Skocz do zawartości

Cruze przejechał 105 000 km


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, blue_impuls napisał:

Captiva jak dostała nowe filtry to się popsuła:phi:

Nie strasz - jeszcze rok, może dwa ma pojeździć u mnie :ok:;]

 

Podsumowując

Średnie spalanie: 8,13 l/100km

Koszt 1 km (z utratą wartości): 81 gr, z czego połowa to paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rwIcIk napisał:

I dostał świeży olej i filtry :)

Wróciłem do oleju GM.

 

Niedługo przegonisz mojego lacetona zarejestrowanego 01.2008 który dopiero dobija do 140 tys ;)

Co do oleju GM to odszedłem od niego na rzecz mobil1 5w40.

Ciszej chodzi i nie brudzi się tak szybko jak GM. Na oplowskim zdarzało się że zaklekotały zawory na zimnym rozruchu, a na mobilu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lacetti też lałem Mobila :ok:

Tu na razie nie zdecydowałem się, ale może następnym razem ...

Zrezygnowałem z polecanych - oleju Motul i filtra Filtron z zaworkiem zwrotnym, gdyż miałem wrażenie, ze zmienne fazy rozrządu opieszale reagują.

Olej GM i filtr Mann jak na razie pozytywnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to taki 1.8 i automat to bylo bardzo dobre polaczenie. Szkoda, ze Cruza nie mozna kupic w PL. Choc teraz lekko uzywana od dilera 1.4 150KM astra K jest widze po 67k na oto toto. Cruze mial dobry stosunek jakosci do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujekcybul napisał:

Jak dla mnie to taki 1.8 i automat to bylo bardzo dobre polaczenie. Szkoda, ze Cruza nie mozna kupic w PL.

Mój kosztował 52 tys. zł :) 

A nowy Cruze całkiem ładnie im wyszedł :ok:

http://www.chevrolet.com/cruze-compact-car

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
7 godzin temu, C77 napisał:

Nigdy bym do niego nie wrócił - za nic w życiu - nawet za dopłatą ;]

Mój silnik woli GM :)

Zmienne fazy bardziej gładko pracują i silnik ładniej dawkuje moc wraz z obrotami. Mniej czuć przydławienia :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2017 o 07:35, rwIcIk napisał:

Mój silnik woli GM :)

Zmienne fazy bardziej gładko pracują i silnik ładniej dawkuje moc wraz z obrotami. Mniej czuć przydławienia :ok:

 

 

A może to po prostu efekt świeżego oleju? Ja po każdej zmianie przez krótki czas czuję że silnikowi jakoś "lżej" , ale szybko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaruga napisał:

 

A może to po prostu efekt świeżego oleju? Ja po każdej zmianie przez krótki czas czuję że silnikowi jakoś "lżej" , ale szybko wraca do normy.

Możliwe :)

Choć wydaje mi się, że na Motulu jakoś od początku bardziej ociężale wkręcał się na obroty.

Motula zalecają, by zmienne fazy nie terkotały po odpaleniu, a u mnie tego efektu nie ma :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 16:24, rwIcIk napisał:

Mój kosztował 52 tys. zł :) 

A nowy Cruze całkiem ładnie im wyszedł :ok:

http://www.chevrolet.com/cruze-compact-car

 

 

Ciekawe czy Chevy wróci do Europy.

Wycofali go, żeby nie było kanibalizacji Opla.

Ale Opel nie jest już w GM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
46 minut temu, rwIcIk napisał:

Chevrolet 8]

IMO dilerzy Opla zostaną dilerami Opla :hmm: 

 

A ja myślę że nowy właściciel może powypowiadać wiele umów dealerskich, a innych zmusić do sprzedaży obydwu marek.

Dzisiaj dzwoniła Pani z opla żeby zapytać czy zrobić mi ofertę na tą astrę którą jeździłem. Zapytałem kiedy zaczynają wyprzedaż rocznika. Powiedziała że w tym roku wyjątkowo nie wie kiedy to będzie i jak to będzie wyglądać, bo szykują się poważne zmiany w polityce sprzedażowej. I ogólnie będzie się działo - niekoniecznie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/4/2017 o 20:03, Jaruga napisał:

I ogólnie będzie się działo - niekoniecznie dobrze.

 

Pewnie pójdą w ślady właściciela - PSA - cenniki z sufitu... i brak rabatów, albo symboliczne.

Jak tak dalej pójdzie, nalepszą opcją zakupu nowego auta będzie VW... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎04‎/‎09‎/‎2017 o 20:03, Jaruga napisał:

 

Powiedziała że w tym roku wyjątkowo nie wie kiedy to będzie i jak to będzie wyglądać, bo szykują się poważne zmiany w polityce sprzedażowej. I ogólnie będzie się działo - niekoniecznie dobrze.

 

To raczej standardowa zagrywka sprzedwcy, zeby wywrzec presje ;]

Ja kupowalem Astra na wyprzedazy rocznika I jak patrze na ceny to wiele sie nie roznia od tego co mozesz miec teraz, wiec nie ma sensu czekac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, iwik napisał:

 

Pewnie pójdą w ślady właściciela - PSA - cenniki z sufitu... i brak rabatów, albo symboliczne.

Jak tak dalej pójdzie, nalepszą opcją zakupu nowego auta będzie VW... :hehe:

W tym roku jest szaleństwo zakupowe. Rynek samochodów idzie na rekord, więc nie muszą się starać o klienta ;]

Ja już prawie byłem zdecydowany na VW, ale że tam trzeba czekać kilka miesięcy, to dalej zwiedzałem salony i w Hyundai trafiłem na dobrą ofertę z dostawą prawie od ręki :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojeździłem dzisiaj trochę w trasie.

IMO rewelacja.

Do wyprzedzania włączam tryb Sport i auto idzie jak przecinak - automat i diesel z dużym momentem obrotowym robią robotę ;]

Do spokojnej jazdy włączam tempomat i asystenta pasa ruchu i auto samo jedzie i pilnuje, by trzymać się pasa korygując kierunek kierownicą :ok:

Spalanie jak na razie wychodzi mi 6,5 l/100 km, co przy tej masie jest fajnym wynikiem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.