Skocz do zawartości

Zagadka na skrzyżowaniu


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy tak, ja zagadki nie miałem, natomiast kierujący drugim pojazdem już tak, na tyle, że musiałem mocno depnąć po hamulcach, a widząc, że tamten się zbulwersował otworzyłem szybę by powiedzieć mu co źle zrobił, niestety nie zrozumiał...:phi:

Skrzyżowanie jak na tym dziele z painta, zielona strzałka warunkowa, zielone kółko oznacza zielone światło. Strzałki kolowe oznaczają jak jadą auta. Kto wg Was ma pierwszeństwo?Temat oczywisty, a niestety kolejny raz się zdarzyło, że nie dla każdego.

 

skrzyżowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dyniek000 napisał:

Zielony strzałka pierszenstwo tylko dlatego ze czerwony miał sygnalizator ,brak sygnalizatora dla dzerwonego czerwony pierszenstwo:oki:

Z obu stron sygnalizatory, od strony auta czerwonego 2 sygnalizatory jeden dla jadących na wprost i w lewo, a drugi z warunkową strzałką dla jadących tym łącznikiem w prawo.

Także który ma pierwszeństwo?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AkuQ napisał:

Z obu stron sygnalizatory, od strony auta czerwonego 2 sygnalizatory jeden dla jadących na wprost i w lewo, a drugi z warunkową strzałką dla jadących tym łącznikiem w prawo.

Także który ma pierwszeństwo?:)

No oczywiste ze ten zielony znaczy niebieski :oki: i wiekszej fizolofi tu nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie drogi jednopasmowe, zatem kto wg Ciebie miał pierwszeństwo?Bo odpowiedziałeś wymijająco :phi:

Ten na zielonej strzalce zapewne musiał zmienić pas na końcu łuku, no chyba że miał dalej swój pas, ale wtedy posta by nie było.

 

Napaćkane telefonem

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z rysunku wynika, że pas zmienili obaj. Chcesz powiedzieć, że nadjeżdżający z prawej ma pierwszeństwo? :hmm:  :phi:

Tam gdzie się spotkali to jeden był po zmianie pasa ruchu i był już na pasie na który drugi chciał wjechać.

Napaćkane telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, romano11 napisał:

 

Z rysunku wynika, że pas zmienili obaj. Chcesz powiedzieć, że nadjeżdżający z prawej ma pierwszeństwo? :hmm:  :phi:

 

3 minuty temu, resmiki napisał:

Ten na zielonej strzalce zapewne musiał zmienić pas na końcu łuku, no chyba że miał dalej swój pas, ale wtedy posta by nie było.

 

Napaćkane telefonem

 

1 minutę temu, Joki napisał:

Warunkowa to przejazd pod warunkiem ustąpienia już jadącym. Czyli właściwie wszystkim.

;)

 

To jak Panowie, który ma pierwszeństwo czerwony czy niebieski?:) Konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to pat. Niby niebieski ale on nie widzi co ma na sygnalizatorze czerwony. Może mieć wszystko.

Nie wiem. Który szybciej przejedzie?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, resmiki napisał:

IMHO niebieski, a odbierasz prawko za błędną odpowiedź ?

 

Nic z tych rzeczy, po prostu mamy na AK przekrój społeczeństwa i poprosiłem o odpowiedzi, jak widać niby wszystko proste a ferment zasiany i odpowiedzi "wprost" mało.:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nic z tych rzeczy, po prostu mamy na AK przekrój społeczeństwa i poprosiłem o odpowiedzi, jak widać niby wszystko proste a ferment zasiany i odpowiedzi "wprost" mało.:phi:

Bo takie rzeczy to ma się we krwi i na skrzyżowaniu się wie od razu, a tak na sucho to nie wiadomo jak ma być.

Napaćkane telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dyniek000 napisał:

Niebieski 100% pierszenstwo w tym przypadku i koniec dyskusji inaczej zgłaszam na KWPRD o odebranie uprawnien użytkownikom IP nr ........;] 

Skąd wiesz jadąc niebieskim, że czerwony ma strzałkę warunkową a nie zielone? Skąd wiesz, że niebieski nie ma na łączeniu jezdni P-13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Joki napisał:

Skąd wiesz jadąc niebieskim, że czerwony ma strzałkę warunkową a nie zielone? Skąd wiesz, że niebieski nie ma na łączeniu jezdni P-13?

