Skocz do zawartości

[KzAK] Kosa spalinowa.


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać :)

 

Jak w tytule - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przydała by się jakaś kosa do koszenia :phi: okazjonalnego kilkuset m.kw.

Moc? Pojemność? Szerokość koszenia? Jakaś marka, którą należy omijać szerokim łukiem?

Troszkę przewertowałem internety i wybór jest przeogromny... powiedzmy, że nie musi to być sprzęt z najwyższej półki cenowej :phi:

 

Pozdrawiam - romano11 :papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkaset mkw kosą? Trochę dużo.

Ale jak już chcesz, to musisz wziąć coś większego.

Z tanich, to np. jakiś NAC.

Ja mam NAC z serii WLBC 520, daje radę, ale jest trochę ciężka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No działka ma 398 metrów :phi: trawy ile tam będzie - 3/4? + "miedza" za płotem - no niech będzie razem 400 metrów. Jednak "miedza" jest dość nierówna, więc dlatego kosa, a nie kosiarka, a spalinowa, ponieważ działkę mam niezelektryfikowaną (niestety).

Takie cuś jest warte zainteresowania? https://www.leroymerlin.pl/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-traktorki-kosy/kosy-spalinowe/kosa-spalinowa-2-kw-53-cm3-nac,p434483,l1546.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, romano11 napisał:

No działka ma 398 metrów :phi: trawy ile tam będzie - 3/4? + "miedza" za płotem - no niech będzie razem 400 metrów. Jednak "miedza" jest dość nierówna, więc dlatego kosa, a nie kosiarka, a spalinowa, ponieważ działkę mam niezelektryfikowaną (niestety).

Takie cuś jest warte zainteresowania? https://www.leroymerlin.pl/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-traktorki-kosy/kosy-spalinowe/kosa-spalinowa-2-kw-53-cm3-nac,p434483,l1546.html

Mniej więcej coś podobnego mam, tyle, że starszą wersję.

Minusem tej kosy jest duża masa przy stosunkowo niedużej mocy ;]

Ale cena dobra :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 9 lat taniego NACa, odpala zawsze bez problemu. W komplecie była tarczka do chaszczy i badziewny bęben z żyłką. Wymieniłem bęben z żyłką i koszę dalej ;).

Zwróć uwagę na wagę, wykonanie, szerokość koszenia, możliwość składania/wielkość (jak będziesz woził) no i moc - choć przy tylu metrach to każdą dasz radę. Moja jest dość słaba, ale kosiłem nią duże pole jak i co kilka tyg wykaszam kawałem lasu z chaszczami i trawą.

Wygląda identycznie jak z twojego linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

Ja używam od 9 lat taniego NACa, odpala zawsze bez problemu. W komplecie była tarczka do chaszczy i badziewny bęben z żyłką. Wymieniłem bęben z żyłką i koszę dalej ;).

 

Ja po kilku latach musiałem kupić nową głowicę. W starej ułamał się jeden zaczep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomrad napisał:

W moim NAC-u podobnie. Po 3 latach bęben z żyłką się rozsypał, ale silnik po zimie odpala praktycznie bezproblemowo.

Tylko trzeba uważać na pozycję dźwigni ssania.

U mnie ssanie włączone jest w pozycji OFF, a wyłączone w pozycji ON.

Dopiero serwisant mi pokazał, bo silnik się dusił ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Tylko trzeba uważać na pozycję dźwigni ssania.

U mnie ssanie włączone jest w pozycji OFF, a wyłączone w pozycji ON.

Dopiero serwisant mi pokazał, bo silnik się dusił ;]

może naklejkę odwrotnie przykleili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sherif napisał:

może naklejkę odwrotnie przykleili.

To w plastiku.

Ja to teraz rozumiem - OFF kosa wyłączona (ssanie włączone) - ON kosa pracuje (ssanie wyłączone) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sherif napisał:

Zwróć uwagę na wagę, wykonanie, szerokość koszenia, możliwość składania/wielkość (jak będziesz woził) no i moc - choć przy tylu metrach to każdą dasz radę.

