Skocz do zawartości

Olej do TCE


Oberon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po roku czasu nosze sie z zamiarem wymiany oleju (0.9TCE by Renault) ... w ASO mowia ze 30kkm albo 2 lata ale chyba wymienie poza aso a u nich tylko pylkowy filtr (nawet sam to uczynie)

 

Jednak mam pytanie o olej jaki do TCE sie leje .... znalazlem na necie ze:

Norma: RN0710
Średnia pojemność: 4,5 litra
Klasy które należy stosować: 5W40

 

wiec pewnie jakis ELF Evolution leja w ASO ... dobrze mniemam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oberon napisał:

po roku czasu nosze sie z zamiarem wymiany oleju (0.9TCE by Renault) ... w ASO mowia ze 30kkm albo 2 lata ale chyba wymienie poza aso a u nich tylko pylkowy filtr (nawet sam to uczynie)

 

Wymieniałbym co 10-15kkm, a co zalać?

Valvoline Synpower 0w40, 5w40

Amsoil EFO (Full Saps) 0w40, EFM (Full Saps) 5w40

Neste City Pro 0w40, 5w40 - polecam z dodatkiem AR9100, sam jeżdżę na 0w40+AR9100

LM Synthoil Energy 0w40, Synthoil High Tech 5w40

 

Nawet Motul 8100 5w40, Specol Gold 0w40/5w40 spełniają tą normę. :ok: 

 

Ja bym lał 0w40, dobrze to zrobi silnikowi zwłaszcza zimą.

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, amazaque napisał:

Tak i ten olej stosuj zgodnie z zaleceniami producenta! Jest tani i dobry, nie ma co kombinować.

 

Dokladnie, lac co zaleca producent i nie kombinowac.

Na Elfie moje byle 1.9dci zrobilo juz ponad 300kkm, podstawa to zmieniac co max 15-20kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzer64 napisał:

 

Wymieniałbym co 10-15kkm, a co zalać?

Valvoline Synpower 0w40, 5w40

Amsoil EFO (Full Saps) 0w40, EFM (Full Saps) 5w40

Neste City Pro 0w40, 5w40 - polecam z dodatkiem AR9100, sam jeżdżę na 0w40+AR9100

LM Synthoil Energy 0w40, Synthoil High Tech 5w40

 

Nawet Motul 8100 5w40, Specol Gold 0w40/5w40 spełniają tą normę. :ok: 

 

Ja bym lał 0w40, dobrze to zrobi silnikowi zwłaszcza zimą.

 

 

Jak wrażenia po tym AR9100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, amazaque napisał:

Tak i ten olej stosuj zgodnie z zaleceniami producenta! Jest tani i dobry, nie ma co kombinować.

Ale należy skrócić okres wymiany co 15 kkm a nie co 30 kkm jak jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Oberon napisał:

Witam,

po roku czasu nosze sie z zamiarem wymiany oleju (0.9TCE by Renault) ... w ASO mowia ze 30kkm albo 2 lata ale chyba wymienie poza aso a u nich tylko pylkowy filtr (nawet sam to uczynie)

 

Jednak mam pytanie o olej jaki do TCE sie leje .... znalazlem na necie ze:

Norma: RN0710
Średnia pojemność: 4,5 litra
Klasy które należy stosować: 5W40

 

wiec pewnie jakis ELF Evolution leja w ASO ... dobrze mniemam?

Po pierwsze nie wymieniaj oleju co 30 tys bo to rzeźnia dla silnika, zalecenia producenta to jedno, a życie to drugie. Ponadto na bank masz w instrukcji obsługi zapis, że w trudnych warunkach eksploatacji (głównie jazda miejska na krótkich odcinkach, ciągnięcie przyczep itp) olej należy wymieniać częściej. Do tego wlałbym olej dokładnie takiej klasy jaką zaleca producent bo na wypadek problemów z silnikiem będą szukać dziury w całym i mogą podważyć gwarancję w przypadku wlania czegoś z poza specyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Oberon napisał:

wiec pewnie jakis ELF Evolution leja w ASO ... dobrze mniemam?

w instrukcji musi być i w nowym aucie, szczególnie z ekoterrorystycznym silnikiem nie kombinowałbym z olejem. Lej to co producent poleca tylko wymieniaj co 10-15kkm

