Skocz do zawartości

Megane II kombi 1.6 16V - wady, zalety


Prezo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wady, zalety tego silnika, samochodu?

Zastanawiam się na zakupem, rok 2006.


Ceny zakupu tego modelu całkiem przyzwoite, w porównaniu do np. niemieckich konkurentów.
Pytanie jak wygląda eksploatacja, awaryjność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Prezo napisał:

Jakie są wady, zalety tego silnika, samochodu?

Zastanawiam się na zakupem, rok 2006.


Ceny zakupu tego modelu całkiem przyzwoite, w porównaniu do np. niemieckich konkurentów.
Pytanie jak wygląda eksploatacja, awaryjność...

 

Miałem kiedyś takie auto jako zastępczaka na dwa tygodnie. Jeździło to poprawnie, szału nie robiło, spalanie w okolicy 8,5 litra w warunkach podwrocławska wieś - Wrocław. Łatwo to zagazować jak jest potrzeba. Ogólnie silnik ma dobre opinie, trwały. Siostra ma taki motorek w Sceniku i też nigdy nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 19:54, Prezo napisał:

Pytanie jak wygląda eksploatacja, awaryjność...

Nie oczekuj od starego auta za 1/2 ceny porównywalnego modelu vw, audi czy toyoty niesłychanej bezawaryjności. Ja kupiłem z pełną świadomością w zeszłym roku Scenica II ph I z 2006 roku 2.0 16V benzyna. Do tej pory poszły klocki przód, komplet gum na wahaczach z przodu (4 szt.), łożyska amortyzatorów z poduszkami, tuleje gumowe stabilizatora i to właściwie wszystko. Nie liczę kompletu rozrządu z KZFR, wszystkich filtrów i olejów -bo to zestaw startowy robiony przeze mnie z każdym nowo kupiony aucie. Do tej pory zrobiłem prawie 20 kkm i nic więcej się nie dzieje na razie ... Ale auto stare i ma przebieg ponad 200 kkm.  Wszystko się może zdarzyć. Ojciec ma Corolle Verso z 2007 r. 2.2 D4D (z cen widzę 2 razy droższy od SC II) od 5 lat, zrobił z 70 kkm i nic poza zmianami olejów i filtrów nie robił - taka różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.