 

Co do mocy, to widziałem NAC max.3KM, ale już odpowiednio droższe, niż ta, którą podlinkowałem: ma 2,7KM, więc nie powinno być źle... :phi:

Przy okazji: jaki olej stosujecie do mieszanki? Jakiś wypasiony syntetyk, czy jakikolwiek do dwusuwów? Mixol? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, romano11 napisał:

 

Co do mocy, to widziałem NAC max.3KM, ale już odpowiednio droższe, niż ta, którą podlinkowałem: ma 2,7KM, więc nie powinno być źle... :phi:

Przy okazji: jaki olej stosujecie do mieszanki? Jakiś wypasiony syntetyk, czy jakikolwiek do dwusuwów? Mixol? :hehe:

 

JA mam pierwszy lepszy co był w sklepie .. chyba Castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, romano11 napisał:

 

Co do mocy, to widziałem NAC max.3KM, ale już odpowiednio droższe, niż ta, którą podlinkowałem: ma 2,7KM, więc nie powinno być źle... :phi:

Przy okazji: jaki olej stosujecie do mieszanki? Jakiś wypasiony syntetyk, czy jakikolwiek do dwusuwów? Mixol? :hehe:

Olej do dwusuwów - 2T.

Jest do kupienia np. na Lotosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2017 o 15:05, romano11 napisał:

Przy okazji: jaki olej stosujecie do mieszanki? Jakiś wypasiony syntetyk, czy jakikolwiek do dwusuwów? Mixol? :hehe:

 

Mam kosę NAC WLBC580B-2ZXU spisuje się bardzo fajnie, raz tylko zepsuł się starter ale to koszt kilkunastu złotych (i tak wymienili na gwarancji).

A oleju używam xado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kosę Demon, co prawda na pewno nie ma 5.2KM ze specyfikacji a z mojego doświadczenia poniżej 2KM (pracowałem kilka lat w serwisie sprzętu ogrodowego) ale jak na chińczyka jest dobrze wykonana i sprawnie sobie radzi w terenie. Ma trochę wyposażenia dodatkowego ale na pewno trzeba dokupić lepszą żyłkę. Użytkuję ją już 3 sezon i wszystko z nią Ok, po zimie odpala od 3-4 pociągnięcia startera, nie rozregulowuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.
Co z żyłek polecasz ? Zamierzam kosić pokrzywy i wyższą trawę wzdłuż podmurówki i drzewek.

Często czytam o konieczności wymiany bębna z żyłką ze względu na delikatność tego pierwszego. 
Poważnie tak z tym kiepsko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, analfabeta napisał:

Dziękuję za informację.
Co z żyłek polecasz ? Zamierzam kosić pokrzywy i wyższą trawę wzdłuż podmurówki i drzewek.

Często czytam o konieczności wymiany bębna z żyłką ze względu na delikatność tego pierwszego. 
Poważnie tak z tym kiepsko ?

Głowicę wymieniasz jak się rozleci ;]

U mnie po kilku latach wymieniłem na taką, która jest łatwa w nawijaniu nowej żyłki.

Żyłkę mam jakąś grubszą, kwadratową z profilu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, analfabeta napisał:

Dziękuję za informację.
Co z żyłek polecasz ? Zamierzam kosić pokrzywy i wyższą trawę wzdłuż podmurówki i drzewek.

Często czytam o konieczności wymiany bębna z żyłką ze względu na delikatność tego pierwszego. 
Poważnie tak z tym kiepsko ?

Z żyłek to fajnie sie sprawdza Oregon Duoline i Flexiblade czy jakoś tak ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać
 
Jak w tytule - na co zwracać uwagę przy zakupie?
Przydała by się jakaś kosa do koszenia :phi: okazjonalnego kilkuset m.kw.
Moc?
 
Pozdrawiam - romano11 :papa:
 

Jak ja kupowałem to ważne była dla mnie wielozadaniowosc, mobilność i możliwość jej składania dlatego wziąłem model husqvarna 327ldx. Do kupiłem przystawkę do cięcia gałęzi i mam też z niej piłkę do obrzynania drzewek. Obecnie ma już ponad 7 lat i pali nadal na dotyk. Ale ma ciut za mała moc. Przy wyższej trawie się trochę dusi, nadal tnie jak dzika ale silnik zwalnia. Żyłki zakładam 3mm nylonowe. Ostatnio gość w sklepie powiedział, że nieużywana żyłkę powinno się trzymać w wodzie. Wówczas nie twardnieja i na dłużej starczaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2017 o 10:34, rwIcIk napisał:

Tylko trzeba uważać na pozycję dźwigni ssania.

U mnie ssanie włączone jest w pozycji OFF, a wyłączone w pozycji ON.

Dopiero serwisant mi pokazał, bo silnik się dusił ;]

I tutaj piszę - Sprawdzam :)
Kupiłem dziś tego Drago.... Demona.
Skręcony. Mieszanka zrobiona. i Odpalamy.

