Skocz do zawartości

Aleksiej Łukjaniuk - wystartuje jeszcze w tym sezonie?


volcan

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.05.2017 o 20:00, Olas1 napisał:

Szkoda, świetny zawodnik. Ale znając sportowców to pewnie za 3 dni będzie "jak młody bóg" :) 

3mam kciuki 

 

Obawiam się, że nie - połamana lewa nowa, mocno uszkodzone prawe kolano, poważne stłuczenie płuc. Pilot poparzone nogi, otwarte złamania. Naprawdę solidny dzwon - zresztą czołówka dwóch rajdówek, które idą pełnym ogniem nie może nie mieć poważnych konsekwencji.

 

Liczę na to, że mimo wszystko w miarę szybko chłopaków poskładają i jeszcze ich w tym roku na trasach zobaczymy.

 

A tak swoją drogą... w ciągu praktycznie pół roku dwa bliźniacze wypadki, dwie ofiary śmiertelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wykluczał. Tam gdzie normalny człowiek składałby się i rehabilitował parę 2-3 lata, sportowcowi trzeba kilka miesięcy. Wcale się ni zdziwię jeśli pod koniec sezonu gdzieś go zobaczymy na trasie. Szkoda tylko, że sezon stracony. Mogłaby być ciekawa walka o Mistrza Europy - Kajto vs. Łukjaniuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Niektórzy wątpili, że Łukjaniuk wróci w tym sezonie po tak ciężkim wypadku, ja też myślałem, że jeżeli już to dopiero gdzieś pod koniec sezonu, a tu proszę - 2,5 miesiąca po wypadku Łukjaniuk wraca podczas Rajdu Rzeszowskiego 8] http://rajdy.autoklub.pl/news/lukjaniuk-potwierdzil-zgloszenie,78136

Można powiedzieć, że chłop "nie gniotsia i nie lamiotsia" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olas1 napisał:

Jadę na Rzeszowski :) obejrzymy gościa z bliska :)

Niezła lista zgłoszeń, będzie co oglądać!

Obsada zapowiada się mocna, bo to runda ME: Bruno Maghalaes (aktualny lider ME), Kajto, Mads Ostberg, Bryan Bouffier - to faworyci. Do tego wracający Łukjaniuk. Załóg w samochodach R5 ma być ponad 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla niego i rehabilitantów.

Niestety nie dam rady pojechać na Rzeszowski. Harmonogram jest taki, że nie ma opcji bez urlopu :(  sobota też się mega wcześnie zaczyna, że żeby dojechać na miejsce trzebaby o 3 w nocy ruszyć :hehe: nawet sprawdzalem samolot i wypożyczenia auta - i nawet godzinowo by było do ogarnięcia ale koszty rosną więc odpuściłem i będę śledził przez internety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sobotę warto obejrzeć? Gdzie się udać? Ja dopiero dziś wieczorem dojeżdżam, więc tylko jeden dzień rajdowy.

No i impreza po rajdowa :) wódzia z pomarańczą... rzeszowski przysmak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety Łukjaniuk poszedł jak ruska rakieta - po wygraniu 1 OS, na drugim OS rajdu wyleciał w kosmos na zakręcie. Jak później przyznał zrobił błąd w opisie trasy - za kręt opisał sobie jako za szybki. W efekcie był rów, koziołkowanie i było po rajdzie, bo samochód został tak zniszczony, że odbudowa nie była możliwa. Załoga bardzo nie ucierpiała - kierowcy i pilotowi na pamiątkę zostało parę siniaków.

 

A rajd wygrał Bryan Bouffier, który ogłosił że na końcówkę tegorocznego sezonu wraca na trasy RSMP. Drugie miejsce dla Kajto, co pozwoliło awansować na fotel lidera Mistrzostw Europy. Dotychczasowy lider  - Bruno Magalhaes skończył rajd na 10 miejscu i stracił prowadzenie w mistrzostwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.