Skocz do zawartości

wiertarka/wkrętarka/udar


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z pewnymi okolicznościami będę częściej niż do tej pory bawił się w Pana złota rączkę ;] 

Dlatego będę Was od czasu do czasu gnębił głupimi pytaniami ;]

W ramach uzupełnienia moich narzędzi na pierwszy ogień idzie wiertarka.

Mam co prawda wkrętarkę akumulatorową, ale jest dość stara i aku krótko trzymają, więc wymyśliłem sobie takie kombo - wiertarka + wkrętarka (najlepiej jeszcze z udarem).

Warte coś takie 3w1? Czy jednak osobne sprzęty kupować?

 

Podkreślam, że potrzebny mi sprzęt do okazjonalnego użytkowania: a to skręcić mebel, a to wywiercić dziurę - czasem w drewnie, czasem w betonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno na wyprzedaży w LM za 100zł jakiegoś Dexter-a z udarem SDS 1J. Są też silniejsze.

Do majsterkowania w sam raz. Fi 6 idzie w beton jak każdy SDS. Grubszych nie miałem potrzeby jak dotąd sprawdzać. Aku li-ion, malutki ale całkiem długo trzyma.

Jako wkrętarka sprawdza się trochę gorzej. Jest bardziej nieporęczna. Nie ma sprzęgła. Mimo to są to na tyle małe niedogodności, że nie chcę mi się kupować nowego aku do wkrętarki Bosch-a, którą mam od lat.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ozarek napisał:

gdzie Ty te promocje znajdujesz... 8]

To przypadek był. Jakoś koło Gwiazdki czy Sylwestra byłem w opustoszałym LM i cały środek był nimi zastawiony. Nawet tu pytałem czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joki napisał:

To przypadek był. Jakoś koło Gwiazdki czy Sylwestra byłem w opustoszałym LM i cały środek był nimi zastawiony. Nawet tu pytałem czy warto.

no coś mi świta teraz  ;) ale tak czy inaczej fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2-3 miechy temu w Casto była fajna oferta wiertarko-wkrętarki z udarem Metabo za chyba 398 zł. Kolega to kupił i śmiga całkiem tak samo jak moja bez udaru. Wg mnie nie ma co się nastawiać że będzie się tym wiercić jakieś otwory dużej średnicy ale ten udar pomaga w dokręcaniu-odkręcaniu np śrub. Przećwiczyliśmy to podczas skręcania drewnianych kantówek i zdecydowanie lepiej dociąga niż na normalnym wkręcaniu.Po dokręceniu na udarze nie można było odkręcić w zwykłym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Slawcio napisał:

jak tylko 20m kucia to wszystko powinno wytrzymać nawet takie za 150 zł :ok: a jak chcesz coś lepszego to: GRAPHITE PRO 59GP501 ok. 370 zł z wysyłką i 3+2 lata gwarancji :ok:

Powiem tak 59gp509 przeżyła sporo...aż dziwię się jaka to ma wytrzymałość ...że dwa tygodnie wstecz zrobiłem w niej serwis

 

 

Wymiana szczotek i wymycie starego smaru i nałożenie nowego ....nie stwierdzono zużycia nigdzie indziej jak w tulei mocowania SDS....Ale to z racji tego że częściej przy kuciu była używana....wymiana tej tulei to o ile pamiętam 20pare złotych ....i ma się dziś zupełnie dobrze ....pokusze się o stwierdzenie że przeżyję mlotowierarke z makiety....może też dlatego że makieta nawierciła się o wiele więcej niż graphit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Slawcio napisał:

jak tylko 20m kucia to wszystko powinno wytrzymać nawet takie za 150 zł :ok: a jak chcesz coś lepszego to: GRAPHITE PRO 59GP501 ok. 370 zł z wysyłką i 3+2 lata gwarancji :ok:

 

Wiesz, apetyt rośnie w miarę jedzenia - z 20 zrobi się 50, a później może coś więcej :hehe: 

Przeglądałem na alledrogo w granicach 250zł, ale wiele z nich ma większą energię udaru niż ta przez Ciebie podana - ta ma 3.2 J. 

Np. http://allegro.pl/mlot-udarowy-mlotowiertarka-sds-plus-2000w-4j-gw24-i6695616622.html

Jeżeli tak którą podałeś jest lepsza to zwyczajnie uwierzę na słowo, ponieważ w tym akurat sprzęcie doświadczenia nie mam. 