Po gwarancji Neste/Specol + AR9100 ew mix 9100+9200

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Prosze o porade jaki olej zalac do Renault Captur 1,2 benzyna po lifcie 2017. Niestety nie wiem jaki olej byl lany oryginalnie - pod maska nie ma zadnej kartki a w ASO jedyne co udalo mi sie dowiedziec ze byl wymieniany 1,5 roku temu. Auto ma 40.000 przebiegu, mam ciezka noge i jezdze dosc dynamicznie autostardy/miasto 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Captur 1,2 2017 XMOD napisał:

Prosze o porade jaki olej zalac do Renault Captur 1,2 benzyna po lifcie 2017. Niestety nie wiem jaki olej byl lany oryginalnie - pod maska nie ma zadnej kartki a w ASO jedyne co udalo mi sie dowiedziec ze byl wymieniany 1,5 roku temu. Auto ma 40.000 przebiegu, mam ciezka noge i jezdze dosc dynamicznie autostardy/miasto 50/50.

Norma RN17 to najnowsza specyfikacja Renault dotycząca olejów 5W30 mid SAPS dla pojazdów z silnikami benzynowymi i diesla obejmujące normy EURO 6. Renault uprościł swój wykaz specyfikacji, zastępując starsze specyfikacje RN700 i RN710 specyfikacją RN17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel, dzieki za odpowiedz ale bylaby wdzieczna za tlumaczenie z polskiego na nasze:)

Blondynką nie jestem ale poprosze o wyjasnienie jak blondynce.

Konkretna pełna nazwa oleju - zebym mogla wpisac sobie w wyszukiwarke i kupic.

Nie wiem co to są przytoczone normy ani co to jest mid SAPS i chyba wole nie zglebiac tej wiedzy tajemnej bo obawiam sie ze i tak niewiele z tego zrozumiem:(

Po prostu chcialabym zadbac o auto zeby mi posluzylo bezawaryjnie a olej to podstawa dla silnika.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Captur 1,2 2017 XMOD napisał:

Camel, dzieki za odpowiedz ale bylaby wdzieczna za tlumaczenie z polskiego na nasze:)

Blondynką nie jestem ale poprosze o wyjasnienie jak blondynce.

Konkretna pełna nazwa oleju - zebym mogla wpisac sobie w wyszukiwarke i kupic.

Nie wiem co to są przytoczone normy ani co to jest mid SAPS i chyba wole nie zglebiac tej wiedzy tajemnej bo obawiam sie ze i tak niewiele z tego zrozumiem:(

Po prostu chcialabym zadbac o auto zeby mi posluzylo bezawaryjnie a olej to podstawa dla silnika.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Nie masz zaufanego mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2017 o 12:58, Oberon napisał:

Witam,

po roku czasu nosze sie z zamiarem wymiany oleju (0.9TCE by Renault) ... w ASO mowia ze 30kkm albo 2 lata ale chyba wymienie poza aso a u nich tylko pylkowy filtr (nawet sam to uczynie)

 

Jednak mam pytanie o olej jaki do TCE sie leje .... znalazlem na necie ze:

Norma: RN0710
Średnia pojemność: 4,5 litra
Klasy które należy stosować: 5W40

 

wiec pewnie jakis ELF Evolution leja w ASO ... dobrze mniemam?

Do swojego Tce leję shell helix ultra 5W-40, wymiana co 15 tysięcy km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Captur 1,2 2017 XMOD napisał:

Camel, dzieki za odpowiedz ale bylaby wdzieczna za tlumaczenie z polskiego na nasze:)

Blondynką nie jestem ale poprosze o wyjasnienie jak blondynce.

Konkretna pełna nazwa oleju - zebym mogla wpisac sobie w wyszukiwarke i kupic.

