Skocz do zawartości

Sprzedać czy utylizować?


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak myślicie, znajdzie się chętny na komplet używanych 6 letnich opon letnich z bieżnikiem 5 mm? To raczej budżetowe opony dwóch chińskich producentów, dwie MAXXIS oraz dwie Autoguard w rozmiarze 215/45/17. Generalnie opony są w niezłej kondycji, bez uszkodzeń. Niestety mają jedną podstawową wadę - są delikatnie mówiąc dość głośne. Raz, że są kierunkowe (bieżnik w jodełkę), a dwa, prawdopodobnie są wyząbkowane. Znajdzie się na nie jakiś amator? Jeśli tak, ile za nie wołać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że są głośne to możnaby sprzedać, a tak wsadzisz kogoś na minę i będziesz się ciągal z próbami zwrotu.

Rozmiar raczej nie do przyczepki, że komuś hałas nie będzie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Gdyby nie to, że są głośne to możnaby sprzedać, a tak wsadzisz kogoś na minę i będziesz się ciągal z próbami zwrotu.

Rozmiar raczej nie do przyczepki, że komuś hałas nie będzie przeszkadzał.

 

Ktoś kto kupuje 4 sztuki opon za 150-200zł, które warte są jako nowe ponad 1kPLN to chyba liczy się, ze miodu nie kupi...

Czasami chłopaki latający RWD kupują, żeby w trakcie weekendowego eventu poupalać gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mazi napisał:

 

Ktoś kto kupuje 4 sztuki opon za 150-200zł, które warte są jako nowe ponad 1kPLN to chyba liczy się, ze miodu nie kupi...

Czasami chłopaki latający RWD kupują, żeby w trakcie weekendowego eventu poupalać gumy.

Jak do upalania to moze i tak, bo jak czyta sie watki o handlu na OLX to juz taki pewny swiadomosci kupujacych nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Jak do upalania to moze i tak, bo jak czyta sie watki o handlu na OLX to juz taki pewny swiadomosci kupujacych nie jestem.

 

Sam pchnąłem parę dni temu swoje 4 sztuki 235/45R17. Bieznika jeszcze troche mialy (ze 4mm), ale to juz byly opony z 2010 i w dodatku noname.

Ogłosiłem na zasadzie: jak nie trafi się chętny to wywalę na śmieci. Trafił się. Mówił, że w tym sezonie sprzedaje auto to nie bedzie inwestowal w nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczorek79 napisał:

Jak masz płacić za utylizację, to niech Tobie ktoś zapłaci i zabiera. Od 11.2016r utylizacja opon kosztuje.

Jak placic za utylizacje w dobie ustawy o segregacji i odbiorze smieci/odpadow przez gminy?

Co prawda sami z pod bramy mi opon nie wezma, ale wioze je na PSZOK (punkt selektywnej zbiorki odpadow komunalnych) i za free zostawiam w kontenerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówię, jaką informację dostałem i teraz za to płacę, jak przyjeżdżają zabierać. Do PSZOK można z tego co wiem raz w roku zawieźć opony bezpłatnie, a i nie zawsze mamy po drodze, np w Gdyni nie ma, trzeba jechać 10 km za miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kaczorek79 napisał:

Ja tylko mówię, jaką informację dostałem i teraz za to płacę, jak przyjeżdżają zabierać. Do PSZOK można z tego co wiem raz w roku zawieźć opony bezpłatnie, a i nie zawsze mamy po drodze, np w Gdyni nie ma, trzeba jechać 10 km za miasto.

Nie wiem czy wszędzie jest tak samo, pisze jak jest w BI.

Możliwe tez, ze przedsiebiorcow, a Ty chyba za takiego uchodzisz, kasuja za ta przyjemność?

Ja PSZOK mam pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2017 o 22:45, bochumil napisał:

Witam

 

Jak myślicie, znajdzie się chętny na komplet używanych 6 letnich opon letnich z bieżnikiem 5 mm? To raczej budżetowe opony dwóch chińskich producentów, dwie MAXXIS oraz dwie Autoguard w rozmiarze 215/45/17. Generalnie opony są w niezłej kondycji, bez uszkodzeń. Niestety mają jedną podstawową wadę - są delikatnie mówiąc dość głośne. Raz, że są kierunkowe (bieżnik w jodełkę), a dwa, prawdopodobnie są wyząbkowane. Znajdzie się na nie jakiś amator? Jeśli tak, ile za nie wołać?

 

Ja w wielki piątek wystawiłem 3 sztuki Autoguarda z 2012 roku w rozmiarze 225/45/17, ale bieżnika miały 5-6 mm. Miałem 3 sztuki (plus jeszcze jedna zmielona którą postawiłem przy kontenerze) W Wielką niedzielę dzwonił gość że daje mi dwie stówki tylko żeby usunąć ogłoszenie i zatrzymać mu je do "lanego poniedziałku"

 

Jak podjechał to zabrał włącznie z tą rozwaloną ale mu tłumaczyłem że ona do niczego się nie nadaje bo żona przejechała sporo zanim się zorientowała że nie ma powietrza w kole. Przyjechał młody gniewny, czarnym BMW coupe, zabrał wszystkie, powiedział że mu to nie stanowi bo to do nauki driftu potrzebuje. Cena mu pasuje, to że głośne opony to mu nie stanowi, tą przebitą też sobie załata i będzie miał do nauki latania bokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bochumil napisał:

Twoje Autoguardy też były głośne?

 

Tak głośne

Wcześniej miałem Toyo T1R. Robiłem pewne inwestycje i musiałem w pewnym momencie przyoszczędzić dlatego wybrałem AutoGuardy bo trzykrotnie cichsze.

 

Jak zmieniałem na zimówki Michelin Alpin to były sporo cichsze.

Potem już zmienione na Letnie Continental i sporo ciszej.

 

Niezależnie od głośności trzymanie mają bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bengamin napisał:

 

Tak głośne

Wcześniej miałem Toyo T1R. Robiłem pewne inwestycje i musiałem w pewnym momencie przyoszczędzić dlatego wybrałem AutoGuardy bo trzykrotnie cichsze.

 

Trzykrotnie cichsze, czy 3 trzykrotnie tańsze? Ten drugi wariant bardziej mi pasuje ;) Oprócz głośności opona ma symboliczny rant zabezpieczający felgę przed uszkodzeniem. Przekonałem się na własnej feldze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.