Skocz do zawartości

1.6 HDI 109KM Regeneracja turbiny


akmak

Rekomendowane odpowiedzi

Dalszy ciąg przygód z koncernem PSA - turbina od jakiegoś czasu wyrzuca olej w okolicach gruszki zmiennej geometrii, a teraz dodatkowo zaczęła mocno świszczeć.

Jaki zakład zajmujący się regeneracją turbin polecacie?

Jak z trwałością takich operacji?

Czy wymieniać przewód smarowania turbiny?

Czy jakieś dodatkowe operacje w silniku przeprowadzać?

 

I najważniejsze - jaki jest koszt dobrze zregenerowanej turbiny?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi osób które już z tym tematem się spotkały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie oryginalne turbiny które pompują bez zarzutu?

Nikt nie zmieniał turbiny czy też zmieniał ale teraz wstyd się przyznać, że założono tak fatalnej jakości?

 

Czy pozostaje mi tylko zakup nowego oryginału?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akmak napisał:

Wszyscy macie oryginalne turbiny które pompują bez zarzutu?

Nikt nie zmieniał turbiny czy też zmieniał ale teraz wstyd się przyznać, że założono tak fatalnej jakości?

 

Czy pozostaje mi tylko zakup nowego oryginału?

 

 

Kolega brał regenerowaną do swojego 1.6 HDi ze zmienną geometrią gdzieś z okolic Dulowej w Małopolsce za 700-800 PLN zostawiał swoją w rozliczeniu. Zrobił jak na razie około 3000 km sprawuje się ok ale to trochę za wcześnie na wnioski. Fakt oryginalna ze zmienną geometrią nie wytrzymała długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, akmak napisał:

Wszyscy macie oryginalne turbiny które pompują bez zarzutu?

Nikt nie zmieniał turbiny czy też zmieniał ale teraz wstyd się przyznać, że założono tak fatalnej jakości?

 

Czy pozostaje mi tylko zakup nowego oryginału?

 

 

 

No moja do 170000 km się sprawowało poprawnie :) potem autko poszło w inne dłonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muzyk napisał:

ale po co Ci ta wiedza? przeciez u Ciebie sa inne bardziej psujace sie rzeczy, np.... silnik? :D

 

 

Aktualnie do 1.6 HDi nowa turbina to koszt 1800-2000zl ;)

 

No to już wiem, że będę szukał innego rozwiązania :hehe:

Ponawiam pytanie: gdzie kupię dobrze zregenerowaną turbinę? Na znanym portalu można je kupić za 699 + przesyłka ale obawiam się o żywotność takiego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co Ci ta wiedza? przeciez u Ciebie sa inne bardziej psujace sie rzeczy, np.... silnik? :D
 
 
Aktualnie do 1.6 HDi nowa turbina to koszt 1800-2000zl
 

Napisalem - z ciekawości, czy to cos złego? A silnik , się psuje przy jakim przebiegu? Wybucha czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rado_ napisał:


Napisalem - z ciekawości, czy to cos złego? A silnik , się psuje przy jakim przebiegu? Wybucha czy jak?

 

Znalazłem w bazie PSA takie auto że Szwajcarii co do 100000 km miało wymieniony 3x silnik, kilka razy głowicę, a rozrząd jak wymianę oleju co 15000 km :)

Aaaa, i to auto już do PL zjechało, DS3 1.6 THP, było kilku amatorów, ale jak poznali historię to im przeszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matadorRS napisał:

U mojej teściowej auto ma 270 tysi nalotu i turbo bez luzu praktycznie. A jeszcze ORI siedzi.

 

Miałem tak samo. Tylko lekko ciekło z okolic sterowania podciśnienia.

Ale tak mało, że nawet nie kapało z silnika, tylko był zapocony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Znalazłem w bazie PSA takie auto że Szwajcarii co do 100000 km miało wymieniony 3x silnik, kilka razy głowicę, a rozrząd jak wymianę oleju co 15000 km
Aaaa, i to auto już do PL zjechało, DS3 1.6 THP, było kilku amatorów, ale jak poznali historię to im przeszło

A ktory to był rocznik? Wiem, ze te silniki sprawialy problemy, ale czy przez 11 lat tych wad nie wyeliminowano? Caly czas je pchają. Czy te e-thp 165 KM tez się sypią? Rozrzad dalej tak szybko pada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rado_ napisał:


A ktory to był rocznik? Wiem, ze te silniki sprawialy problemy, ale czy przez 11 lat tych wad nie wyeliminowano? Caly czas je pchają. Czy te e-thp 165 KM tez się sypią? Rozrzad dalej tak szybko pada?

