Skocz do zawartości
polcomp

Jaki płyn do spryskiwaczy szyb ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zobaczyłem maske koło wylotu spryskiwaczy po jakimś czasie to zobaczyłem taki dziwny nalot,nie domyłem tego.Jaki polecacie płyn,żeby nie zostawiał sladów po sobie na lakierze i gdzie go kupić.

Pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie kupuj najtańszych płynów do spryskiwaczy. 

Ja odkąd używam Sonaxa to nigdy nie było problemów z zaciekami, ani też z działaniem sprysków czy to lamp czy szyby.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 16.05.2017 o 19:06, polcomp napisał:

Jak zobaczyłem maske koło wylotu spryskiwaczy po jakimś czasie to zobaczyłem taki dziwny nalot,nie domyłem tego.Jaki polecacie płyn,żeby nie zostawiał sladów po sobie na lakierze i gdzie go kupić.

Pzdr.

właśnie z tego powodu wyleczyłem się z kupowania gotowych płynów:skromny: Sam sobie mieszam i mam święty spokój z zaschniętymi owadami, kupami, tłustymi plamami i po sokach z drzew, czy też wiem, że zimą nie zamarznie mimo, że mróz ledwo złapał deklarowaną przez producenta temperaturę i nie zamarza na szybie:skromny: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
32 minuty temu, r1sender napisał:

Sam sobie mieszam

Napisz co mieszasz :skromny:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
35 minut temu, Tilok napisał:

Napisz co mieszasz :skromny:

na zimę na 5 litrowy baniak - 0,5 litra IPA (alkohol izopropylowy 90%) + 50-70 ml koncentratu APC, resztę baniaka wodą uzupełniam. Na lato to samo z tym, że alkoholu mniej, tyle ile APC:skromny:  Przez zimę schodzi mi jeden 5 litrowy baniak izopropylenu na dwa auta- wystarcza go na ok. 50 litrów płynu. IPA to koszt ok 45 zł z przesyłką, koncentrat APC w zależności jaka pojemnośc. Jego akurat do prania tapicerek, mycia uzywam, żona do kuchni mi podbiera. Nie śmierdzi za bardzo, a jak wrażliwy nos masz to z apteki jakiś olejek zapachowy kup i kilka kropel do baniaka zapuść.

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 16 maja 2017 o 19:06, polcomp napisał:

Pzdr.

Jak kolega niżej napisał równiez polecam Sonax. Używam od początku jak mam Chevroleta zero zacieków na masce.Psik Psik używałem w Lanosie ale się zepsuł i brzydko mył szybę (Sonax według mnie lepiej się sprawdza mniej go idzie)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 16.06.2017 o 23:33, r1sender napisał:

baniak izopropylenu

izopropanolu !

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 16.06.2017 o 23:33, r1sender napisał:

na zimę na 5 litrowy baniak - 0,5 litra IPA (alkohol izopropylowy 90%) + 50-70 ml koncentratu APC, resztę baniaka wodą uzupełniam. Na lato to samo z tym, że alkoholu mniej, tyle ile APC:skromny:  Przez zimę schodzi mi jeden 5 litrowy baniak izopropylenu na dwa auta- wystarcza go na ok. 50 litrów płynu. IPA to koszt ok 45 zł z przesyłką, koncentrat APC w zależności jaka pojemnośc. Jego akurat do prania tapicerek, mycia uzywam, żona do kuchni mi podbiera. Nie śmierdzi za bardzo, a jak wrażliwy nos masz to z apteki jakiś olejek zapachowy kup i kilka kropel do baniaka zapuść.

I to dobrze zmywa owady? Muszę chyba spróbować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 21.06.2017 o 14:05, Kysior napisał:

I to dobrze zmywa owady? Muszę chyba spróbować.

dobrze:skromny:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 22.06.2017 o 20:32, r1sender napisał:

dobrze:skromny:

a sprawdzałeś czymś temp. zamarzania tej proporcji 0,5/5? Bo tak na moje oko to sporo za mało, 50:50 powinno dawać około -20*C dla etanolu to jest bodaj 40:60

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Ozarek napisał:

a sprawdzałeś czymś temp. zamarzania tej proporcji 0,5/5? Bo tak na moje oko to sporo za mało, 50:50 powinno dawać około -20*C dla etanolu to jest bodaj 40:60

miałem wlane w zimę i nic nie zamarzło:oki: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
40 minut temu, r1sender napisał:

miałem wlane w zimę i nic nie zamarzło:oki: 

dziwna sprawa, bo taka proporcja 10:90 izopropanolu do wody powinna zamarzać przy -5*C swoje też pewnie robi  APC, ale składu nie znam więc ciężko coś wnioskować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Ozarek napisał:

dziwna sprawa, bo taka proporcja 10:90 izopropanolu do wody powinna zamarzać przy -5*C swoje też pewnie robi  APC, ale składu nie znam więc ciężko coś wnioskować.

nie odpowiem Tobie, były mrozy po -27 i nic sie nie działo złego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 16.05.2017 o 19:06, polcomp napisał:

Pzdr.

SONAX, Turtle Wax :ok:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta