Skocz do zawartości

Auto Gauge jak podłaczyc?


PaXon

Rekomendowane odpowiedzi

Głowy za te informacje nie daję :phi:

Oba górne gniazda (czyli tam gdzie masz wpięte dwa kabelki) są identyczne i służą do zasilania. Dwa są po to, żeby łatwo połączyć więcej zegarów. Pinout wygląda tak (od lewej do prawej):

1. Czarny - masa,
2. Biały - 12V+ po zapłonie,
3. Pomarańczowy - ściemnianie / +12V do ściemniacza (nie pytaj mnie o co dokładnie chodzi, proponuję najpierw nic tu nie podpinać jak nie zaświeci to dać 12V),
4. Czerwony - 12V+ stałe? ("Battery+"  no to chyba o to chodzi ale też nie wiem po co mu to).

 

Dolne gniazdo służy ponoć do podłączenia czujnika ale nie znalazłem do których pinów dokładnie. Można popróbować, raczej nic się nie uszkodzi (na 95% czujnik jest termistorem więc nie ma znaczenia w którą stronę się go podepnie a jego rezystancja w temperaturze pokojowej nie powinna zrobić problemu nawet jeżeli podepniesz na chwilę między masę a 12V przypadkiem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wchodzą z oporem i stykają to lepiej jak by miały być luźne :phi: Takie wtyczki oczywiście da się dokupić ale trzeba dokładnie wiedzieć o jakie chodzi. Jak Lesiu napisze które piny to możesz też przylutować, powinno się dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rusala napisał:

Jeżeli wchodzą z oporem i stykają to lepiej jak by miały być luźne :phi: Takie wtyczki oczywiście da się dokupić ale trzeba dokładnie wiedzieć o jakie chodzi. Jak Lesiu napisze które piny to możesz też przylutować, powinno się dać.

No prawie tak.  Te wiazki nie są zamienne,  ine mają inne wtyczki.  Prawilna wuazka do czujnikow temperatury jest z niebieską kostką.  

 

Kup nową to bedzie rozwiązany probkem wtyczki i kabelka. 

 

http://www.dabtuner.pl/Wiazka_sygnalowa_temp_Auto_Gauge_do_zegarow_STEPPER_MOTOR-129.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile temu ogarnąłem zasilanie na wskaźnik :) Polutowałem juz kabelki i działa :P Teraz tylko wymienić termostat i będzie działało bo juz sprawdzałem (na biurku do akumulatora i podgrzałem czujnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.