Skocz do zawartości

[G] 1,4 '01 - Brak mocy, jakby nie palił na jeden cylinder


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pacjent jak w podpisie

 

Awarie zauważyła żona i twierdzi, że z dnia na dzień

 

Na moje ucho jakby nie chodził na jeden cylinder, otworzyłem więc machę i chciałem po kolei "fajki" ściągać i brać na ucho czy na jakimś jest różnica :) Jednak po otwarciu maski i zdjęciu osłony i tak musiałem w necie poszukać aby się dowiedzieć, że tu jakaś cewka w całości ściągana :). Po wykręceniu świec włożyłem je wszystkie znów w cewkę, zmostkowałem, dałem masę (to też z netu :) ) no i okazało się, że na wszystkich iskra regularna i identyczna. Profilaktycznie jednak dałem nowe świeczki NGK w komplecie za 50 zeta ale niestety bez zmian

 

Na jałowym zwykle chodzi jakby na 3, terkocze, trzęsie się, czasami normalnie, jak się gwałtownie gazuje to czuć, że wolniej wchodzi na obroty. Po puszczeniu gazu z bardzo wysokich obrotów potrafi ze 2 razy "strzelić". Takie porównanie mi w głowie utkwiło sam nie wiem skąd i czy poprawnie :)

 

Płynu nie ubywa, olej normalny, odpala pięknie, objawy identyczne zarówno na benzynie jak i gazie

 

Auto robi dziennie 2x12km, nocki spędza w suchym garażu

 

Podczas jazdy i mocniejszym wciśnięciu pedału przyspieszenia mrugał "czek", przy puszczeniu przestawał

 

Daaaaawno temu kończyłem samochodówkę ale praktyki zero

 

Jakieś podpowiedzi?

 

Dałbym do mechanika ale nas zaprzyjaźniony dopiero za tydzień wraca z wakacji a nie chce mi się żony codziennie wozić do biura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sprawdzić cewkę na powietrzu, to zamiast świec wstaw np: gwoździe (albo zdejmij fajki) i zostaw przerwę do masy ok 1,5cm. Wtedy sprawdź, czy jest iskra.

Obejrzyj fajki (boki i oba końce), czy nie ma przypaleń, czarnych śladów itp.

Check miga gdy wypadają zapłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Orochimaru napisał:

Jeśli chcesz sprawdzić cewkę na powietrzu, to zamiast świec wstaw np: gwoździe (albo zdejmij fajki) i zostaw przerwę do masy ok 1,5cm. Wtedy sprawdź, czy jest iskra.

Obejrzyj fajki (boki i oba końce), czy nie ma przypaleń, czarnych śladów itp.

Check miga gdy wypadają zapłony.

 

Świece jednolicie wyglądające bez nagaru itd

 

Fajki wyglądają bardzo elegancko

 

W tym aucie sam jakoś odczytam błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem kod na mrugnięcia z wciśniętym gazem i hamulcem

 

10 - 3 - 10 - 10 czyli 0300

 

czyli jak znalezłem w necie

:

P0300 - Wykryte przypadkowe/wielokrotne wypadanie zapłonów na cylindrach

 

ktoś? Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, technix napisał:

cewkę  kup,  ja  też  zmieniałem,  dawno temu 

 

Kupić mogę, nie ma problemu, nawet mogę wymienić

 

Pytanie tylko czy w tym tkwi problem

 

Na zdrowy, chłopski rozum intuicyjnie czuję, że problem nie tkwi w cewce ale ja się nie znam :)

 

Auto ma na liczniku nieco ponad 200, faktycznie z pewnością nieco więcej, cewka z pewnością była wymieniana gdyż są na niej jakieś opisy flamastrem tak jak czynią to na "szrotach"

 

Pewny, że to cewka?

 

Postaram się kupić w okolicy na jakimś złomie o ile dadzą mi gwarancję, że jak poprawy nie będzie to przyjmą zwrot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, technix napisał:

aha,  to jednak nie kupuj,  jak  Ty na szrot  chcesz jechać  po " nową"  cewkę,  to  zostań  przy tej co masz i czuj się  jak  użytkownik  1.0 12V  3 cylindry 

 

hohoho

 

dowcipny jesteś :)

 

Mam nowy oryginał kupić do 16 letniego auta robiącego maks 6 tysi rocznie maksymalnie na odległość 12km od domu? Może jeszcze w serwisie Opla razem z diagnozą, wymianą i myciem auta na koniec?

 

Czy może Twoim zdaniem lepszy będzie nowy zamiennik zamiast używanego, sprawnego oryginału?

 

Porady w tym tonie to spokojnie możesz sobie darować :)

 

Nie masz nic rzeczowego do powiedzenia to nie pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,  uważam,  że  nowy  markowy  zamiennik  będzie  lepszy,  niestety  to nie  DIS z astry  f  i słabe  szanse  na złomie na sprawny. 

Chyba,  że  będziesz  płacił  max  50 zł  za używkę to  jak masz czas  to  możesz się  bawić w podmiany. 

Pamiętaj  tylko,  że  podczas  tych  zabaw  auto  cały czas jest niesprawne,  co  jak  mniemam jest  Wam  uciążliwe  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotrulex napisał:

 

Kupić mogę

 

To jest cewka do Twojego silnika Co prawda używam PWN tej firmy i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć.

Może cena nie będzie dla Ciebie zaporowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trychu napisał:

technix- odpuść. nie nasze pieniądze.

ale  mi  właśnie  chodzi  o to  żeby  nie  wtopił kasy,  jak  za używkę da 100 czy  więcej  to to nie ma sensu 

Jak wypadają  zapłony to albo  świece (zmienił) albo  cewka (do zmiany)  albo  brak kompresji  na danym cylindrze  ( do  sprawdzenia).

Ale jak stało się to  nagle,  to raczej  cewka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pięknie dziękuję za chęć niesienia pomocy

 

Po wymianie cewki maszyna chodzi poprawnie

 

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie

 

Z mojej strony temat do zamknięcia :) i oby nic się nie zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jedno

 

Wykasowałem napis INSP, który pokazywał się przez chwilę w miejscu gdzie jest kasowalny przebieg km

 

Ten napis to chyba dużo wcześniej wyskakiwał i raczej nie związany z opisywaną awarią

 

Check podczas kilku pierwszych uruchomień się palił, później zgasł

 

To samo się kasuje? Czy jest jakoś w pamięci do momentu skasowania?

 

Idzie to zrobić samemu czy tylko ktoś kto ma jakiś specjalny program?

 

Niewykasowanie jest istotne?

 

Zasadniczo w tym aucie mrugające lampki czy ich brak absolutnie nam nie przeszkadza - auto ma tylko i wyłącznie jeździć malutkie przebiegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, technix napisał:

insp to  przypominajka wymiany  oleju  możesz  ją skasować sam  bez  żadnych  kompów,  check  sam się  skasuje po iluś tam  odpaleniach ( o ile  usunąłeś usterkę) 

 

Dzięki

 

Tak jak pisałem INSP już wykasowałem

 

CHECK już się nie zapala. Po kilku uruchomieniach (z pewnością mniej niż 10-ciu) tak jak piszesz się skasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.