Generalnie chodzi o kucie, a nie wiertarkę z udarem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to przyzwoity sprzęt zaczyna się od 600 zł w górę :ok:

te 3.2 J przypuszczam, że jest tylko na papierze tak samo jak w twojej propozycji 4J :ok: do mnie przemawia moja propozycja tylko dla tego, że "ma 5 lat jakiejś tam gwarancji" + że jedna ręka jeszcze ją utrzymasz i coś wywiercisz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Slawcio napisał:

tak szczerze to przyzwoity sprzęt zaczyna się od 600 zł w górę :ok:

te 3.2 J przypuszczam, że jest tylko na papierze tak samo jak w twojej propozycji 4J :ok: do mnie przemawia moja propozycja tylko dla tego, że "ma 5 lat jakiejś tam gwarancji" + że jedna ręka jeszcze ją utrzymasz i coś wywiercisz :ok:

 

Nie, no spoko, GRAPHITE PRO 59GP800 kosztuje ~1000zł, ale ja nie szukam czegoś aż tak ekskluzywnego (choć to TOPEX) :hehe:  

Pewnie lepiej by swe zadania spełniła, ale nie przesadzajmy - pewnie jakieś prace się pojawią z czasem, ale to nie usługi - domowe robótki. Stąd też pytanie, czy ten GRAPHITE za 370 będzie lepszy od tego g* za 250zł :hehe:

 

BTW - a serwis tego to gdzie ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, futrzak napisał:

 

Nie, no spoko, GRAPHITE PRO 59GP800 kosztuje ~1000zł, ale ja nie szukam czegoś aż tak ekskluzywnego (choć to TOPEX) :hehe:  

Pewnie lepiej by swe zadania spełniła, ale nie przesadzajmy - pewnie jakieś prace się pojawią z czasem, ale to nie usługi - domowe robótki. Stąd też pytanie, czy ten GRAPHITE za 370 będzie lepszy od tego g* za 250zł :hehe:

 

BTW - a serwis tego to gdzie ewentualnie?

szukaj takiej http://www.ceneo.pl/1781532#tab=spec

 

tak jak pisałem powyżej....warta swojej kasy

chociaż kilka dobrych lat wstecz dałem za nią znacznie mniej

ostatnio na robocie miała zapiętą koronę 67mm i dawała radę zarówno w cegle, jak i pustaki a i w betonie nawet....chociaż tutaj sprzęgło dostało w tyłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Slawcio napisał:

 

oby dobrze :ok: bo inaczej będziesz mnie przeklinał ;] daj znać jak się sprawuje :ok:

 

Spoko, na razie to przeklinam sam siebie za niezauważenie, że dzisiaj to już czwartek, a chciałem mieć sprzęt na długi weekend - raczej się nie uda :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Slawcio napisał:

kup i daj znać ;]

 

Mam mniejszą siostrę tej wkrętarkowiertarki, ale bez udaru - daje radę. Ile wytrzyma to się okaże. Trochę prac już zrobiła, w sumie nawet długo aku trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 19:53, futrzak napisał:

 

Spoko, na razie to przeklinam sam siebie za niezauważenie, że dzisiaj to już czwartek, a chciałem mieć sprzęt na długi weekend - raczej się nie uda :hehe:

 

dotarła maszyna? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Slawcio napisał:

dotarła maszyna? ;]

 

Dotarła, ale we wtorek. Działa, kawałek ściany na próbę wykułem :hehe: 

Żeby było weselej, to byłem we wtorek w LM i tam były spore promocje GRAPHITE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slawcio napisał:

to na razie mogę spać spokojnie ;]

daj znać jak się spisuje bo też potrzebuje czegoś w rozsądnej cenie do drobnych robótek domowych :ok::)

 

No nie wiem czy możesz spać spokojnie - namówiłeś mnie na kupno tego sprzętu, bez jego znajomości? Ja tutaj przyszedłem po radę co warto kupić, a nie bawić się w królika doświadczalnego, to bez AK czynię :hehe:

Dobra, jak będę miał czas to pewnie i roboty się zaczną, wtedy ze dwa słowa napiszę :ok:  Wygląda na solidny sprzęt, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.