Bo pokonuję kilka razy dziennie takie skrzyzowanie :oki: w dużych Miastach jest sporo takich

ewentualnie zapoznaj sie z  kodeksem drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dyniek000 napisał:

Bo pokonuję kilka razy dziennie takie skrzyzowanie :oki: w dużych Miastach jest sporo takich

ewentualnie zapoznaj sie z  kodeksem drogowym

Ale nie te. ;)

Może autor zapodałby link do Google Maps zamiast niepełne dane serwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joki napisał:

Ale nie te. ;)

Może autor zapodałby link do Google Maps zamiast niepełne dane serwować?

 

Zdjęcia z lipca 2013 na street view, nie było wtedy sygnalizacji jeszcze tam :hehe: właśnie chciałem dorzucić po Twoim wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AkuQ napisał:

 

Zdjęcia z lipca 2013 na street view, nie było wtedy sygnalizacji jeszcze tam :hehe: właśnie chciałem dorzucić po Twoim wpisie.

Jesli nie było sygnalizacji to czerwony wygrywa :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AkuQ napisał:

 

Nie mieszaj. Wtedy tak, teraz jest jak na 1szym obrazku. :)

Niebieski i koncze bo brak sil i słów :oki: 

Jak mozna nie znać przepisów ruchu drogowego bedac kierowca i to w dodatku takim super z AK;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto ci odpowie bo pewnie wiekszośc użytkowników nigdy nie widziala takiego skrzyżowania nie wspominajac o jezdzie przez takie stad problem ,nie mniej ty chyba nie miales problemu z takim skrzyzowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, patgaw napisał:

Moim zdaniem takie swiatla nie maja prawa istniec i albo cos jest zawlone albo autor tematu cos pomieszal

Skrzyżowanie marszałków , Lódz Al.Piłsudskiego\Al.Smigłego Rydza z sygnalizacja, Łódz Kilińskiego\Dąbrowskiego bez sygnalizacji , odpal sobie gogle strret view i obczaj ewentualnie pojezdzij po kraju to bedziesz widzial wiecej:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyżowanie marszałków , Lódz Al.Piłsudskiego\Al.Smigłego Rydza z sygnalizacja, Łódz Kilińskiego\Dąbrowskiego bez sygnalizacji , odpal sobie gogle strret view i obczaj ewentualnie pojezdzij po kraju to bedziesz widzial wiecej:oki:

Tak patrzę na to skrzyżowanie i zastanawiam się jak te światła są zrganizowane. Skoro czerwony ma strzałkę na prawo skręcie to dla mnie oczywiste jest że poprzeczna ma zielono, ale wtedy niebieski powinien mieć czerwone. Nie miałem okazji pokonywać takiej krzyżówki. Ale z drugiej strony na warunkowym przepuszczam cały ruch, więc pewnie nie doprowadziłbym do takiej sytuacji.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski skręca w lewo to przepuszcza wszystko co ma po prawej stronie bo niby skąd ma wiedzieć jakie światło ma czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, AkuQ napisał:

To znaczy tak, ja zagadki nie miałem, natomiast kierujący drugim pojazdem już tak, na tyle, że musiałem mocno depnąć po hamulcach, a widząc, że tamten się zbulwersował otworzyłem szybę by powiedzieć mu co źle zrobił, niestety nie zrozumiał...:phi:

Skrzyżowanie jak na tym dziele z painta, zielona strzałka warunkowa, zielone kółko oznacza zielone światło. Strzałki kolowe oznaczają jak jadą auta. Kto wg Was ma pierwszeństwo?Temat oczywisty, a niestety kolejny raz się zdarzyło, że nie dla każdego.

 

skrzyżowanie.jpg

 

Z tego rysunku to w zasadzie nic nie wynika.... NIebieski ma lewoskret czy zwykle zielone?

Tam gdzie skreca czerwony jest jakis znak poziomy lub pionowy?

Z tego co narysowales, to pierwszenstwo ma niebieski, ale diabli wiedza jak to wyglada na zywo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, resmiki napisał:

No dobra, jednoznacznie, niebieski ma pierwszeństwo.

