Skocz do zawartości

Pasek klinowy SC 0.9


lorak06073

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym się zapytać jak często naciągacie paski klinowe w swoich sejkach? Ja muszę to robić przynajmniej raz na miesiąc bo inaczej piszczy jak diabli. Zazwyczaj zakładam paski Gates. Może polecicie jakiś inny mniej rozciągający się pasek bo wątpie że robie coś źle przy naciąganiu go skoro to kwestia dokręcenia 2 śrub i odpowiedniego naciągu alternatora.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gates'a w mojej dziewięćsecie i nie mam problemów. Jedna regulacja na rok, albo jak coś grzebie i potrzeba go ściągać. Generalnie sprawdź czy za bardzo nie masz obciążonego altka lub czy czasem pompa wody się nie zaciera. Mój regulator czasem ma odpał i idzie takie obciążenie że pasek piszczy, ale to raz na 2-3 miechy i na 2 sekundy. Pewnie gdyby było częściej to bym go wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 14.05.2017 o 19:15, hamerg napisał:

. Mój regulator czasem ma odpał i idzie takie obciążenie że pasek piszczy, ale to raz na 2-3 miechy i na 2 sekundy. Pewnie gdyby było częściej to bym go wymienił.

Przypadkiem kontrolki nie dostają wtedy super blasku? U mnie Elmotowski regulator tez ma takie odpały :hehe:

W 900 system naciągu paska to lipa połączona z tradycją i u mnie także raz do roku trzeba naciągać. Zawsze stosowałem Ori paski ale teraz założyłem Gatesa.

Najgorzej że do dobrego naciągnięcia trzeba 2 osób - jeden naciąga a drugi dokręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.