Dźwignia ssania (wg piktogramów na ON i na dół) włączona i silnik po 5 pociągnięciach zaczął gadać.

Ale...... Okazuje się, że to wbrew instrukcji gdzie załączone ssanie to pozycja do góry czyli OFF.

Ale...... Odpalić jestem w stanie jedynie w pozycji ON (czyli bez ssania) gdzie obroty rosną i głowica tnąca zaczyna się obracać.,
Rozgrzanie kosy nie przynosi rezultatu (3 min), a ustawienie ssania w pozycji OFF (czyli włączone wg instrukcji) gasi maszynę.

 

Co za czort ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, analfabeta napisał:

I tutaj piszę - Sprawdzam :)
Kupiłem dziś tego Drago.... Demona.
Skręcony. Mieszanka zrobiona. i Odpalamy.

Dźwignia ssania (wg piktogramów na ON i na dół) włączona i silnik po 5 pociągnięciach zaczął gadać.

Ale...... Okazuje się, że to wbrew instrukcji gdzie załączone ssanie to pozycja do góry czyli OFF.

Ale...... Odpalić jestem w stanie jedynie w pozycji ON (czyli bez ssania) gdzie obroty rosną i głowica tnąca zaczyna się obracać.,
Rozgrzanie kosy nie przynosi rezultatu (3 min), a ustawienie ssania w pozycji OFF (czyli włączone wg instrukcji) gasi maszynę.

 

Co za czort ?

I słusznie, bo OFF to ssanie włączone.

Jest ciepło, więc udało Ci się odpalić bez ssania ;]

Gdy będzie zimna, podpompuj, ustaw OFF i odpal. 

Potem zmniejsz ssanie do połowy i pozwól kosie chwilę się rozgrzać.

A potem wyłącz ssanie (pozycja ON) i możesz kosić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 21:56, merkava1 napisał:

Polecam produkty firmy Stiga-jutro wrzucę model jaki posiadam

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

 

Stiga jest bardzo w porządku.

Kosiarka elektryczna działa już z 15 lat.

Kosiarka spalinowa (jeden z większych modeli) kosi dobrych kilka lat.

Kosa podobnie jak kosiarka spalinowa, tylko minusem jej jest to, że jest niesamitym pijakiem... ale to domena chyba każdej kosy z silnikiem 2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mazi napisał:

 

Kosa podobnie jak kosiarka spalinowa, tylko minusem jej jest to, że jest niesamitym pijakiem... ale to domena chyba każdej kosy z silnikiem 2T.

Moja kosa pije prawie litr paliwa na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, analfabeta napisał:

I tutaj piszę - Sprawdzam :)
Kupiłem dziś tego Drago.... Demona.
Skręcony. Mieszanka zrobiona. i Odpalamy.

Dźwignia ssania (wg piktogramów na ON i na dół) włączona i silnik po 5 pociągnięciach zaczął gadać.

Ale...... Okazuje się, że to wbrew instrukcji gdzie załączone ssanie to pozycja do góry czyli OFF.

Ale...... Odpalić jestem w stanie jedynie w pozycji ON (czyli bez ssania) gdzie obroty rosną i głowica tnąca zaczyna się obracać.,
Rozgrzanie kosy nie przynosi rezultatu (3 min), a ustawienie ssania w pozycji OFF (czyli włączone wg instrukcji) gasi maszynę.

 

Co za czort ?

Mój Demon ma ON (dźwignia do góry) włączone ssanie, OFF (dźwignia na dół) wyłączone ssanie. W tych Chińczykach ssanie zawsze jest włączone z dźwignią ustawioną do góry, niezależnie jak jest opisane.  Przy odpalaniu naciśnij ze 3-4 razy na ręczną pompkę paliwa, dźwignia ssania do góry, szarpnij starterem ze 2-3 razy i jak tylko minimalnie silnik będzie próbował zaskoczyć to ssanie do połowy albo nawet całkiem na dół i odpali od pierwszego szarpnięcia. Nie dodawaj gazu ok 1 min niech sobie popyrka. Jak miałeś ssanie do połowy to dźwignia na dół i do roboty. Przez pierwsze 2 zbiorniki nie trzymaj jej na max obrotach cały czas tylko od 1/2 do max gaz cyklicznie po 3-4 sec przez kilka min a później ze 2-3 min na wolnych obrotach, nie gaś bezpośrednio po ostrym gazowaniu. Jak się dobrze dotrze silnik to będzie długo służył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2017 o 10:34, rwIcIk napisał:

Tylko trzeba uważać na pozycję dźwigni ssania.