Napaćkane telefonem
 

Zgadza sie tylko powinien stac bliżej lewej krawedzi krzyzyka ,chyba ze reszta pasów nie domalowana:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie tylko powinien stac bliżej lewej krawedzi krzyzyka ,chyba ze reszta pasów nie domalowana:oki:

No tak to trochę wygląda, jakby czerwony na łuku jechał poboczem.

Napaćkane telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dyniek000 napisał:

Skrzyżowanie marszałków , Lódz Al.Piłsudskiego\Al.Smigłego Rydza z sygnalizacja, Łódz Kilińskiego\Dąbrowskiego bez sygnalizacji , odpal sobie gogle strret view i obczaj ewentualnie pojezdzij po kraju to bedziesz widzial wiecej:oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, irekw napisał:

   Odpaliłem popatrzyłem .Skrzyżowanie Kilińskiego/Dąbrowskiego zapomniałeś  o znakach poziomych/ linie /.Pierwsze skrzyżowanie Al/Al ma się nijak do obrazka inny typ.

Dlatego koledze z pierwszego posta chodzi o skrzyżowanie AL\AL bo tam jest sygnalizacja i to biez pod uwagę i okresl sie :oki:

Co do Kilinskiego\Dabrowskiego to czerwony by mial pierszenstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd będąc niebieskim mam wiedzieć co ma czerwony? Mam wchodzić na AK i przywołać Dyńka żeby napisał, że codziennie tamtędy jeździ?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Joki napisał:

Tylko skąd będąc niebieskim mam wiedzieć co ma czerwony? Mam wchodzić na AK i przywołać Dyńka żeby napisał, że codziennie tamtędy jeździ?

:hmm:

Nie kolego sa madrzejsi od nas na swiecie i ktos to wszystko organizuje tak aby było bezpiecznie ,jak jedziesz w trase to też znakom nie ufasz :hmm: kierujesz sie kompasem i swoja wiedzą ze w 1940r tedy jechałem i to dobra droga na lucyfer mode;] ,niestety coraz wiecej jest skrzyżowan bezkolizyjnych co niestety objawia sie dłuzszym postojem na światłach lecz bezkolizyjnie pokonujesz lewoskrety na których dochodziło do duzej ilosci kolizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dyniek000 napisał:

Dlatego koledze z pierwszego posta chodzi o skrzyżowanie AL\AL bo tam jest sygnalizacja i to biez pod uwagę i okresl sie :oki:

Co do Kilinskiego\Dabrowskiego to czerwony by mial pierszenstwo

  Biorę to pod uwagę i na sygnalizatorach są zielone strzałki tylko skąd jadący  skręcający w lewo mając zielone światło wie co ma na sygnalizatorze ma osoba skręcająca w prawo.Czerwony podobno ma zieloną strzałkę ale ona powinna się świecić z czerwonym na wprost w takim układzie niebieski powinien też mieć światło czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd będąc niebieskim mam wiedzieć co ma czerwony? Mam wchodzić na AK i przywołać Dyńka żeby napisał, że codziennie tamtędy jeździ?
:hmm:


To co pozostaje w takiej sytuacji ? Pewnie poczekać aż skrzyżowanie będzie całkiem puste, bo nie wiadomo co mają inni.
Lepszym rozwiązaniem byłaby komunikacja miejska, skoro nie wiadomo co zrobić. Decyzję trzeba podjąć. Inaczej będzie się zawalidrogą.

Napaćkane telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, irekw napisał:

  Biorę to pod uwagę i na sygnalizatorach są zielone strzałki tylko skąd jadący  skręcający w lewo mając zielone światło wie co ma na sygnalizatorze ma osoba skręcająca w prawo.Czerwony podobno ma zieloną strzałkę ale ona powinna się świecić z czerwonym na wprost w takim układzie niebieski powinien też mieć światło czerwone.

:facepalm: Koniec nie mam siły tłumaczyc 

Osobne lewoskrety , ale niestety tak to jest jak tylko po polach sie jezdzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

 

Z tego rysunku to w zasadzie nic nie wynika.... NIebieski ma lewoskret czy zwykle zielone?

Tam gdzie skreca czerwony jest jakis znak poziomy lub pionowy?

Z tego co narysowales, to pierwszenstwo ma niebieski, ale diabli wiedza jak to wyglada na zywo ;]

 

Przy działającej sygnalizacji niema znaczenia do ma za znak i kto wg znaków ma pierwszeństwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.