Nie wiem co to są przytoczone normy ani co to jest mid SAPS i chyba wole nie zglebiac tej wiedzy tajemnej bo obawiam sie ze i tak niewiele z tego zrozumiem:(

Po prostu chcialabym zadbac o auto zeby mi posluzylo bezawaryjnie a olej to podstawa dla silnika.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

 

taki:

https://galonoleje.pl/5w30/elf-evolution-full-tech-r-5w30-5l-rn17.html

 

nie reklamuję sklepu, po prostu tam kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Captur 1,2 2017 XMOD napisał:

Camel, dzieki za odpowiedz ale bylaby wdzieczna za tlumaczenie z polskiego na nasze:)

Blondynką nie jestem ale poprosze o wyjasnienie jak blondynce.

Konkretna pełna nazwa oleju - zebym mogla wpisac sobie w wyszukiwarke i kupic.

Nie wiem co to są przytoczone normy ani co to jest mid SAPS i chyba wole nie zglebiac tej wiedzy tajemnej bo obawiam sie ze i tak niewiele z tego zrozumiem:(

Po prostu chcialabym zadbac o auto zeby mi posluzylo bezawaryjnie a olej to podstawa dla silnika.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

 

Jedź do ASO na wymianę i nie rób sobie problemów. To nie czasy, że Kazik w warsztacie wymieniał za 100 zł a ASO za 500 zł. Tu i tu cena będzie zbliżona a ty nie musisz sobie głowy zaprzątać dobraniem prawidłowego oleju do auta.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spad napisał:

 

Jedź do ASO na wymianę i nie rób sobie problemów. To nie czasy, że Kazik w warsztacie wymieniał za 100 zł a ASO za 500 zł. Tu i tu cena będzie zbliżona a ty nie musisz sobie głowy zaprzątać dobraniem prawidłowego oleju do auta.

Yooo, przy tym poziomie wiedzy to najlepsza opcja 🤪 bo jak się wpisze normę która podałem na Allegro to nie wyskoczy nic 😎

https://allegro.pl/listing?string=Olej rn17&bmatch=cl-cx210105ap-enfasap-diap-aut-1-4-0129

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

Jedź do ASO na wymianę i nie rób sobie problemów. To nie czasy, że Kazik w warsztacie wymieniał za 100 zł a ASO za 500 zł. Tu i tu cena będzie zbliżona a ty nie musisz sobie głowy zaprzątać dobraniem prawidłowego oleju do auta.

Kompletnie nie widzę powodu, żeby dopłacać ze 300pln za wymianę oleju  w aso.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Jedź do ASO na wymianę i nie rób sobie problemów. To nie czasy, że Kazik w warsztacie wymieniał za 100 zł a ASO za 500 zł. Tu i tu cena będzie zbliżona a ty nie musisz sobie głowy zaprzątać dobraniem prawidłowego oleju do auta.

Zależy od ASO, ale ceny oleju u nich czasem zwalają z nóg - w moim wymiana oleju z filtrem to ponad 500 zł ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, r1sender napisał:

Do swojego Tce leję shell helix ultra 5W-40, wymiana co 15 tysięcy km.

 

Ja do Laguny 3 2.0 16v leję Shell Helix Ultra 0W40+AR9100, zestaw sprawuje się bardzo dobrze, wymieniłem go po 15kkm, teraz na wiosnę zleję, to będzie po około 11kkm.

 

Po zakupie nie lałem płukanki, chciałem poznać ten silnik trochę, teraz dopiero wleję płukanki, dam popracować i zaleję - pewnie tego Shella skoro jest ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MarcG napisał:

Kompletnie nie widzę powodu, żeby dopłacać ze 300pln za wymianę oleju  w aso.

skąd ty te ceny bierzesz ? 

W mégane płaciłem jak pamiętam 317 za całość.

W Dusterze jakoś pod 350 ze wszystkim - tu wchodzi grubo ponad 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rwIcIk napisał:

Zależy od ASO, ale ceny oleju u nich czasem zwalają z nóg - w moim wymiana oleju z filtrem to ponad 500 zł ;]

 

Powiem Ci dlaczego :)

Jeżeli masz KIA jak z opisu to oliwa A5/B5 i tu ludzie głupieją co to za norma i mogą "walić w rogi". (wiem bo sam mam KIA)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał:

Kompletnie nie widzę powodu, żeby dopłacać ze 300pln za wymianę oleju  w aso.

