Skocz do zawartości

Tablice próbne


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na polskich próbnych tablicach można przyjechać z Niemiec do PL. Szwagier upatrzył sobie auto w niemczech bez tablic. Wiadomo niemieckie tablice 500zł a w PL 60zł. Wiec wymysliłem żeby przyjechał z papierami auta do PL zrobił tłumaczenia, zapłacił akcyzę i wrócił po auto z tablicami (jeździ tam co tydzień wiec koszty odpadają). Pytanie tylko czy Niemcy się nie przyczepią polskich próbnych tablic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze jak miałby je dostać...
Ja pisałem oświadczenie, że pojazd został do Polski sprowadzony na lawecie o takich, a takich numerach...

 

EDIT:

Tablice tymczasowe wydawane są na dojazd na przegląd techniczny, na wywóz pojazdu za granicę lub na przejazd z miejsca zakupu lub odbioru pojazdu na terenie kraju lub na badania homologacyjne pojazdu na wniosek jednostki badawczej producenta pojazdu (opisane na osobnej stronie Tablice badawcze).

Wniosek składa się w urzędzie zgodnym z miejscem zamieszkania (dla osób prawnych: siedziby) właściciela.

Opłata za wydanie tablic tymczasowych nie obejmuje ubezpieczenia pojazdu – ubezpieczenia pojazdu można dokonać jedynie w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Tablice tymczasowe wydawane są na okres nieprzekraczający 30 dni. Po upływie ważności tablice tymczasowe i pozwolenie czasowe muszą być zwrócone do urzędu, które je wydał (z wyjątkiem tablic wydanych na wywóz pojazdu za granicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matadorRS napisał:

Normalnie idziesz do urzędu piszesz że auto sprowadzone bez tablic na lawecie. Wydadzą bez problemu. Zastanawia mnie jednak że za granice można na tych tablicach wywieźć a co przyjechać już nie można?

 

Przyjechać nie bo tablice są wydawane dla pojazdu będącego w kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, matadorRS napisał:

Czy na polskich próbnych tablicach można przyjechać z Niemiec do PL. Szwagier upatrzył sobie auto w niemczech bez tablic. Wiadomo niemieckie tablice 500zł a w PL 60zł. Wiec wymysliłem żeby przyjechał z papierami auta do PL zrobił tłumaczenia, zapłacił akcyzę i wrócił po auto z tablicami (jeździ tam co tydzień wiec koszty odpadają). Pytanie tylko czy Niemcy się nie przyczepią polskich próbnych tablic. 

 

Można tak zrobić, jechałem tak kilka razy z Belgii przez Niemcy ... nikt się nie czepia. Policja kontrolowała mi papiery w Niemczech i Polsce i nie było uwag. Trzeba mieć OC. W OC po pełnej rejestracji zmieniasz tylko nr rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pfikusny napisał:

Pytanie jeszcze jak miałby je dostać...
Ja pisałem oświadczenie, że pojazd został do Polski sprowadzony na lawecie o takich, a takich numerach...

 

EDIT:

Tablice tymczasowe wydawane są na dojazd na przegląd techniczny, na wywóz pojazdu za granicę lub na przejazd z miejsca zakupu lub odbioru pojazdu na terenie kraju lub na badania homologacyjne pojazdu na wniosek jednostki badawczej producenta pojazdu (opisane na osobnej stronie Tablice badawcze).

Wniosek składa się w urzędzie zgodnym z miejscem zamieszkania (dla osób prawnych: siedziby) właściciela.

Opłata za wydanie tablic tymczasowych nie obejmuje ubezpieczenia pojazdu – ubezpieczenia pojazdu można dokonać jedynie w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Tablice tymczasowe wydawane są na okres nieprzekraczający 30 dni. Po upływie ważności tablice tymczasowe i pozwolenie czasowe muszą być zwrócone do urzędu, które je wydał (z wyjątkiem tablic wydanych na wywóz pojazdu za granicę).

 

Możesz powiedzieć co cytujesz, bo to nie jest tekst ustawy, który jest zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, matadorRS napisał:

Wiadomo niemieckie tablice 500zł

Tak na marginesie, od lat się zastanawiam dlaczego żaden PL rząd nie zobaczył tej rzeki kasy wypływającej na tablice tymczasowe.

Co roku do PL sprowadzane jest kilkaset tysięcy używanych aut - przecież jakby były PL tablice tymczasowe (jak żółty pasek D) po 100 zł, to każdy by je kupił - i mamy dodatkowy wpływ do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dembu napisał:

 

Możesz powiedzieć co cytujesz, bo to nie jest tekst ustawy, który jest zupełnie inny.

 

Ta informacja dostępna jest na stronie dowolnego wydziału komunikacji.
Ja zacytowałem gliwicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.