U mnie ssanie włączone jest w pozycji OFF, a wyłączone w pozycji ON.

Dopiero serwisant mi pokazał, bo silnik się dusił ;]

 

Tak samo mam :) Też NAC. Oglądnąłem kiedyś Stigę - okazało się, że to taki sam chińczyk, tylko w żółtej obudowie ;) Różnica np. NAC vs Stiga to jest na pewno głowica na żyłkę (w NAC-u wymiana na fajny model automatyczny to poniżej 50 złotych) i szelki - NAC ma dość prymitywne z pasków parcianych, aczkolwiek po odpowiednim wyregulowaniu da się tego używać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał:

I słusznie, bo OFF to ssanie włączone.

Jest ciepło, więc udało Ci się odpalić bez ssania ;]

Gdy będzie zimna, podpompuj, ustaw OFF i odpal. 

Potem zmniejsz ssanie do połowy i pozwól kosie chwilę się rozgrzać.

A potem wyłącz ssanie (pozycja ON) i możesz kosić :) 

 

Mam podobną kosę, 3 lata bezproblemowego używania. Ten numer ze ssaniem opisanym odwrotnie znam, ale przy okazji tej dyskusji -  jak zmniejszyć ssanie do połowy, jeżeli są tylko dwie pozycje przełącznika - on i off? BTW głowicę zamieniłem na taką wymyślną metalową tarczę z allegro z bardzo prostym mocowaniem żyłki dającym w sumie 8 "ostrzy". Dzięki temu kosi lepiej i nie wiem, co to uszkodzenia głowicy albo pracochłonne nawijanie żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, ale z tego wszystkiego nagram chyba filmik.

Z Waszych porad wynika, że gaśnie w momencie jak dam mu ssanie (dźwignia do góry).
Jak odpalona z dźwignią do dołu to pracuje wyraźnie na podwyższonych obrotach (jakby na ssaniu) co powoduje obracanie głowicy tnącej.

Pozwoliłem się jej rozgrzać itp. Było już trochę ciemno, ale dało się zobaczyć spaliny (jasne).

 

PS. Instrukcja obsługi, a szczególnie wyłączenia gwarancyjne to mega dupochron dla "producenta".

Przeczytałem od dechy do dechy i tyle punktów wymagałoby doprecyzowania, że pół tekstu musiałbym pokreślić zakreślaczem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też w temacie kosy...

Planuje kupić coś po taniości, żeby sporadycznie skosić 8 arów (jak coś zbuduje, to będzie mniej)

Czytam, pytam i obecnie wybieram pomiędzy dwoma modelami:

1. Demon 5.2KM DEMON RQ580

http://allegro.pl/show_item.php?item=5367421112 z ceną za komplet 345 złotych

2. Powermat PM-KS-520HAV 5,2KM

http://sklep.powermat.pl/pl/kosa-spalinowa-powermat-pm-ks-520hav-5-2km-antywibracja.html za 480 złotych z szelkami i osłoną na twarz

 

Pytanie co wybrać, może wprawne oko praktyków coś dostrzeże w specyfikacji coś istotnego?

Warto płacić więcej za powermata i dokupić do niego szelki, czy zestaw demona wystarczy do amatorskiego użytku?

 

ps.

michbaran świetna instrukcja docierania silnika- BRAWO za opis!

 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAC ze zdjęcia to jak dla mnie kopiuj/wklej Demon. (jednak oznaczenia ON/OFF są odwrotnie)

 

 

 

Mojego dziś pomęczyłem i w pozycji (wg obrazka wyżej) SSANIE - nie jestem w stanie jej uruchomić. Dopiero w ok. połowie mogę odpalić silnik, który sobie delikatnie pyrka.
Zjechanie dźwignią do dołu zwiększa obroty i bęben zaczyna się kręcić. Gdy jest w połowie to dodanie gazu spowalnia obroty, a dłuższe przytrzymanie gazu zadusza silnik.

 

PS. Właśnie uploaduje filmik na YT. Jak skończy to podrzucę linka.

rq580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, analfabeta napisał:

Ten NAC ze zdjęcia to jak dla mnie kopiuj/wklej Demon.

