Skocz do zawartości

Radio słabo odbiera


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu pojawił się problem z odbiorem stacji radiowych. Stacje charczą i zanikają. Sytuacja ma miejsce w centrum Katowic, więc to raczej nie problem z nadajnikami. Na pokładzie zamontowana fabryczna nawigacja. Sprawdziłem połączenie radio-złączka przy antenie, wymieniłem gniazdo anteny w dachu na nowe. Gdzie szukać dalej? Co może być powodem problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2017 o 14:30, some1 napisał:

chinska ladowarka do telefonu ? 

 

Raczej to nie to. Dodatkowo ładowarka podpięta bezpośrednio pod akumulator.

 

Dnia 30.04.2017 o 20:42, HARDTECHNO napisał:

Moduł FM na płycie głównej? Podobno jak się kończy to FM słabo odbiera stacje

 

Masz wiedzę jak to sprawdzić? Może wiecie kto się w okolicy może tym zająć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, gonziak napisał:

Raczej to nie to. Dodatkowo ładowarka podpięta bezpośrednio pod akumulator.

 

 

 

Ja mam wlasnie taka chinszczyzne u siebie i w miescie w okreslonych punktach radio szaleje. Zawsze w tych samych miejscach. Tak jakbym radio obcial o 90% mocy i odbiera tylko na otwartych rpzestrzeniach.  Jak wjade miedzy ciasne zabudowania ( ale tez nie wszedzie ) to momentalnie zaczyna szukac. Moze w weekend to rozepne bo juz mnie tez nerwica bierze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie, tylko że u mnie pękł rdzeń samej anteny, Ty napisałeś że wymieniłeś podstawę, a bat też?

wymieniłem bat anteny na chwilę na marketowy za 10 zł i tak już został :hehe: gra dużo lepiej, tzn nadal ma problemy z przełączaniem się w RDS'ie jak jadę w trasie i czasem szumi, ale przyjąłem, że TTTM 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze rozmawiałem ze znajomym, który miał podobny problem w panzerwagenie, u niego padł separator sygnału,

 

tylko nie wiem, jak to wygląda w oryginalnych radiach we fiatach, tzn czy jest wbudowany w radio, czy może jest gdzieś na kablu antenowym, może wiecie? bo sam chętnie bym to sprawdził ;l mam CN+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozebrałem CN+ na części pierwsze. Nic niepokojącego nie znalazłem. 

 

Przed rozbebeszeniem całego CN+, wsadziłem przewód w gniazdo antenowe ok 2m, celem wykluczenia anteny oraz przewodu. Nic się nie poprawiło, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.