Skocz do zawartości

DET-2 ktoś ogarnia ?


hamerg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam podłączonego Deta-2 w fuel-inplant  i po przełączeniu na asynchroniczne sterowanie wtryskiem ( wtrysk po zapłonie), przy ok 1500 obr/min silnik gaśnie. Powyżej i poniżej tej wartości działa ok. Jak pracował na synchronicznym było dobrze, ale podnosiłem odcinkę i musiałem skorzystać z tej funkcji.

Mogę przesłać loga oraz ustawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączony jest tak aby oprócz zapłonu można było sterować wtryskiem. Normalnie sygnał na wtryski podawany jest synchronicznie z wtryskiem ori-ECU, ale aby podnieść odcinkę trzeba przełączyć tryb na asynchroniczny i wtedy sygnał na wtryski jest po zapłonie, czyli otwarcie wtrysku wraz z zapłonem. Problem jest taki, że mapa jest tak samo ustawiona dla obu trybów i generalnie nie powinno się nic dziać. Ale podczas jazdy jak się zbliżę do ok 1500 obr/min wciśnięcie pedału gazu nic nie daje ( tak jakby się silnik wyłączył). Dopiero jak odejmę prawie do zera silnik odżywa, ale nie przyspiesza. Muszę sprzęgłem kombinować tak aby silnik przekroczył ten próg.Na logach ja nic nie znalazłem. Zapłon jest, czas otwarcia wtrysku z ori-ECU jest, sterowanie wtryskiem jest. Nie umiem i nie mam jakiegoś programu, aby bardziej szczegółowo przeanalizować co jest nie tak, więc napisałem prośbę o pomoc na forum.

PS.

Jeśli to nie FI to mój błąd ( tak mi przekazano jak to podłączałem). Podłączone mam tak jak na obrazku.

podłączenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Latam na nim od 3 lat. Wcześniej nie potrzebowałem podnosić odcinki, ale po zmianie w ustawieniach tak abym mógł cieszyć się wyższymi obrotami, mam spory problem w zakresie do 1800 obr/min. Dostaje czkawki. Wiem że to stare pudełko i mało kto jeszcze to pamięta jak to działa, ale liczę że może ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy podnoszeniu obrotow w det nie zmieniales obrotow na tablicy / bo wyglada to tak, ze zmieniles w DET tablice obrotow tzn. podwyzszyles ja co spowodowalo zmiane odniesienie odpowiednich komorek na tablicy 8x8 wzgledem obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko ori sondę, ale w tym momencie kiedy przerywa, napięcie z niej spada do 0. 

Nie mam dużych modów więc generalnie wszystko działa na standardowych ustawieniach, znaczy bez korekty. Jak mam wtrysk synchroniczny to jest ok, ale jak przełączę na asynchroniczny, nawet bez podnoszenia odcinki wyżej zaczynają się schody.

Podlewałem w tym miejscu i odejmowałem paliwa, zmieniałem kąt zapłonu, ale bez skutku. Nawet zmianę czułości wejścia z czujnika halla przenosiłem w różne wartości obrotów-bez skutku. 

Mam to teraz poskładane na dużej przepustnicy i dla sprawdzenia czy czasem to nie ma wpływu założyłem ori. Brak poprawy.

Jest tak , że jak chce auto uruchomić to muszę dodać na chwilkę troszkę gazu i odpuścić, wtedy zapala. Podciśnienie mam troszkę słabsze z zamkniętą przepustnicą niż normalnie, ale to wina wałka rozrządu. Jest po lekkiej korekcie. Piszę wszystko co zauważyłem bo nie wiem czy czasem to nie pomoże w rozwiązaniu łamigłówki.

Wojtala, to że zmieniam obroty na mapie nie ma wpływu gdyż korekty dawki paliwa mam prawie zerowe. Przynajmniej w tych górnych zakresach. 

Oprogramowanie w Decie mam ostatnie z dostępnych dla silników fiata.

 

zapytanie_o_wsparcie_det2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wina nie leży po stronie DET a po stronie mechanicznej silnika.  Odepnij sterownik DET i zmostkuj przewody we wtyku, które zostały rozcięte i puszczone pomiędzy dwa piny jak MAP i czujnik Hall z tego co piszesz. Pozwoli ci to powrócić do fabrycznego ECU i  wykluczyć czy brudzi tu coś urządzenie DET czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.