 

Obstawiam, że różnica będzie mniejsza. A jak poprosisz w warsztacie o fakturę to nawet może się zrównać z cenami w ASO. Okej, w ASO będzie drożej, ale jak ktoś nie ma kompletnej wiedzy na temat olejów a jeszcze kupi na Allegro jakiś podrabiany Mobil bo przecież Mobil jest najlepszy, to okaże się, że wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle. W ostateczności można jeszcze popytać w sieci Bosch Service lub Norauto. Choć coraz częściej ASO mają stałe oferty na serwis olejowy i wychodzi to korzystnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Captur 1,2 2017 XMOD said:

Camel, dzieki za odpowiedz ale bylaby wdzieczna za tlumaczenie z polskiego na nasze:)

Blondynką nie jestem ale poprosze o wyjasnienie jak blondynce.

Konkretna pełna nazwa oleju - zebym mogla wpisac sobie w wyszukiwarke i kupic.

Nie wiem co to są przytoczone normy ani co to jest mid SAPS i chyba wole nie zglebiac tej wiedzy tajemnej bo obawiam sie ze i tak niewiele z tego zrozumiem:(

Po prostu chcialabym zadbac o auto zeby mi posluzylo bezawaryjnie a olej to podstawa dla silnika.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

wpisz w sklepie moto: olej 0W40, ostatecznie 5w40 (jesli z jakichs powodow 0w40 nie bedzie Ci pasowac ceną albo nie bedzie dostepne)

i wybierz ktoras z tych polecanych marek, w zaleznosci od zasobnosci portfela:

Valvoline 

Amsoil 

LM 

Specol

Motul lub Shell (2 najslabsze z tu podanych)

 

wez 5 litrow 

 

i jeszcze kup filtr oleju do Twojego auta, w sklepie doradza

 

 

na koniec podjedz do jakiegos mechanika  zaplac do 50pln 😀 i po sprawie. zapisz nastepna wymiane za 15 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

 

Obstawiam, że różnica będzie mniejsza. A jak poprosisz w warsztacie o fakturę to nawet może się zrównać z cenami w ASO. Okej, w ASO będzie drożej, ale jak ktoś nie ma kompletnej wiedzy na temat olejów a jeszcze kupi na Allegro jakiś podrabiany Mobil bo przecież Mobil jest najlepszy, to okaże się, że wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle. W ostateczności można jeszcze popytać w sieci Bosch Service lub Norauto. Choć coraz częściej ASO mają stałe oferty na serwis olejowy i wychodzi to korzystnie. 

To będzie czy nie będzie drożej :hehe:

Co do faktur to filtr kupuje w aso, olej w sklepie tylko wymiana bez faktury, czyli +10pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ty te ceny bierzesz ? 
W mégane płaciłem jak pamiętam 317 za całość.
W Dusterze jakoś pod 350 ze wszystkim - tu wchodzi grubo ponad 4 litry.
Biorac pod uwage ze 4l oleju 5W40 z deklaracja normy renault 710 kupisz od 60 to faktycznie, te 300-350 to mocno atrakcyjna cena za usluge.
Usluga w warsztacie to jakas 100, filtr pewnie ze 30.
Aso kasuje za robote, pewnie x2
Czy zrobia 2x lepiej?


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel, dzieki za odpowiedz ale bylaby wdzieczna za tlumaczenie z polskiego na nasze:)
Blondynką nie jestem ale poprosze o wyjasnienie jak blondynce.
Konkretna pełna nazwa oleju - zebym mogla wpisac sobie w wyszukiwarke i kupic.
Nie wiem co to są przytoczone normy ani co to jest mid SAPS i chyba wole nie zglebiac tej wiedzy tajemnej bo obawiam sie ze i tak niewiele z tego zrozumiem:(
Po prostu chcialabym zadbac o auto zeby mi posluzylo bezawaryjnie a olej to podstawa dla silnika.
 
Z gory wielkie dzieki za pomoc.
Kup sobie np specol gold 5w40
Lub dowolny drozszy.
Czy to bedzie elf, total, mobil, o ile bedzie oryginalny ( bo pelno podrobek jest w handlu) to nie bedzie mialo znaczenia.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WaWeR napisał:

Biorac pod uwage ze 4l oleju 5W40 z deklaracja normy renault 710 kupisz od 60 to faktycznie, te 300-350 to mocno atrakcyjna cena za usluge.
Usluga w warsztacie to jakas 100, filtr pewnie ze 30.
Aso kasuje za robote, pewnie x2
Czy zrobia 2x lepiej?


