Skocz do zawartości

Zagada czy nie zagada. Oto jest pytanie...


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo to miałem nie tykać Dużego Ruska póki nie skończę Małego Ruska. ;)

Zasadniczo nawet danej sobie obietnicy dotrzymuję.

No ale wiecie....Nic nie działa tak kojąco na nerwy właściciela, jeśli serducho jego wyciagnietego z białoruskich krzaczorów klamota zagada.

Tak więc dziś nabyłem nowe świece, olej, przewód odmy, akumulator - ten ostatni najtańszy, "na sztukę" byle iskra była.

Jutro powinien dojść elektroniczny zapłon Sovek.

Jak znajdę czas to powymieniam te rzeczy na nowe, zapłon będzie zasilany bezpośrednio z aku, z pominięciem całej elektryki gdyż ta jest w proszku.

C.d.n... kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zapłon sovek nie gada :phi:. Podpiąłem wszystko ze schematem, najpierw z wykorzystaniem oryginalnych cewek o rezystancji 7,5 Ohm każda podpiętych równolegle. Iskry brak. Kupiłem cewkę używkę dwubiegunową od fiata - rezystancja 2,3 Ohm na pierwotnym....iskry brak. Wypożyczyłem ze sklepu nową cewkę od malucha ELX - rezystancja 0,3 Ohm (!!) - iskry brak. Zareklamowałem u sprzedawcy, który okazał się Ukraińcem...i obiecał dziś wysłać drugi zestaw, a ja mam mu odesłać części dopiero jak uruchomię ustroistwo. I chyba dobrze, że sprzedawca to kolega z Ukrainy, bo podejrzewam, że Polak wysłałby mnie na najbliższe drzewo :phi:.

Przy tym zapłonie jest kilka kruczków, na ktore trzeba zwrócić uwagę - jakby co, pytaj, bo spędziłem ze 3 wieczory w sieci szukając przyczyny niedomagania mojego zestawu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzaniec napisał:

 

Przy tym zapłonie jest kilka kruczków, na ktore trzeba zwrócić uwagę - jakby co, pytaj, bo spędziłem ze 3 wieczory w sieci szukając przyczyny niedomagania mojego zestawu ;)

 

 

Ale jak mam pytać o kruczki o których jeszcze nie wiem :bzik: dawaj tu opis, się nie krępuj. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz zestaw do tego ruska. Też z optorezystorem ? Jeżeli tak, to przy optoczujce najlepiej nie dokrecac oryginalnych przewodów z wiązki, tylo podlutowac do wiązki cienkie elastyczne krótkie przewody i dopiero te podpiąć do fotorezystora. Przewody z zestawu są sztywne i po jakimś czasie mogą się odpiac. Wtedy stoisz a nie jedziesz. Druga sprawa konektory we wtyczce do modułu - warto je docisnąć, sprawdzić połączenia bo fabrycznie mogą być luźne. Miejsce montażu modułu warto przemyśleć - to się trochę grzeje.

Ja mam do Jawy symbol 1146.3734. Do ruska też jest taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP! Dałem sobie spokój.

Bo najpierw będę kombinował, żeby silnik zagadał. Jak zagada, to będę kombinował dalej, najlepiej żeby odbyć krótką przejażdżkę.

A to nie jest zabawa na 5 minut, nie w tym przypadku.

Najpierw mały rusek, potem duży rusek. Trudno, sowiecki boxer musi poczekać na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzaniec napisał:

Nie wiem jaki masz zestaw do tego ruska. Też z optorezystorem ? Jeżeli tak, to przy optoczujce najlepiej nie dokrecac oryginalnych przewodów z wiązki, tylo podlutowac do wiązki cienkie elastyczne krótkie przewody i dopiero te podpiąć do fotorezystora

Ten opto/fotorezystor to chyba niezbyt fachowe określenie, to jest raczej transoptor szczelinowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, volf6 napisał:

Ten opto/fotorezystor to chyba niezbyt fachowe określenie, to jest raczej transoptor szczelinowy;)

Bardzo możliwe :phi:

Jestem mechanikiem, nie elektronikiem - dla mnie to czujnik (jak młotek ;l;l) , ale opto/foto rezystor używał w korespondencji kolega z Ukrainy, więc i mnie się udzieliło :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.