Skocz do zawartości

Renault Scenic 2.0 RX4 z czym to się je?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że mój scenic jest za niski zastanawiam się nad RX4. Z czym się to je? Jak z awaryjnoscia tego egzotyka i dostępnością części? Ceny mają ciekawe, wypas konkret. Warto się w to auto bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej temat odpuścić a szkoda bo fajnie wygląda... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat sprzedawałem do tego części, najdroższa akcja to podpora wału, oryginalnie nie da się jej wymienić, trzeba zregenerować całość, bo wał jest zaprasowany i nie ma jak wymienić samej podpory. Na forach jest sporo o tym. Same części eksploatacyjne nie kosztują więcej jak do zwykłego Scenica. Zaraz ktoś powie że wahacze są żeliwne i mają niewymienne sworznie, których nie da się kupić, a jednak nie, pasują z Megane 2 16mm, tuleja wahacza pasuje ze zwykłego scenica, półosie dostępne są z firmy GRESA po około 250zł/szt, uszczelniacze od napędu robi CORTECO. Znajomy mechanik jeździ takim od kilku lat, chwali sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 17:51, Luke16 napisał:

Z racji tego że mój scenic jest za niski zastanawiam się nad RX4. Z czym się to je? Jak z awaryjnoscia tego egzotyka i dostępnością części? Ceny mają ciekawe, wypas konkret. Warto się w to auto bawić?

 

Szwagier od 1,5 roku powozi takim wynalazkiem. Silnik 2.0 + LPG. Kupił w ciemno i jak na razie wygląda na udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile takie 2.0 w rx4 pali gazu? Kusi mnie Duster po lifcie z 1.6 K4M ale ceny zabijają. Ogólnie dużo osób pisało same zalety o Mitsu ASX miałem okazję pobawić się takim i byłem mile zaskoczony póki nie zobaczyłem go od spodu. Auto 120 tyś km 2012r salon Polska, pierwszy właściciel a tam wszystko kompletnie wszystko pokryte rdzawym nalotem, znajomy sam mi go odradzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luke16 napisał:

Ile takie 2.0 w rx4 pali gazu? Kusi mnie Duster po lifcie z 1.6 K4M ale ceny zabijają. Ogólnie dużo osób pisało same zalety o Mitsu ASX miałem okazję pobawić się takim i byłem mile zaskoczony póki nie zobaczyłem go od spodu. Auto 120 tyś km 2012r salon Polska, pierwszy właściciel a tam wszystko kompletnie wszystko pokryte rdzawym nalotem, znajomy sam mi go odradzil

Zerkmij na crv II gen pod lpg. Spalanie 9-12 l lpg , ale ja mam ciężką nogę  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki CRV nadaje się pod lpg bo każdy z moich znajomych odradza japonca do lpg. Jakie motory są wskazane?

 

P.S. tak wygląda mój scenic trzy dni od umycia jazdy w terenie

IMG_20170506_185000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Luke16 napisał:

A taki CRV nadaje się pod lpg bo każdy z moich znajomych odradza japonca do lpg. Jakie motory są wskazane?

 

P.S. tak wygląda mój scenic trzy dni od umycia jazdy w terenie

 

Było kupić kolor stalowy kolor ;)

2.0 150KM do 2006 roku.

wcześniej miałem Sorento czarne, było ton samo co u Ciebie w Scenicu.

Lagunę też mam stalową,  ułatwia życie ten kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, popatrze na crv i potruje trochę okolicznym sprzedawcą. Co do koloru to na to patrze na ostatnim miejscu przy zakupie używanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyman ja przelatuje wszędzie Scenickiem, wcześniej megankami czy galaxy (ten z przeswitem i trakcja na zimowkach był optymalny). Dlatego taki np. RX4 czy Duster byłby optymalny... ten rok jest strasznie mokry i tragicznie na bocznych drogach czy podwórkach. Dzisiaj niestety musiałem 7km nadrabiać bo scenickiem bym się na skróty zakopal.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szyman napisał:

jeśli chcesz 4x4 to poszukaj czegoś gdzie w pełni wykorzystasz napęd. Jazda takim Dusterem czy RX4 może być złudna

@Luke16

to weterynarz, potrzebuje auta takim którym dojedzie do cywilizacji, chociaż nie zawsze jest to równo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luke16 napisał:

Szyman ja przelatuje wszędzie Scenickiem, wcześniej megankami czy galaxy (ten z przeswitem i trakcja na zimowkach był optymalny). Dlatego taki np. RX4 czy Duster byłby optymalny... ten rok jest strasznie mokry i tragicznie na bocznych drogach czy podwórkach. Dzisiaj niestety musiałem 7km nadrabiać bo scenickiem bym się na skróty zakopal.. 

dziwię sie Tobie, raz a dobrze spiąć poslady i kupić to co praktyczne, a nie w stare dziady się pchac i się rozczarowywać, że jednak to nie to. Owszem nowe to i drogie ale przynajmniej przez jakiś czas odpada Tobie ładowanie kasy w to co w używce z racji wieku się zuzywa albo z partyzanta wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autka które posiadam/posiadalem się nie psuly nadzwyczaj tym bardziej z silnikiem k4m. Lubię Renowki, na coś nowego z normalnym silnikiem mnie nie stać. Diesel nie wchodzi w grę. Gabaryt, komfort, gadżety Scenica mi jak najbardziej odpowiadają. Brakuje mi kilku cm przeswitu... gdyby nawet nie bardziej egzotyka niż rx4 to bym takiego sobie kupił

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-conquest-conquest-1-9dci-130km-zarejestrowany-polecam-ID6yGAjd.html#xtor=SEC-8

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Luke16 napisał:

. Dlatego taki np. RX4 czy Duster byłby optymalny

Gorzej jak w takim aucie urwie się półoś czy pognie zawieszenie. Pamiętaj ze te auta nie sa stworzone do terenu. A za kwotę z auta które pokazałeś można wybrać fajną GVI z tym ze będzie starsza ewentualnie inny model. Przynajmniej będziesz miał pewność ze przejedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Luke16 napisał:

Dzięki, popatrze na crv i potruje trochę okolicznym sprzedawcą. Co do koloru to na to patrze na ostatnim miejscu przy zakupie używanego auta.

Dodatkowo, jak wozisz sporo w bagażniku, to w CRV koło masz na klapie, a pod podłogą, po wyjęciu misy i stolika fabrycznego kładziesz butlę o średnicy 680mm, ja poszedłem po bandzie i dałem wysokość 300mm, na pusto wchodzi 77l lpg. Podłoga podniosła mi się o 8cm, ale dalej płaska - wypełnienie ze styroduru będzie i pełny bagażnik do wykorzystania.

Co do silnika przy lpg, zawory regulowane śrubą, żadnych płytek/szklanek, więc jest ok.

Tylna kanapa dodatkowo przesuwana i regulowana.

Sam mam trzecią Renówkę z silnikiem 2.0 134KM, a jak szukałem obecnej to patrzyłem na RX4 właśnie - w tej cenie lepiej CRV 1gen :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.