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Masz racje.

Jak kupujesz MANOL-la za około 70PLN, ale taki Castrol to około 130 plus filtr 30 plus korek lub podkładka pod korek, bo "prywaciarz" raczej na stanie tego nie ma.

Jakby nie patrzeć to 100 faktycznie masz w suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MarcG said:

To będzie czy nie będzie drożej :hehe:

Co do faktur to filtr kupuje w aso, olej w sklepie tylko wymiana bez faktury, czyli +10pln.

 

Swoja droga to kompletnie nie widze sensu takich "gownianych oszczednosci" w trakcie gwarancji...

Niech sie pzez przypadek pozniej panewka pryetrze albo cos i udowadniaj, ze olej ze sklepu byl oryginalny, etc.

No ale kazdy robi sobie jak uwaza, dla mnie 200-300PLN extra w skali rocznego kosztu utrzymania nowego auta to jest nic.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Swoja droga to kompletnie nie widze sensu takich "gownianych oszczednosci" w trakcie gwarancji...

Niech sie pzez przypadek pozniej panewka pryetrze albo cos i udowadniaj, ze olej ze sklepu byl oryginalny, etc.

No ale kazdy robi sobie jak uwaza, dla mnie 200-300PLN extra w skali rocznego kosztu utrzymania nowego auta to jest nic.

 

A ciekawe czy ASO weźmie na klatę to jak z przelania u nich oleju (bo przecież przelewają nagminnie, przynajmniej w Oplu jak serwisowałem to przelewali co przegląd), wydmucha uszczelkę, albo się właśnie panewka przytrze, bo serwis co 30kkm ;] 

 

Na dwoje babka wróżyła w sumie, a jak ASO do takiej sytuacji by podeszło to już tylko ASO wie ;] Podejrzewam, że zepchną winę na użytkownika, bo źle jeździł i tyle. ;] 

 

Żeby mieć spokojniejszą głowę, to by trzeba było wziąć cały pakiet olejowy, czyli zakup oleju, filtra, uszczelek i usługa w ASO :hmm: 

 

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Swoja droga to kompletnie nie widze sensu takich "gownianych oszczednosci" w trakcie gwarancji...

Niech sie pzez przypadek pozniej panewka pryetrze albo cos i udowadniaj, ze olej ze sklepu byl oryginalny, etc.

No ale kazdy robi sobie jak uwaza, dla mnie 200-300PLN extra w skali rocznego kosztu utrzymania nowego auta to jest nic.

Leje olej zalecany przez producenta, filtr oryginlny z aso to i co mam udowadniać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, analyzer64 said:

 Żeby mieć spokojniejszą głowę, to by trzeba było wziąć cały pakiet olejowy, czyli zakup oleju, filtra, uszczelek i usługa w ASO :hmm: 

 

 

O to mi wlasnie chodzilo :ok:

Szczerze mowiac to nie wiem czy u mnie przelewali, bo nie sprawdzalem ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, MarcG said:

Leje olej zalecany przez producenta, filtr oryginlny z aso to i co mam udowadniać ? 

 

Olej moze i zalecany, ale bez zadnej gwarancji, ze w butelce jest to co byc powinno.

Czy w takim ukladzie koszty ewentualnej naprawy poniesie ASO czy sprzedawca oleju?

Ja nie wiem i nie chcialbym tego sprawdzac w praktyce zeby zaoszczedzic 2-3 stowy na gwarancji.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, analyzer64 napisał:

 

Że usługę wykonał człowiek, który ma papiery, że jest mechanikiem?

:hehe:

Mój syna w ramach praktyki w technikum mechatronicznym był na praktyce w aso toyoty i wymieniał olej ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Olej moze i zalecany, ale bez zadnej gwarancji, ze w butelce jest to co byc powinno.

Czy w takim ukladzie koszty ewentualnej naprawy poniesie ASO czy sprzedawca oleju?

Ja nie wiem i nie chcialbym tego sprawdzac w praktyce zeby zaoszczedzic 2-3 stowy na gwarancji.

