Skocz do zawartości

Mocowanie stabilizatora Punto 2 1,2 16V


FlaperB

Rekomendowane odpowiedzi

Urwało się mocowanie stabilizatora do podłogi - materiał się zmęczył i pękła blacha (to większe jedno z tych bliżej środka auta, nie to mniejsze które mocuje stabilizator do wahacza). Pacjent to Punto 2 1,2 16V.

Pytania są następujące:

1. Czy Punto 1,2 16V ma taki sam stabilizator jak 1,2 8V, a konkretnie mocowania bo stabilizator jest cały?

2. Czy można kupić samo mocowanie nowe. Według moich ustaleń w sklepie gdzie się zawsze zaopatruję, niestety nie gdyż występuje tylko ze stabilizatorem.

3. Czy ma ktoś namiar na sprzedawcę z Wrocławia, który miałby na zbyciu mocowanie, (allegro przejrzałem jest opcja kupna używki całego stabilizatora z mocowaniami)

 

Wszystkie podpowiedzi mile widziane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kup sobie pierwsze z brzegu  i  uzyj blaszek jesli nie jestes manualny.  One i tak sa zgrzane wiec musisz je oddzielic od siebie .   Ja bym poszedl do kastoramy po kawalek plaskownika i zrobil jakas rzezbe za 5zl ;)

http://allegro.pl/stabilizator-drazek-przod-fiat-punto-ii-i6776387681.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować coś rzeźbić z płaskownika ale trzeba mieć wzorzec czyli odkręcić co pozostało kupić nową gumę i ściągnąć stabilizator, dopasować płaskownik. Jest trochę zabawy. Do tego przydałby się kanał lub podnośnik. Chyba kupię jakąś używkę z Alledrogo, dobiorę gumę i podjadę do mechanika założyć.. Jutro jadę do tłumikarza, może on coś dopasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś w ASO?

Zauważam ciekawą rzecz niektóre części w ASO są tańsze niż w sklepach i na szrotach co mnie bardzo cieszy. Poszukaj nr części w Eperze ( dostępny w necie) i zapytaj o konkretny numer części. Czasami trzeba pomóc panom odświeżyć pamięć ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta część widnieje w ogóle jako pozycja do zakupu osobno, jak wymieniałem poduszki stabilizatora ponad 2 lata temu to już wtedy miałem problem z zakupem samych tych poduszek głównych gdzie mocuje się stabilizator do sanek. Wtedy kupiłem poduszki z P1, orginalne obejmy są zgrzewane stąd gumy według ASO wymienia się łącznie z całym stabilizatorem:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, steyr napisał:

Nie wiem czy ta część widnieje w ogóle jako pozycja do zakupu osobno, jak wymieniałem poduszki stabilizatora ponad 2 lata temu to już wtedy miałem problem z zakupem samych tych poduszek głównych gdzie mocuje się stabilizator do sanek. Wtedy kupiłem poduszki z P1, orginalne obejmy są zgrzewane stąd gumy według ASO wymienia się łącznie z całym stabilizatorem:hehe:

z tym, że same gumy wewnętrzne widnieją jako część zamienna ;]

któreś punto/fiat miało rozpinane obejmy, ale już nie pamiętam które, ale na 100% były jako osobne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, steyr napisał:

Może widnieją/widniały jako części zamienne, ale nie mogłem ich dorwać. Punto 1 obejmy odkręcane, poduszki takie same jak w P2 bo takie u siebie założyłem i jest ok.

na pewno miały numery katalogowe, ale zdaje się nie było ich w odpowiedniej sekcji epera. P2 i P1 miały takie same wewnętrzne mocowania, też dawno temu to wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.4.2017 o 22:22, steyr napisał:

Nie wiem czy ta część widnieje w ogóle jako pozycja do zakupu osobno, jak wymieniałem poduszki stabilizatora ponad 2 lata temu to już wtedy miałem problem z zakupem samych tych poduszek głównych gdzie mocuje się stabilizator do sanek. Wtedy kupiłem poduszki z P1, orginalne obejmy są zgrzewane stąd gumy według ASO wymienia się łącznie z całym stabilizatorem:hehe:

Ustalilem ze nie wystepuje osobno. Zakupilem uzywke caly stabilizator z poduszkami.Przyczyną urwania obejmy byla urwana śruba. Sprawa załatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.