Skocz do zawartości

Wygłuszanie/wyciszanie ...


Mike_wwl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 16.04.2017 o 08:05, DoLeCk napisał:

Zawsze drzwi.

Od tego bym zaczął.

 

Niestety to chyba nie jest ten przypadek. Fakt głośniki na postoju zaczęły fajniej grać, drzwi zamykaja sie troche inaczej niż w maluchu i jak się stoi na poboczu to jadace obok samochody słychać praktycznie dopiero jak nas omijają,  ale w czasie jazdy nadal jest głośno i ta "składowa" hałasu dała zerowy efekt  - na następny ogień idą nadkola od strony kół a potem bagażnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony kół?

Od środka rozumiem ale od "zewnątrz"? Oby to się nie po odklejało...

Bagażnik z reguły idzie jako drugi na odstzał, chyba, że cała podłoga idzie w izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DoLeCk napisał:

Od strony kół?

Od środka rozumiem ale od "zewnątrz"? Oby to się nie po odklejało...

Bagażnik z reguły idzie jako drugi na odstzał, chyba, że cała podłoga idzie w izolację.

 

Nadkola w sensie maty plus gąbka naklejone na plastikowe nadkola "od góry", ewentualnie dodatkowo matę na blachę pod nadkolem. Dodatkowo myślę nad jakimś "baranem" na powierzchnię nie odsłonięte "plastikiem".  

Chociaż w "sztukawyciszania" kleją maty na blachę i na to jakiś baran czy inna guma w płynie.

Na próbę przykleiłem kawałek maty butylowej do blachy, podgrzałem lekko suszarką i porządnie rozwałkowałem. Po tygodniu próbowałem to poderwać myjką i nie odpadło, więc chyba nic by się nie stało, ale też mam obawy i robię tylko pod plastikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 19:51, Mike_wwl napisał:

Co daje największy efekt? 

 Jeśli pytasz o matę, to ja polecam te dwie:

http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-trudnopalna-silnika-maski-maszyn-i6732784115.html

oraz

http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-pianka-kauczukowa-kauczuk-10mm-i6377873966.html

 

Wygłuszyłem nimi auto, choć jeszcze nie całkowicie (bo jeszcze mi została podłoga z przodu i słupki A)

niemniej efekty wg mnie dają bardzo dobre. Po wygłuszeniu mam odczuwalny spadek dźwięków, dokładnie

niestety nie wiem, bo sonometr kupiłem po wygłuszeniu. Bazując na testach moto sprzed lat mam spadek o 3db.

Niby niewiele, ale to tak naprawdę bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.