 

Rocznik ? nie pamiętam, 2013 ? 2014 ?

Nikt nic nie zrobił i nikt nic nie zrobi :)

Logika PSA jest taka ze lepiej mieć klientów na mocna mała benzynę niż ich nie mieć :)

Z jakiegoś powodu 1.2 THP został zastąpiony 1.2 PT 130 :) , a aktualnie pracują ostro nad 1.6 PT 155

mając silniki THP na składzie koszty korporacji przy nawet ich kilkukrotnej wymianie w okresie gwarancji (2 lata) są kroplą.

Ludziom Design DSy, czy RCZ'a się podoba ale jak nie byłoby w nich mocnych NoPb od 165 do ponad 200 KM, to by niektórzy tego nie kupili.

Również i w innych segmentach PSA ma klientów na inne modele tylko z powodu mocnej benzyny...

Bełkot marketologiczny zagłusza zdrowy rozsądek :) trucie dupy przez sprzedawców ze wyeliminowane pewne problemy i że odnotowywane jest coraz mniej przypadków "zgonów" jest tylko w połowie prawdą :)

Coraz mniej odnotowanych problemów wiąże się bezpośrednio z coraz mniejsza ilością sprzedanych aut z silnikami THP :) na rzecz zwiększenia sprzedaży z jak do tej pory bezproblemowymi PT :)

 

Pamiętaj że rozrząd nie jest jedynym problemem THP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te 1,2 są bezproblemowe? Czy coś słychać o problemach z nagarem? Kiedy ten 1,6 PT ma wejśc do sprzedazy, cos wiadomo?

Zastanawiałem sie czy trzymac po gwarancji swojego, ale chyba jednak jak widzę za rok trzeba do Żyda:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał:

Czyli te 1,2 są bezproblemowe? Czy coś słychać o problemach z nagarem? Kiedy ten 1,6 PT ma wejśc do sprzedazy, cos wiadomo?

 

PT jest na rynku od kilku ładnych lat, w podobnym okresie THP był już dobrze znany ze swoich problemów.

 

Kiedy ma wejść :) a kto to wie :) komuś trzeba upchnąć najpierw te stany magazynowe THP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jedrocha napisał:

 

PT jest na rynku od kilku ładnych lat, w podobnym okresie THP był już dobrze znany ze swoich problemów.

Kiedy ma wejść :) a kto to wie :) komuś trzeba upchnąć najpierw te stany magazynowe THP :P

 

A nie prosciej im teraz wziac ten 1,6T 200KM z Opla po ostatnim mariazu?

NIe slychac, zeby ten silnik sprawial jakiekolwiek problem, w dodatku to nowoczesna jednostka, wiec w zasadzie same plusy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

A nie prosciej im teraz wziac ten 1,6T 200KM z Opla po ostatnim mariazu?

NIe slychac, zeby ten silnik sprawial jakiekolwiek problem, w dodatku to nowoczesna jednostka, wiec w zasadzie same plusy.

 

 

Pewnie tak będzie, ale chyba się trochę "sparzyli" na "kolaboracji" :) z innymi uznanymi producentami silników:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jedrocha napisał:

 

Pewnie tak będzie, ale chyba się trochę "sparzyli" na "kolaboracji" :) z innymi uznanymi producentami silników:)

 

Ale to nie jest kolaboracja bo ten silnik jest juz gotowy ;]

PSA musi cos wymyslic, bo sprzedaz diesla w EU bedzie leciec na leb na szyje a na samym 1,2 PT to daleko nie zajada ;)

To tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej__ napisał:

A nie prosciej im teraz wziac ten 1,6T 200KM z Opla po ostatnim mariazu?

Tylko, czy moga, bo to nalezy chyba do GM. Inna sprawa, co mnie zdziwiło, w nowej Insigni nie ma tego silnika, jest 1,5 140KM i 165 KM. Dziwne.

Zafirka z tym 200 KM chodzi mi po głowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.