Skocz do zawartości

[i10 PA] Problem z nawiewem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problemy z nawiewem.

1. Przy ustawieniu nawiewu w pozycji "tylko na przednią szybę", powietrze leci również na nogi. Patrzyłem pod kierownicą i to kółko sterujące nie przesuwa się do końca jak wybierze się pozycję "tylko na przednią szybę". Cięgno nie wygina się, chodzi płynnie. To kółko też wygląda, że nie ma oporów. Tylko tak jakby to cięgno było za długie. Na filmie widać jak to działa.
2. To samo tyczy się ustawienia temperatury. Przy ustawieniu na max ten mechanizm nie przesuwa się do końca.

 

https://youtu.be/Li26D09pghQ

Czy ktoś pomoże jak to poprawić, aby działało jak trzeba?

PS.
Jest może gdzieś jakiś manual jak wyjąć panel nawiewu?

_________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreanskie gamonie zrobili nawet prosty dostep.

 

1. Odpiac ciegna po lewej

2. Wyjac schowek i odczepic kolejna linke, chyba, ze masz latwy dostep to od lewej pyknij. Tu masz filmiki moze sie przydadza. Nie widze srub raczej na zatrzaski jest. Kupic te teflonowe narzedzia zeby nie porysowac i wyciagac.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2017 o 20:04, skrzatekMK napisał:

Filmik się może przydać.

 

A jakiś pomysł na ten nawiew?

Sciagnij jakas instrukcje serwisowa bez tego to ciezko ocenic. Pewnie ktos albo deske rozbieral i zle zlozyl albo ciegno sie wyciagnelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2017 o 20:04, skrzatekMK napisał:

A jakiś pomysł na ten nawiew?

 

Nie wIem czy to dobra czy zła informacja, ale z tym nawiewem tak jest od nowości. Mama ma i10 '08r i  przy włączeniu klimy i ustawieniu tylko na szybę wieje zimnym na nogi od wyjazdu z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wujekcybul napisał:

Sciagnij jakas instrukcje serwisowa bez tego to ciezko ocenic

 

Ściągnąć cokolwiek do i10 jest ciężko. A w tym co mam to nie ma nic o tym.

 

9 godzin temu, Tomrad napisał:

Nie wIem czy to dobra czy zła informacja

 

Czyli, że się przyzwyczaić?

 

 

Tak myślałem, że może odczepię cięgna. Ustawię te mechanizmy w położeniu właściwym (czyli jakie teraz nie osiąga). Ustawię pokrętła zgodnie z ustawieniem mechanizmów i założę cięgna. Może się uda to poprawić w ten sposób. Nadzieje mam marne, ale spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skrzatekMK napisał:

 

Ściągnąć cokolwiek do i10 jest ciężko. A w tym co mam to nie ma nic o tym.

 

 

Czyli, że się przyzwyczaić?

 

 

Tak myślałem, że może odczepię cięgna. Ustawię te mechanizmy w położeniu właściwym (czyli jakie teraz nie osiąga). Ustawię pokrętła zgodnie z ustawieniem mechanizmów i założę cięgna. Może się uda to poprawić w ten sposób. Nadzieje mam marne, ale spróbuję.

Moze u ruskich jest? U nas tego bardzo malo sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.