Skocz do zawartości

[G] Dolne mocowanie sprężyny belki tylnej kombi.


benypb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuję numer części - tego dynksa który trzyma sprężynę, jest to element wymienny bo u mnie mocno skorodował i się rozpadł, mocniej młotkiem go stuknąłem i wyskoczył z gniazda. Teraz zastosowałem tymczasowy patent, ale chcę zrobić to tak jak było w oryginale.

gniazdo.jpg

Edytowane przez benypb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie dotyczące hałasowania nowych sprężyn....

- wymieniłem przód sprężyny + górne poduszki + łożysko - wszystko KYB

- wymieniłem tył sprężyny na KYB wzmocnione  + ogranicznik dolny sprężyny + odboje górne i dolną gumę

 

Mam taki problem, że podczas przejeżdżania przez dziury, nierówności, progi z tyłu sprężyny wydają trzaski, takie coś w rodzaju rozprężania sprężyny po ściśnięciu, zastanawiam się czy coś z tymi sprężynami jest nie tak, czy powinny się ułożyć i wypracować ?! Bo nie wiem czy mam je ściągać i reklamować.

Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mam sprężynę obrócić na aucie o 180 stopni wokół własnej osi bez zdejmowania i zamiany góry z dołem ?! ;)

Edytowane przez benypb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, benypb napisał:

Rozumiem, że mam sprężynę obrócić na aucie o 180 stopni wokół własnej osi bez zdejmowania i zamiany góry z dołem ?! ;)

 

No jakoś tak chyba... :phi:

W pewnym bolidzie wymieniłem sprężynki z przodu, a że nowe (Monroe) jak się okazało - były ciut dłuższe w sensie - więcej o jakieś ćwierć zwoju, to dopiero przy trzeciej zmianie położenia łożyska względem sprężyny, ta przestała ocierać o nadkole... :(

Ale doszedłem z tym do takiej wprawy, że wyjęcie macphersona, zmiana ustawienia łożyska i ponowny montaż zajmują mi nie więcej, niż 30 minut :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2017 o 20:20, romano11 napisał:

 

No jakoś tak chyba... :phi:

W pewnym bolidzie wymieniłem sprężynki z przodu, a że nowe (Monroe) jak się okazało - były ciut dłuższe w sensie - więcej o jakieś ćwierć zwoju, to dopiero przy trzeciej zmianie położenia łożyska względem sprężyny, ta przestała ocierać o nadkole... :(

Ale doszedłem z tym do takiej wprawy, że wyjęcie macphersona, zmiana ustawienia łożyska i ponowny montaż zajmują mi nie więcej, niż 30 minut :hehe:

 

Podobnie nabrałem wprawy przy demontażu. 

Myślałem, że nie ma różnicy góra/dół w sprężynach z przodu. Założyłem odwrotnie :ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2017 o 11:42, Orochimaru napisał:

Nic tam nie powinno hałasować, chyba że sprężyna o coś zawadza (może koniec drutu zawadza o zwój).
Możesz - testowo - obrócić je o 180°.

 

Sprężyny obrócone o 180 stopni i cisza, dziękuję bardzo :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
8 godzin temu, zomo1230 napisał:

Witam.i jak zamawiales ten element? Bo u mnie jest to samo i sie zastanawiam co zrobić.Bez problemu z wymiana? To się wsuwa w otwór czy jak? Pozdrawiam

 

Cześć

 

Zamówiłem w serwisie Opla i zamontowałem i jest ok, nie było to drogie z tego co pamiętam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.