 

Mojego dziś pomęczyłem i w pozycji (wg obrazka wyżej) SSANIE - nie jestem w stanie jej uruchomić. Dopiero w ok. połowie mogę odpalić silnik, który sobie delikatnie pyrka.
Zjechanie dźwignią do dołu zwiększa obroty i bęben zaczyna się kręcić. Gdy jest w połowie to dodanie gazu spowalnia obroty, a dłuższe przytrzymanie gazu zadusza silnik.

 

Tak ma być, na ssaniu powinien silnik gasnąć po dodaniu gazu (nawet w połowie ssania). Z tymi podwyższonymi obrotami to zobacz czy nie masz gdzieś skręconej linki  od gazu (od rączki ze spustem gazu  do przepustnicy), ew. spróbuj delikatnie inaczej poprowadzić linkę, ostatnie co może być to źle wyregulowane wolne obroty, ale tym nie musisz się przejmować, żadnych skutków ubocznych nie ma poza delikatnie wyższymi wolnymi obrotami i kręceniem się wału na wolnych obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michbaran napisał:

 

Tak ma być, na ssaniu powinien silnik gasnąć po dodaniu gazu (nawet w połowie ssania). Z tymi podwyższonymi obrotami to zobacz czy nie masz gdzieś skręconej linki  od gazu (od rączki ze spustem gazu  do przepustnicy), ew. spróbuj delikatnie inaczej poprowadzić linkę, ostatnie co może być to źle wyregulowane wolne obroty, ale tym nie musisz się przejmować, żadnych skutków ubocznych nie ma poza delikatnie wyższymi wolnymi obrotami i kręceniem się wału na wolnych obr.

ale przecież można skręcić wolne obroty, w miejscu gdzie jest śruba regulacyjna jest wycięcie w osłonie filtra powietrza, odpalić, wykręcić tak aby sprzęgło odpuściło. można się jeszcze pokusić o regulację składu mieszanki na wysokich obrotach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, konda napisał:

Pytanie co wybrać, może wprawne oko praktyków coś dostrzeże w specyfikacji coś istotnego?

Warto płacić więcej za powermata i dokupić do niego szelki, czy zestaw demona wystarczy do amatorskiego użytku?

 

 

Do Twojego użytku wystarczy ten Demon, w obu są prawie dokładnie te same silniki (może nawet z tej samej fabryki), demon ma więcej dodatków i szelki (nie jakieś super ale są), na tym pasku z powermata długo nie podziałasz. A różnica w cenie zostanie na ew. dokupienie dobrej głowicy na żyłkę, chociaż demon ma 2 w zestawie to przy takiej małej powierzchni nie zajedziesz ich w kilka sezonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 4thelement napisał:

ale przecież można skręcić wolne obroty, w miejscu gdzie jest śruba regulacyjna jest wycięcie w osłonie filtra powietrza, odpalić, wykręcić tak aby sprzęgło odpuściło. można się jeszcze pokusić o regulację składu mieszanki na wysokich obrotach....

Pewnie że można, ale szkoda żeby kolega  bez doświadczenia rozregulował skład mieszanki przez takie regulacje (jest duża szansa że fabrycznie jest ustawiona prawidłowo), a lekko podwyższone obroty nie są absolutnie szkodliwe w porównaniu do nieprawidłowego składu mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michbaran napisał:

Pewnie że można, ale szkoda żeby kolega  bez doświadczenia rozregulował skład mieszanki przez takie regulacje (jest duża szansa że fabrycznie jest ustawiona prawidłowo), a lekko podwyższone obroty nie są absolutnie szkodliwe w porównaniu do nieprawidłowego składu mieszanki

wystarczy zerknąć do instrukcji, w chińczykach zawsze jest procedura regulacji gaźnika....toć to proste jak sex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 4thelement napisał:

wystarczy zerknąć do instrukcji, w chińczykach zawsze jest procedura regulacji gaźnika....toć to proste jak sex

 

Po wczorajszej lekturze instrukcji przejrzałem ją jeszcze raz. Brak informacji o regulacji gaźnika czy wolnych obrotów.
W pracy trafiłem na starszą wersję na elektrodzie i tam te informacje już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, analfabeta napisał:

Ten NAC ze zdjęcia to jak dla mnie kopiuj/wklej Demon. (jednak oznaczenia ON/OFF są odwrotnie)

 

Mojego dziś pomęczyłem i w pozycji (wg obrazka wyżej) SSANIE - nie jestem w stanie jej uruchomić. Dopiero w ok. połowie mogę odpalić silnik, który sobie delikatnie pyrka.
Zjechanie dźwignią do dołu zwiększa obroty i bęben zaczyna się kręcić. Gdy jest w połowie to dodanie gazu spowalnia obroty, a dłuższe przytrzymanie gazu zadusza silnik.

