Skocz do zawartości

Patelnie ceramiczne


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprawdzałem na takich powierzchniach ale na granitowej miałem opis co zrobić przed użyciem. Należy natrzeć całą patelnię olejem i na chwilę odstawić. Co jakiś czas po dokładnym umyciu myciu patelni czynność powtórzyć. Szczególnie gdy pojawią się objawy przywierania. Może to jednak pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka patelni: "ceramicznych" i wszystkie po kilku miesiącach użytkowania, nagle zaczynały przywierać do smażonych potraw.

Może coś robiłem źle? Nie wiem.

Wróciłem do teflonu i jest spokój. Patelnia wytrzymuje kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Igorek napisał:

Kupiłem kilka takich ponad rok temu. Od dłuższego czasu nie da się z żadnej korzystać, przywiera niemiłosiernie. Da się te powłoki jakoś odświeżyć czy patelnie na złom?

Miałem to samo, wróciłem do teflonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcG napisał:

Miałem to samo, wróciłem do teflonu.

Ja właśnie pytam bo też wróciłem do teflonu :hehe:. Tydzień temu kupiłem dwie teflonowe i dopiero widzę jak się męczyłem z tymi ceramicznymi, teraz wszystko spływa po tych nowych a na ceramicznych co by nie było robione to trzeba je namaczać potem godzinami i szorować szczotką. No i tak się zastanawiam, da się to jakoś uratować czy wymiana wszystkich na teflon.

Spróbuję patentu z olejem :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są prawdopodobnie niedoczyszczone, serio. Miałem to samo i pomogło potraktowanie ceramiki środkiem do czyszczenia garnków z nierdzewki (takie gęste mleczko typu posmarować i zostawić). Przy zmywaniu z patelni zaczęło wyzłazić trochę syfu i powłoka odzyskała hydrofobowość.

Kwestie hartowania i natłuszczania powłoki też przerabiam co jakiś czas, trzyma póki co właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Igorek napisał:

Kupiłem kilka takich ponad rok temu. Od dłuższego czasu nie da się z żadnej korzystać, przywiera niemiłosiernie. Da się te powłoki jakoś odświeżyć czy patelnie na złom?

 

Wyszorować / wypolerować porządnie czymś w stylu CIFa i przez jakiś czas będzie ok :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.