 

Nie ma co fantazjować, poza gwarancją serwisuje u 2 mechaników wiele samochodów i jakoś jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcG napisał:

Nie ma co fantazjować, poza gwarancją serwisuje u 2 mechaników wiele samochodów i jakoś jeżdżą.

 

Moje też jakoś jeżdżą a serwisuję sam ;] 

Olej zmieniałem pod blokiem, ale robię to świadomie - wiem że jak coś się zepsuje to będę płacił z własnej kieszeni, nawet nie myślę mieć jakieś roszczenia wobec kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, analyzer64 napisał:

 

Moje też jakoś jeżdżą a serwisuję sam ;] 

Olej zmieniałem pod blokiem, ale robię to świadomie - wiem że jak coś się zepsuje to będę płacił z własnej kieszeni, nawet nie myślę mieć jakieś roszczenia wobec kogoś.

A jak wymienię w aso po gwarancji to jak się zatrze to mi naprawią ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcG napisał:

To będzie czy nie będzie drożej :hehe:

Co do faktur to filtr kupuje w aso, olej w sklepie tylko wymiana bez faktury, czyli +10pln.

 

Przyjmij, że w ASO będzie ciut drożej. 

W Oplu pełen serwis olejowy 4 lata temu kosztował 199zł, dwa lata temu 229 zł, aktualnie 299 zł. Ciągle to atrakcyjna cena, w zasadzie zakup oleju i filtra samemu to groszowe oszczędności. A biorąc pod uwagę, że mam się pchać przez miasto do sklepu motoryzacyjnego bo wiadomo, że w spożywczym pod domem oleju nie ma, to już w ogóle robi silę to mało opłacalne, gdy mam to zorganizować samemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Camel napisał:

Powiem Ci dlaczego :)

Jeżeli masz KIA jak z opisu to oliwa A5/B5 i tu ludzie głupieją co to za norma i mogą "walić w rogi". (wiem bo sam mam KIA)

Leją jakiś Shell Professional po zawyżonych stawkach za litr.

Ale na gwarancji wolę robić wszystko w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Leją jakiś Shell Professional po zawyżonych stawkach za litr.

Ale na gwarancji wolę robić wszystko w ASO.

W Gdańsku chyba teraz Lotosa a przedtem Orlena, albo na odwrót 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gregoryj napisał:

Valvoline 

Amsoil 

LM 

Specol

Motul lub Shell (2 najslabsze z tu podanych)

 

 

BTW są jakies obiektywne testy, że np. Shell jest gorszym olejem od np. Valvoline czy jest to typowa wiedza forumowa wyssana z palca?

 

Czyli Mobile, Castrol, Orlen to syf tylko  LM czy tam Valvoline. Ale obiektywnych testów brak tylko własne widzimisię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muchenz napisał:

 

BTW są jakies obiektywne testy, że np. Shell jest gorszym olejem od np. Valvoline czy jest to typowa wiedza forumowa wyssana z palca?

 

Czyli Mobile, Castrol, Orlen to syf tylko  LM czy tam Valvoline. Ale obiektywnych testów brak tylko własne widzimisię. 

Generalnie dla zwykłego zjadacza pojazdu to żadna różnica. 
Beczka w123 przejeżdżała 1 milion km na 15w40. 
Jak producent oleju ma aprobatę danej marki to lać. 
Ja tak robię jak już nie serwisuje w ASO.

Kupuje najtańszy markowy spełniający specyfikacje producenta samochodu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Camel napisał:

Generalnie dla zwykłego zjadacza pojazdu to żadna różnica. 

 

Ja bym powiedział, że formowe polecanie jest w pozycji do tego co stoi w supermarketach na półkach. Czyli jak w Polsce stoi Castrol, Mobil, Lotos, Elf itd. to polecają  na forach Valvoline, Amsoil, LM, Specol ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, muchenz napisał:

Shell jest gorszym olejem od np. Valvoline czy jest to typowa wiedza forumowa wyssana z palca

Nie. Ale Shell jest dużo częściej podrabiany. I jak kupimy go tanio na Allegro to z dużym prawdopodobieństwem dostaniemy to, co nigdy Shella nie widziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.