Skocz do zawartości

Aveo - mała przymiarka do zakupu


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier mi zaczął marudzić, że chętnie by kupił Aveo 2009-2012 a więc chyba model T255.

Budżet jakim dysponuje to max 15 tyś + pakiet startowy.

Nie wyklucza LPG, ale przy jego marnych przebiegach to nie wiem czy to dobry pomysł?

Przeglądając ogłoszenia to największy jest wybór z 2009-2010r w sensownym budżecie.

Napiszcie mi proszę jaki sensowny silnik szukać-86KM? 1.2 to jest to samo co w Corsa C/D?

1,4 to biały kruk i chyba tylko import z DE - to też jest motor od GM z Corsy/Astry czy stara konstrukcja Daewoo?

Ogólnie jakie bolączki trapią ten model i co sprawdzać podczas oględzin.

Czy jest to tak samo w miarę nie zawodne i przewidywalne jak Lacetti i inne pochodne Daewoo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie słychać o większych wadach Aveo - ot zwykły samochód.

1,2 niezbyt mocny silnik i podobno paliwożerny.

Trzeba też pamiętać o wymianie oleju w skrzyni biegów co jakiś czas - dobrać odpowiedni olej do skrzyni.

1,2 86KM to było w Aveo T300, które ma więcej wspólnego z Oplem.

Wcześniejsze 1,2 16V chyba miały 84 KM :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rwIcIk napisał:

1,2 niezbyt mocny silnik i podobno paliwożerny.

...

Wcześniejsze 1,2 16V chyba miały 84 KM :hmm:

 

Nie potwierdzam paliwożerności. Jeździłem testowo (wziałem na weekend z salonu), spalanie wyszło 6.5 - 7 litrów po dotankowaniu, a eko jazda to nie była.

Paliwożerne były 1.2 72KM, które były rozwinięciem 3-cylindrowego silnika matiza (dołożony 4 cyl.).

1.2 84KM to zupełnie inna konstrukcja. Z wad: trzeba tu często wymieniać olej w skrzyni biegów.

 

Ten 1.4 który został kupiony na pewno będzie lepiej się sprawdzał w trasie :ok:

Tylko LPG nie jest zalecany do tego silnika, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, iwik napisał:

Ten 1.4 który został kupiony na pewno będzie lepiej się sprawdzał w trasie :ok:

Tylko LPG nie jest zalecany do tego silnika, jeśli dobrze pamiętam.

Nie no bez jaj silnik F14D3 dobrze znosi LPG, ale i tak nie będzie montowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 23:09, robciolas napisał:

 

To chyba jednak handlarz skoro pisze że auto pali 5 - 6,5 l/100km  :hehe:

To pewnie ten sam silnik co w lacetti więc spokojnie 7 trasa, 9 miasto o ile nie ma się ciężkiej nogi

Tak czy siak trwały i prosty motor o ile był przyzwoicie traktowany.

Do gazu jak najbardziej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2017 o 09:58, iwik napisał:

Paliwożerne były 1.2 72KM, które były rozwinięciem 3-cylindrowego silnika matiza (dołożony 4 cyl.).

Tak, tu potwierdzam paliwoholizm - 10l / 100 km nie było żadnym problemem. Przy czym nie jechało totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.04.2017 o 21:30, noras napisał:

Tak, tu potwierdzam paliwoholizm - 10l / 100 km nie było żadnym problemem. Przy czym nie jechało totalnie.

Mało nie pali - to mogę potwierdzić ale z tymi osiągami to bym nie przesadzał - fakt, że nie jest to jakiś sprinter;] ale co mnie zaskoczyło - dość fajnie jak na taki mały silniczek rozpędza się od 100 do 140km/h - naprawdę nie było żadnego wstydu, ładnie nadążał za mocniejszymi autami i nie tamował lewego pasa podczas wyprzedzania. a to jak dla mnie spory plus. 

Myślę, że wypadałoby pamiętać, że to jednak dość archaiczna konstrukcja o małej pojemności ale to akurat nie jest kierowane do Ciebie;] tylko taka opinia ogólna:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 9.04.2017 o 12:47, robciolas napisał:

Szwagier mi zaczął marudzić, że chętnie by kupił Aveo 2009-2012 a więc chyba model T255.

Budżet jakim dysponuje to max 15 tyś + pakiet startowy.

Nie wyklucza LPG, ale przy jego marnych przebiegach to nie wiem czy to dobry pomysł?

Przeglądając ogłoszenia to największy jest wybór z 2009-2010r w sensownym budżecie.

Napiszcie mi proszę jaki sensowny silnik szukać-86KM? 1.2 to jest to samo co w Corsa C/D?

1,4 to biały kruk i chyba tylko import z DE - to też jest motor od GM z Corsy/Astry czy stara konstrukcja Daewoo?

Ogólnie jakie bolączki trapią ten model i co sprawdzać podczas oględzin.

Czy jest to tak samo w miarę nie zawodne i przewidywalne jak Lacetti i inne pochodne Daewoo?

 

 

Nadal chętny na kupno Aveo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.