 

PS. Właśnie uploaduje filmik na YT. Jak skończy to podrzucę linka.

 

Ssanie oznaczone masz odwrotnie niż w mojej - czyli prawidłowo :ok:

Dziwne, że regulacja ssaniem zmienia obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rwIcIk napisał:

Moja kosa pije prawie litr paliwa na godzinę.

 

8] wczoraj zaopatrzyłem się w 3 litry (słownie: trzylitry :phi:) paliwa w nadziei, że to pierwsze i ostatnie tankowanie w tym roku...  chyba byłem w błędzie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, analfabeta napisał:

Z Waszych porad wynika, że gaśnie w momencie jak dam mu ssanie (dźwignia do góry).

Pozwoliłem się jej rozgrzać itp. Było już trochę ciemno, ale dało się zobaczyć spaliny (jasne).

 

Problem z rozruchem, "jasne" spaliny (spala płyn chłodzący :phi:)... jak nic objawy wskazują na pad UPG... :hehe:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, romano11 napisał:

 

8] wczoraj zaopatrzyłem się w 3 litry (słownie: trzylitry :phi:) paliwa w nadziei, że to pierwsze i ostatnie tankowanie w tym roku...  chyba byłem w błędzie :hehe:

Ja miałem bańkę 5 litrów do kosiarki i drugą do kosy :hehe:

Trzeba też uważać na wężyk zwrotny z gaźnika do zbiornika - u mnie potrafi się wysunąć i rzygać paliwem poza zbiornik ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, volcan napisał:

szelki - NAC ma dość prymitywne z pasków parcianych, aczkolwiek po odpowiednim wyregulowaniu da się tego używać bez problemu.

 

No właśnie usiłuję się domyśleć, co autor miał na myśli: "osłonę biodra" wraz z karabińczykiem do zawieszenia kosy mam na prawym biodrze. Pasek "nośny" mam przewieszony z prawego biodra przez lewe ramię - niczym szarfa. Pas "biodrowy" mam owinięty, jak normalny pas w spodniach. Zostaje jeszcze trzeci pasek, którego umiejscowienie - z lewej strony pasa "biodrowego" w górę - sugeruje, że ma robić jako szelka na... lewym ramieniu? :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, romano11 napisał:

 

No właśnie usiłuję się domyśleć, co autor miał na myśli: "osłonę biodra" wraz z karabińczykiem do zawieszenia kosy mam na prawym biodrze. Pasek "nośny" mam przewieszony z prawego biodra przez lewe ramię - niczym szarfa. Pas "biodrowy" mam owinięty, jak normalny pas w spodniach. Zostaje jeszcze trzeci pasek, którego umiejscowienie - z lewej strony pasa "biodrowego" w górę - sugeruje, że ma robić jako szelka na... lewym ramieniu? :bzik:

 

Na krzyż to ma być chyba zakładane - tj. zakładasz "osłonę" na prawym biodrze i pasek jak szarfa, drugi pasek na krzyż i ten biodrowy to wiadomo. Trochę to niewygodne do zakładania, od 3 sezonów zbieram się do zakupu normalnej uprzęży, ale mimo wszystko spełnia ten wynalazek swoje zadanie.

 

Ciekawa sprawa jest z tym paliwem... Kosiarka (też NAC - silnik 4,75KM) jest mega oszczędna - na zbiorniku paliwa koszę około 800m2. Kosa najpierw wydawała mi się żarłoczna, ale jak zobaczyłem z jaką częstotliwością tankuję ja a z jaką sąsiad, który ma Stihla - doceniłem NAC-a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, romano11 napisał:

 

No właśnie usiłuję się domyśleć, co autor miał na myśli: "osłonę biodra" wraz z karabińczykiem do zawieszenia kosy mam na prawym biodrze. Pasek "nośny" mam przewieszony z prawego biodra przez lewe ramię - niczym szarfa. Pas "biodrowy" mam owinięty, jak normalny pas w spodniach. Zostaje jeszcze trzeci pasek, którego umiejscowienie - z lewej strony pasa "biodrowego" w górę - sugeruje, że ma robić jako szelka na... lewym ramieniu? :bzik:

Może trzeba zrobić coś takiego: film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.