDTI

21 godzin temu, romano11 napisał:

Wyczuwasz różnicę w oporze stawianym przez kierownicę z włączonym i wyłączonym silnikiem?

Być może to autosugestia po przesiadce z nowszego pojazdu i tyle... :hmm:

Dzisiaj zrobiłem próbę... podczas jazdy (wolnej) wyłączyłem silnik i kierownica zaczęła pracować wtedy dużo ciężej.

41 minut temu, 115750 napisał:

Dzisiaj zrobiłem próbę... podczas jazdy (wolnej) wyłączyłem silnik i kierownica zaczęła pracować wtedy dużo ciężej.

Bardzo bym się zdziwił, gdyby miało być inaczej...

18 godzin temu, 115750 napisał:

Astra H 1.7 CDTI

Miałem Astrę II ze wspomaganiem elektrohydraulicznym - działało wyśmienicie, bardzo lekko na parkingu :ok: