Skocz do zawartości

Cruze - co to za silnik ?


mikomir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądając ogłoszenia sprzedaży Cruze natrafiłem na silnik 1,6 B (według opisu) - załączam zdjęcie. Posiadacze Chevroletów podpowiedzcie co to za silnik ? ni jak nie mogę go przypasować do Oplowskiego.

Pozdrawiam

silnik cruze.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rwIcIk napisał:

Pierwsze Cruze w Korei nazywały się Lacetti :)

 

Przyjrzałem się bliżej Cruze z tym silnikiem i widzę, że ta wersja silnikowa jest bardzo popularna za wschodnią granicą. Można spotkać roczniki 2010 i młodsze. Jako zaletę widzę hydrauliczne kasowanie luzów zaworowych (auto pod gaz) - nawet bym się zastanowił nad takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikomir napisał:

 

Przyjrzałem się bliżej Cruze z tym silnikiem i widzę, że ta wersja silnikowa jest bardzo popularna za wschodnią granicą. Można spotkać roczniki 2010 i młodsze. Jako zaletę widzę hydrauliczne kasowanie luzów zaworowych (auto pod gaz) - nawet bym się zastanowił nad takim.

Tamten silnik 1,6 był przystosowany do gazu :ok:

Nowsze 1,6 w Cruze już nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jaruga napisał:

Ten silnik to wręcz trzeba zagazować bo to stara konstrukcja która lubi sobie pojeść ;) Zwłaszcza w tak ciężkiej budzie jak cruze (bliźniak astry J)

8 benzyny palił w dużo lżejszym Lacetti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 8.05.2017 o 20:39, mikomir napisał:

Witam,

Przeglądając ogłoszenia sprzedaży Cruze natrafiłem na silnik 1,6 B (według opisu) - załączam zdjęcie. Posiadacze Chevroletów podpowiedzcie co to za silnik ? ni jak nie mogę go przypasować do Oplowskiego.

Pozdrawiam

silnik cruze.png

Bo to hybryda z lacetti (straszny muł, nawet w porównaniu z cruzakowymi XERami 1.6 we wszystkich opcjach rocznikowych)

ale z cruzakową pokrywą - maskownicą - czyli wizualnie udaje inny silnik niż faktycznie jest.

 

 Z plusów w stosunku do cruzakowych  XERów 1.6 to oprócz hydrauliki

m.in brak KZFR, brak chłodnicy oleju, pojedzie na słabym paliwie,

nawet baaardzo lipnym na którym XER nawet nie odpali.

Z minusów brak mocy, EGR, mniej trwały rozrząd.


BTW. Były dwa rodzaje dekli dla tego silnika w Cruzaku.

 

70ffd14s-960.jpgbig_68461_2.jpeg

 

Swoją drogą bardzo ciekawe jak Cruzak z tym silnikiem trafił na polski rynek wtórny bo w PL nigdy go nie było w ofercie.

Ten motor w Cruzaku był dla Rusów, Arabów i murzynów w Afryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu byłem mocno zainteresowany zakupem Cruza z tym silnikiem, jednak znalezienie takiego graniczyło z cudem. W końcu kupiłem Jettę z motorem 1.6 8V który bardzo lubi się z gazem :)

Zakup Cruza odłożyłem do momentu gdy w granicach ceny 25 tys. będą auta z motorami 1.4 benz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Ja będę niedługo swojego sprzedawał. Silnik 1.8 dostosowany do gazu, ale bez hydraulicznych zaworów.

 

Właśnie brak hydrauliki w tych Oplowskich silnika mnie "odstrasza". Do tej poru miałem z gazem auta z Oplowskimi silnikami 1.4 8V oraz 1.6 8V, silniki proste bezproblemowe przy których wszystko robiłem samemu. Jest jeszcze na stanie Stilo 1.6 z LPG z fiatowskim motorem, tez silnik nie do zdarcia na gazie przy którym nic nie trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Dnia 18.08.2017 o 20:21, mikomir napisał:

 

Zakup Cruza odłożyłem do momentu gdy w granicach ceny 25 tys. będą auta z motorami 1.4 benz.

No to jeszcze trochę - czyli do wiosny

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cruze-chevrolet-cruze-1-4-t-lt-wtcc-ID6zkrc6.html#ffeab3fe82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem w szoku że takie auto w takiej wersji, z takim silnikiem i przebiegiem za taką cenę. Jak dla mnie to jakaś delikatna desperacja, także jak ktoś szuka to wg mnie powinien szybko rozważyć taką propozycję :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, C77 napisał:

Niestety tylko sedany :jem: wchodzą w grę, a tych jest jak "na lekarstwo". Tak z innej beczki to przyzwyczaiłem się do Jetty, dobry, cichy, wygodny, bezawaryjny sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.